Obrázek “http://nd03.jxs.cz/561/698/856784a272_67289388_u.jpg?1279901709” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby. Jan Teplý

Postava v Ulici: Pavel Miller - od 237. dílu (3. října 2006)

Jan Teplý - narozen 4. 6. 1976,

Syn herce Jana Teplého a herečky Jany Jiskrové se vydal ve šlépějích svých rodičů. V letech 1990–1996 studoval na Státní konzervatoři v Praze, po jejímž absolvování nastoupil do svého prvního stálého angažmá v Klicperově divadle v Hradci králové. Od roku 1998 je stálým členem Divadla Pod Palmovkou, kde ho můžete vidět například v komediích Nájemníci pana Swana nebo Sugar. Kromě toho si Jan Teplý ml. zahrál také v inscenacích O myších a lidech, Caligula, Tartuffe, Gazdina roba, Bouře, Ať žije královna aj. Rok co rok rovněž vystupuje na Letních shakespearovských slavnostech v Praze, například v představeních Hamlet, Jak se vám líbí, Marná lásky snaha nebo v Othellovi.

Od roku 1996 se Jan Teplý ml. pravidelně objevuje také před filmovou kamerou v televizních snímcích, seriálech i celovečerních filmech. Na svém kontě má mimo jiné tituly Návštěva staré dámy, Ani málo, ani moc, Vrah jsi ty!, Falešné obvinění, Tři dámy s pistolí, Hezké chvilky bez záruky, Lovec vodního ticha či To nevymyslíš.

Vedle herectví se Jan Teplý ml. věnuje také muzice. Vystupuje s kapelou Chichotaj, v níž hraje na sólovou kytaru, zpívá a občas si střihne i saxofonové party.

S partnerkou Michaelou Badinkovou, kterou znáte z Ulice jako Lenku Drápalovou, má dceru Evelínu.