Obrázek “http://nd03.jxs.cz/051/200/d4d6751e19_67289321_u.jpg?1279901709” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby. Michaela Maurerová

Postava v Ulici: Dagmar-Digi-Stránská (Bendová) - od 1. dílu (5. září 2005)

Michaela Maurerová - narozena 29. 9. 1979 v Havířově,

Ve filmovém světě není žádným zelenáčem. Před kamerou se poprvé objevila již v osmi letech ve filmu Karla Kachyni Poslední motýl. Od té doby věděla celkem přesně, čím chce být - „hérečkou".

Po gymnáziu proto začala studovat na DAMU, kde působila podobný rozruch jako její kadeřnice Digi v Ulici. Chtěla si totiž nabyté vědomosti okamžitě ověřit v praxi, a tak si vyzkoušela moderování magazínu pro mladé Letadlo na ČT i hitparád na TV Óčko a TV Prima.

Po absolutoriu se stala členkou souboru Městských divadel pražských. Angažmá získala v divadle Rokoko. Později hostovala v divadle Bez zábradlí nebo v Divadle na Vinohradech.

Výraznější filmovou roli získala až v roce 2001 v pohádce Elixír a Halíbela, o pět let později si zahrála v Expertech. Vidět jsme ji mohli i v několika televizních inscenacích a filmech, například v Lakomci, Vůni vanilky, PF 77, I ve smrti sami či v Cestě do Vídně a zpět.

Kromě herectví vede také poradnu pro holky v časopise Bravo Girl a spolupracuje s nadacemi podporujícími děti v dětských domovech (například projekt Múzy dětem).