Obrázek “http://nd05.jxs.cz/052/048/95cab676dd_78245579_u.jpg?1311698238” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby. Ondřej Pavelka

Postava v Ulici: Olda Farský - od 0. dílu (4. září 2005)

Ondřej Pavelka - narozen 10. 9. 1955 v Karlových Varech,

Herectví má v krvi. Pochází z divadelního prostředí, a proto byla celkem jasná i jeho volba povolání.

Ještě před přijetím na DAMU začal spolupracovat s pražským Divadlem na okraji, do kterého se po absolutoriu opět vrátil. Později působil například v pražském Studiu Ypsilon nebo v divadle Na zábradlí. Dnes je stálým členem činohry Národního divadla, uměleckým šéfem A Studia Rubín a také pedagogem na DAMU.

Na svém kontě má kromě velkého množství divadelních rolí i několik desítek rolí filmových. Před kamerou se poprvé objevil v pohádce Deváté srdce v roce 1978. Od té doby pravidelně točí s našimi nejuznávanějšími režiséry. Vidět jsme jej mohli například ve filmech Postav dom, zasaď strom, Co je vám, doktore?, Prokletí domu Hajnů, Sedím na konári a je mi dobre, Krvavý román, Výchova dívek v Čechách, Post Coitum či Jasnovidec.

Když má dostatek volna, vyrazí relaxovat do hor, kde rád podniká delší túry. Občas si jde také zajezdit na kole nebo zahrát fotbal.