fanclub seriálu ulice

Obrázek “http://nd05.jxs.cz/238/134/e231fe9cb6_78245544_u.jpg?1311698216” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby. Pavel Nový

Postava v Ulici: Mojmír Kalina - od 1831. dílu (13. září 2010)

Pavel Nový - narozen 5. září 1948 v Plzni,

Oblíbený herec českého filmu prožil své dětství na Šumavě. Poprvé stál před kamerou ve třinácti letech ve filmu Kuřata na cestách. Pavel Nový patří k hercům, kteří se prosadili, přestože nejsou absolventy herecké školy. Působil například v Krajském divadle v Příbrami či v Divadle V. Nezvala. Od roku 1989 účinkuje v pražském Studiu Ypsilon, kde ho nyní můžete vidět například v představeních Svatá rodina, Prodaná nevěsta, Vše pro firmu, Horké to někdo rád či Pygmalión.
 
Pavel Nový ztvárnil desítky divadelních, filmových i televizních rolí. K jeho divácky nejoblíbenějším rolím patří postava Pepy v komedii století režisérky Marie Poledňákové S tebou mě baví svět. Vidět jste jej mohli také například ve snímcích Balada pro banditu, Postav dom, zasaď strom, Fešák Hubert, Pěsti ve tmě, Obsluhoval jsem anglického krále, Spiklenci slasti, Otesánek, Schůzka se stíny, Amerika a spoustě dalších.
 
Má rád sport, jeho největším koníčkem je tenis.

 

 

Zdroj životopisů: ulice.nova.cz; osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Nova

 

 

 

Komentáře

Nový vzkaz
nick  
text
 
 
881-2pět  =  
Vyplňte kontrolu proti SPAMu.
TOPlist
TOPlist