Kateřina Janečková

Postava v Ulici: Dáša Mařáková - od 2569. dílu (20. března 2014)

Kateřina Janečková - narozena 7.5. 1984 v Šumperku,

miluje cestování. Má ráda ping pong, stolní fotbálek, plavání, lyžování nebo jízdu na kole. Hraje v Divadle bez zábradlí, v Rock Cafe a hostuje v Pardubicích.

Když v prvním kole konkurzu na roli Ošklivky Katky zjistila, že se jedná o seriál, odešla. Důvodem byl čas, který by musela trávit natáčením. Hrála v seriálu Tv Prima Velmi křehké vztahy sestru Marcely Rubešové Petru Líbalovou.

Kateřina Janečková se poprvé objevila na televizní obrazovce, když jí bylo 11 let, a to v seriálu "Když se slunci nedaří". Do diváckého podvědomí ale vstoupila spíše rolí Marie v povídce Štědrý večer, která je součástí filmu "Kytice" (r. 2000). V roce 2003 si zahrála ve dvoudílném filmu "Kobova garáž", o rok později hrála Petru v seriálu "Rodinná pouta". V roce 2005 hrála v pohádce "Restaurace U prince" princeznu Rózu a v seriálu "Náves". V roce 2007 si zahrála v dramatu "Všichni do jednoho", v krátkometrážním filmu "Miluješ mě?" a v seriálu "Proč bychom se netopili".

Kateřinu můžete též vidět v divadle - je členkou Divadla na Zábradlí, kde hraje v inscenacích "Tango" a "Jakub a jeho pán".

Díky seriálu Ošklivka Katka, který vysílá TV Prima, si získala velkou popularitu.