Rostislav Novák ml.

Postava v Ulici: Jáchym Vršovický - od 3000. dílu (25. března 2016)

Rostislav Novák - narozen 24. 12. 1979 v Praze,

je potomkem 8. generace jednoho z nejstarších českých loutkářských rodů - Kopeckých. Hraje v dětském divadle Minor a v divadle Archa, kde baví diváky v "one man show". Účinkoval či účinkuje také Národním divadle (na scéně Stavovského divadla) či v Městských divadlech pražských. Umělecký kredit získal zejména jako tvůrce projektu La Putyka (společně s režijním tandemem SKUTR – Martin Kukučka, Likáš Trpišovský), který kombinuje akrobacii, tanec, loutky a sportovní výkony a kterou uvádělo kulturní centrum La Fabrika v Praze. Za autorství a koncepci této inscenace byl v loňských Cenách Sazky a Divadelních novin oceněn v kategorii Alternativní divadlo. Dříve již za inscenaci 8 – polib prdel kosům, kterou vytvořil se SKUTRem, byl nominován na Talent roku Cen Alfréda Radoka. Účinkuje také v inscenaci souboru DOT 504 Hidden Landscapes. Televizní diváci si ho oblíbili jako jednoho z protagonistů v seriálu Bazén a v seriálu Velmi křehké vztahy ztvárnil postavu svérázného Moraváka Olina Líbala.