Tomáš Měcháček

Postava v Ulici: Jakub Valchář - od 2648. dílu (27. srpna 2014)

Tomáš Měcháček - narozen 22.12. 1979 v Ústí nad Labem,

Tomáš Měcháček se narodil v 22. prosince v Ústí nad Labem. Maturitní zkoušku složil na ústeckém gymnáziu. Poté byl přijat na DAMU, kde vystudoval alternativní a loutkové herectví.

V roce 1999 založil "hnutí mysli pro divadelní výzkum - MATAPA". Od roku 2001 je členem mezinárodní divadelní skupiny N. I. E. Od roku 2008 kočuje s komediální show "History of Czechs in 68 Minutes" a s představením pro děti "Sešli se tři a stalo se".

Objevil se v televizní pohádce Zlatá pricezna (2001) a ve dvou televizních dramatech Tuláci (2001) a Takový slušný člověk (2001). V kině jste ho poprvé mohli spatřit v americké komedii Poslední prázdniny (2006), která se z části natáčela v ČR. Zahrál si tu lyžařského instruktora. Další filmovou roli si střihnul ve filmu Protektor (2009), kde hrál jednu z hlavních postav promítače Petra. V roce 2011 si zahrál v šesti krátkometrážních filmech, které byly natočeny v rámci kampaně na třídění odpadu. Objevil se také v několika televizních seriálech. Vystupoval ve stand-up comedy Na stojáka (2004) a spolu s Martinem Dejdarem moderoval zábavný pořad Vylomeniny (2013). Zahrál si i v reklamě.

Kromě hraní se občas věnuje divadelní režii a formou workshopů herectví také vyučuje.