Stanislav Majer

Postava v Ulici: Michal Miller - od 2349. dílu (21. února 2013)

Stanislav Majer - narozen 5. 6. 1978 v Lounech,

Herec Stanislav Majer se narodil v roce 1978 a vyučil se truhlářem. Učinkuje v Činoherním studiu v Ústí na Labem a od září 2012 také v Divadle Na zábradlí. V minulosti byl členem Divadla Komedie.

Do povědomí širšího počtu diváků se dostal až díky seriálu Ulice, kde od roku 2013 ztvárňuje postavu majitele restaurace Michala Millera. Objevil se také v seriálech Zdivočelá země a Zázraky života.

První větší filmovou příležitost mu dal režisér Jan Hřebejk ve filmovém zpracování divadelní hry Odpad, město, smrt. Důležitým milníkem v jeho herecké kariéře je bezesporu hlavní role po boku Anny Geislerové ve filmovém dramatu Líbánky, kde ho opět obsadil režisér Jan Hřebejk. Mnoho kritiků Majerovi předpovídá slibnou hereckou budoucnost.