Obrázek “http://nd05.jxs.cz/994/161/4f672bbc24_78245590_u.jpg?1311698245” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby. Robert Jašków

Postava v Ulici: Vasil Ševčenko - od 784. dílu (25. února 2008)

Robert Jašków - narozen 4. 12. 1969 v Pecy pod Sněžkou,

Dětství strávil s matkou v Peci pod Sněžkou. Přírodní prostředí jej ovlivnilo, láska k přírodě mu zůstala dodnes. Sám tvrdí, že jej k herectví přivedla pětka z chemie, kterou dostal ve třetím ročníku na gymnáziu, ročník opakoval. Aby se „nenudil“, přihlásila jej učitelka na recitační soutěž, kterou vyhrál. Začal se věnovat ochotnickému divadlu a po absolvování trutnovského gymnázia odešel studovat DAMU. Studoval s Tomášem Pavelkou. Klárou Pollertovou-Trojanovou. Společně se svými kolegy z DAMU po absolutoriu odchází do jednoho divadla a účinkují v Ústí nad Labem.

Jašków sice není v televizi neznámou tváří, ale mnohem více se věnuje divadlu (mj. Švandovo divadlo). Můžeme ho vidět například po boku bratrů Dlouhých ve hře Elling a Kjell Bjarne aneb Chvála bláznovství, Bomby, prachy a láska aj.

Z televizních rolí mezi nejznámější patří veterinář Hroch (Ranč u Zelené sedmy III.), učitel ve filmu Smrt pedofila, mezi další filmy patří Ene Bene, Uniforma, Explicitní důkaz, Happy End a další.

Nyní hraje v seriálu Tv Nova Ulice mafiánského bosse Vasila Ševčenka. Hraje teké v seriálu Nemocnice na kraji města po 20 letech doktora Novosada.

Naposledy se objevil v cyklu TV Nova Soukromé pasti.