Obrázek “http://nd04.jxs.cz/764/925/c939417cc5_78245574_u.jpg?1311698236” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby. Dana Syslová

Postava v Ulici: Amálie Pešková (Seidlová) - od 1881. dílu (22. listopadu 2010)

Dana Syslová - narozena 11.11. 1945 v Praze,

Dana Syslová se narodila 11. listopadu 1945 v Praze. Hned po absolvování DAMU nastoupila do souboru Městských divadel pražských, kde působila celých třicet sezon do roku 1994. Dnes účinkuje v Divadle na Jezerce, v Ungeltu, Divadle v Celetné a v Divadelním spolku Háta.

První televizní roli v inscenaci METELICE jí nabídl jako studentce 2. ročníku DAMU režisér Antonín Moskalyk. Objevila se v desítkách filmových i televizních rolí a vytvořila i pár nezapomenutelných postav různých maminek (např. v seriálu BOTA JMÉNEM MELICHAR), o kterých říká, že "to bylo všechno na jedno brdo". V seriálu ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ ztvárnila matku Romana Zacha (MUDr. Šebka) Evelýnu.

Věnuje se i dabingu - mluví pravidelně Susan Sarandon, Helen Mirren (za její dabování postavy inspektorky Jane Tennisonové v seriálu HLAVNÍ PODEZŘELÝ získala Cenu Františka Filipovského), ale dabuje i Diane Keaton, Vanessu Redgrave, občas také Meryl Streep či Liz Taylor.