Obrázek “http://nd03.jxs.cz/820/989/4f8913125b_67289331_u.jpg?1279901709” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby. Lucie Pernetová

Postava v Ulici: Hana Petříková - od 437. dílu (23. dubna 2007)

Lucie Pernetová - narozena 15. 12. 1978 v Teplicích v Čechách,

K herectví se vlastně dostala díky platonické lásce. Představovala si, jak jednou bude stát na jevišti po boku svého idolu, a chodila do dramatického kroužku v Základní umělecké škole v Mostě. Celkem záhy získala také první maličkou roli v komparsu v Městském divadle v Mostě, k níž postupně přibývaly další.

Po maturitě na gymnáziu se stala elévkou v mosteckém divadle s povinností inspicie a nápovědy. Ale již následujícího roku získala hereckou smlouvu a s ní i první větší role. Nakonec se propracovala k takovým rolím, jako je Julie v Shakespearově tragédii Romeo a Julie, za kterou dostala Cenu diváka za nejlepší herecký výkon v sezoně 2001/2002. V roce 2002 se poprvé objevila jako host na scéně pražského divadla ABC, od roku 2003 je tu ve stálém angažmá. Zahrála si zde již například roli Aleny Prokopové v Šakalích létech, Abry ve Steinbeckově dramatu Na východ od ráje, Lucietty v Goldoniho Poprasku na laguně, Anny v Kohoutově dramatu Arthurovo Bolero či Karoly ve Williamsově Sestupu Orfeově. Současně je členkou originálního pohybového divadla Veselé skoky a také hostuje v pražském Činoherním klubu v komediálně laděné hře Sexuální perverze v Chicagu.

Od roku 2005 nabírá herecké zkušenosti rovněž před kamerou. Vidět jsme ji mohli například v televizních filmech Dva na schodišti, Cash road či Až kohout snese vejce, v pohádce Boháč a chudák, v seriálu Ulice nebo jako moderátorku pořadu pro děti Hřiště 7.

Vedle herectví ji baví také tanec a hudba. Od mládí hraje na klavír, tančit a zpívat se učila v lidové škole umění.