Obrázek “http://nd05.jxs.cz/802/335/900f53c5ed_78247799_u.jpg?1311702232” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby. Jakub Gottwald

Postava v Ulici: Igor Tesař

Jakub Gottwald - narozen 18.10. 1984 v Brně,

když byl ve středním věku, začal navštěvovat dramatický kroužek ve svém rodném městě. Kvůli shodnému příjmení s prvním komunistickým prezidentem si Jakuba dobírali spolužáci, dokud je nezačal ignorovat a je to přestalo bavit. Také vystudoval školu DAMU v Praze. Aktuálně pracuje pro společnost BST jako dabér.

Poprvé si lidé Jakubu zapamatovali, když se zalíbil tvůrcům populárního českého seriálu ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ, ačkoliv v té době již daboval. V seriálu začal vystupovat jako zdravotní bratr Kryštof a následovně se objevil i v ještě populárnějším seriálu COMEBACK.

Mezi Jakubovi koníčky patří horolezectví, ačkoliv - jak sám uvádí - mu to příliš nejde. Také je ženatý a se svou ženou Alenou má dceru Zošu. Rád sportuje a mezi jeho přednosti patří běh.