Obrázek “http://nd05.jxs.cz/713/837/a13d9db08b_78245550_u.jpg?1311698221” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby. Anna Fixová

Postava v Ulici: Monika Farská - od 0. dílu (4. září 2005)

Anna Fixová - narozena 17. 3. 1984 v Praze,

v divadelním světě se pohybovala již odmalička. Její dědeček býval nějakou dobu dramaturgem v Národním divadle a poté se stal ředitelem Divadelního ústavu v Praze, babička byla členkou souboru pražského Divadla Jiřího Wolkera (dnešní Divadlo v Dlouhé), teta zase vystupuje v pražském Studiu Ypsilon. Annina maminka byla dlouhou dobu dramaturgyní Městského divadla v Mostě, později působila nějaký čas v divadle ABC, dnes je v Divadle A. Dvořáka v Příbrami.

Anna je proto na jevišti jako doma. Její první herecké zkušenosti sahají již do útlého dětství, kdy se pravidelně začala objevovat v epizodních roličkách na scéně mosteckého divadla. Herectví přišla na chuť, a tak se vrátila do svého rodiště, aby zde vystudovala Pražskou konzervatoř.

V průběhu studií účinkovala v zájezdovém představení (hra Simona Williamse Polib tetičku, kde ztvárnila roli Didi), poté se představila v absolventských představeních DIKu.

Ještě před ukončením konzervatoře vyhrála konkurz na roli Moniky v nekonečném seriálu Ulice, díky němuž se dostala do povědomí televizních diváků.