fanclub seriálu ulice

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/600x338/Jun2007/10753-web-7ab3d8.jpg?d41d Jakub Prachař

Postava v Ulici: Benedikt-Ben Vojtíšek - od 251. dílu (23. října 2006)

Jakub Prachař - narozen 30. 8. 1983 v Praze,

pokračovatel známé české herecké dynastie Prachařů (dědeček Ilja se proslavil nezapomenutelnou rolí statkáře Trautenberka v pohádkovém cyklu Krkonošské pohádky, otce Davida zase zviditelnila role v seriálu Ordinace v růžové zahradě, matka Dana Batulková se objevila například v seriálu Redakce) si poprvé zahrál v divadle již ve svých třinácti letech, kdy se objevil v Divadle Komedie v představení Maska. Zde také upoutal pozornost režiséra Jana Hřebejka, jenž mu nabídl první větší roli před kamerou v jedné z povídek bakalářského cyklu.

Další role (divadelní, filmové či televizní) na sebe pak nenechaly dlouho čekat. Vidět jsme jej mohli například ve filmech Úlet, Ruth to vidí jinak, Milenci a vrazi, Boží pole s. r. o., v pohádkách Poklad na Sovím hrádku, Království potoků, Boháč a chudák či v seriálech Rodinná pouta, bazén, Horákovi a samozřejmě v Ulici.

Jakub však není jen talentovaným hercem, ale také muzikantem. Ostatně jak sám podotýká, muzika ho hodně baví, a tak již několik let hraje na kytaru a zpívá v kapele Nightwork.

K tomu všemu ještě stíhá hostovat v pražském Divadle na Jezerce, v němž hraje se svou matkou v komedii Kaviár nebo čočka, v divadle Archa, kde účinkuje v projektu Ráj srdce, labyrint světa a současně zkouší pohybové představení Plačky, nebo v A-Studiu Rubín či studovat na DAMU na katedře alternativního a loutkového divadla. Zde je jeho profesorem herectví Ondřej Pavelka, s nímž se nyní potkává před kamerou v Ulici.

Relaxovat Jakub chodí do přírody. Stejně jako jeho herečtí kolegové v Ulici Rudolf Hrušínský či Štěpán Benoni rád rybaří.

 

 

Zdroj životopisů: ulice.nova.cz; osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Nova

 

 

Komentáře

Nový vzkaz
nick  
text
 
 
511+8tři  =  
Vyplňte kontrolu proti SPAMu.
TOPlist
TOPlist