fanclub seriálu ulice

Obrázek “http://nd03.jxs.cz/836/796/b4c7db3621_67289395_u.jpg?1279901709” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby. Lucie Trmíková

Postava v Ulici: Mirka Hložánková - od 2260. dílu (12. října 2012)

Lucie Trmíková - narozena 17. 7. 1969 v Kolíně,

věnuje se hlavně divadlu, zatímco před filmovou či televizní kamerou se objevuje jen výjimečně. Pochází z Kolína, herectví ji lákalo od dětství, ale s touhou jít na konzervatoř nepochodila u rodičů, takže vystudovala gymnázium, mezitím ale hrála s amatérským divadlem. Po maturitě pokračovala ve studiu na pražské DAMU, které dokončila v roce 1991, již během studentských let pohostinsky vystupovala v Divadle na Vinohradech a Činoherním klubu, v rámci několika televizních pohádek získala i první zkušenosti s kamerou.

V letech 1992-1996 měla Lucie Trmíková stálé angažmá v Činoherním klubu (Tři sestry, Lakomec), od roku 1996 působila v Divadle Komedie. Tady zazářila především titulní rolí ve hře Terezka, za niž v roce 1998 získala Cenu Alfréda Radoka. Z dalších her na jevišti Divadla Komedie připomeňme představení Stavitel Solness nebo Miriam. V současné době je Lenka Trmíková bez stálého angažmá, účinkuje ale na několika pražských scénách, v Divadle v Dlouhé hrála v Ibsenově hře Divoká kachna, s Davidem Prachařem se zúčastnila experimentálních projektů Neúplný sen nebo Nod Quijote, diváci ji mohli vidět i na Letních shakespearovských slavnostech.

V posledních letech se Lucie Trmíková objevila v několika televizních seriálech, příležitostně pracuje také v dabingu, její spolupráce s filmem se zatím omezila na jediný titul, Renčovo drama NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ (2007), kde v retrospektivních scénách ztvárnila matku hlavního hrdiny. Od roku 1995 se Lucie Trmíková věnuje také pedagogické činnosti a vyučuje na Vyšší odborné škole herecké v Praze. Uplatnila se také jako autorka dramatizací různých literárních předloh pro divadlo, rozhlas i televizi.

Lucie Trmíková je vdaná, jejím manželem je divadelní režisér Jan Nebeský, s nímž často spolupracovala. Mají spolu dvě děti, Vojtěcha a Josefa.

 

 

Zdroj životopisů: ulice.nova.cz; osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Nova

 

 

 

 

Komentáře

Nový vzkaz
nick  
text
 
 
695+1čtyři  =  
Vyplňte kontrolu proti SPAMu.
TOPlist
TOPlist