Vanda Chaloupková

Postava v Ulici: Kristýna Haklová

Vanda Chaloupková - narozena 21.5. 1991 v Ostravě,

Vanda se narodila v Ostravě, kde také vystudovala ostravskou konzervatoř. Její první divadelní zkušenosti byly v Národním divadle moravskoslezském. Nyní je členkou hereckého souboru Divadla Na Fidlovačce, kde hraje již několik let.

Před kamerou ještě mnoho zkušeností nemá, nicméně už prošla několika seriály. Pro TV Nova delší dobu hrála v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Objevila se také v seriálech České televize a to konkrétně v seriálu pro mladé 4teens či Život je ples. Pro ČT také točila pohádku Dvanáct měsíčků. Zatím její jediná filmová zkušenost je z filmu Davida Vignera Mezi nimi.

Mezi Vandiny oblíbené spisovatele patří C.D. Payne, Muriel Barberyová či Anna Gavalda. Oblíbený dramatik je Čechov, Ibsen a nejmilejší knížkou z dětství jsou Pohádky bílého slona.