Obrázek “http://nd05.jxs.cz/121/963/cbc59e51ac_78245597_u.jpg?1311698253” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby. Martin Hofmann

Postava v Ulici: Jarda Hejl - od 1. dílu (5. září 2005)

Martin Hofmann - narozen 31. 3. 1978 v Českých Budějovicích,

Po maturitě na gymnáziu byl přijat na pražskou DAMU, obor činoherní herectví. Jeho vedoucím pedagogem zde byla jedna z našich hereckých legend - Boris Rösner. Po absolutoriu již Martin Hofmann zůstal v Praze a začal tu vystupovat na několika divadelních scénách.

V současné době je kmenovým členem divadelního spolku Kašpar v Divadle v Celetné, kde zatím ztvárnil i své nejvýraznější divadelní role - Cyrana z Bergeracu, Krysaře, Guildensterna ve hře Rosencrantz a Guildenstern jsou mrtvi, Horatia v Hamletovi, Cala v Boji černocha se psy nebo Jesaiase Kilta v představení Lofter (muž, který se směje). Zároveň hostuje v Poetické kavárně Viola, mimo jiné v inscenaci Večírek na Seině, v Divadle Bez zábradlí, v Divadle v Řeznické, v Městských divadlech pražských nebo v Jindřišské věži.

Popularitu mu přinesla až role Jaroslava Hejla v nekonečném seriálu Ulice, která však nebyla jeho první filmovou rolí. Zahrál si také například ve snímcích Hanele, Perníková věž, Silný kafe, Hranice či Kletba bratří Grimmů.