Obrázek “http://nd03.jxs.cz/795/299/e617a5aa0e_67289389_u.jpg?1279901709” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby. Petr Vršek

Postava v Ulici: Pavel Tesařík - od 361. dílu (28. února 2007)

Petr Vršek - narozen v lednu 1977 v Praze,

Studoval herectví na KALD DAMU v ateliéru Jana Schmida, absolvoval v r. 2003. Hrál ve studentských inscenacích Dobrá zpráva z konce světa, Pan Nula, Přátelé (rež.J. Nvota), Žabákovy trampoty (rež. M. Bečka), v Orfeovi v podsvětí (rež. J. Schmid) ve Schmidově česko – kanadském projektu Já a ostaní a v dalších. Už během studijních let se projevoval jako výrazná osobnost a postupně dostával různé příležitosti uplatnit svůj talent i v inscenacích Ypsilonky. Hrál např. Jusupova v Oprátce.

Od r. 2002 je členem Studia Ypsilon.

Současné role : Praha stověžatá ( Mladší syn Oldřich a jiné), Tři mušketýři jdou ( Vévoda z Buckinghamu), Rusalka (Švanda dudák), 1203 (Filip), Nic nás nezastaví (postava Messengera), Drama v kostce (Detektiv), Pygmalión (Fredy Eynsford-Hill), Nadsamec Jarry (Alfred Jarry) a Putování slepého hada za pravdou (Král).

V současné době hraje v televizním seriálu Ulice.