Alena Štréblová - narozena 27.7. 1966 v Praze,

herečka Alena Štréblová se narodila 27. dubna 1966 v Praze. Herectví mají v rodině, úspěšným hercem je také bratr Jiří. Vystudovala DAMU, katedru alternativního divadla - loutkářství, absolvovala v roce 1991. Začínala v amatérském divadle A-studio Rubín pod vedením Ondřeje Pavelky. Později hostovala v Divadle Na Zábradlí, Studiu Ypsilon, Národním divadle, spolupracovala s divadlem Sklep.

Alena má také zkušenosti s vedením různých divadelních dílen (spolupráce na Festivalu barokního divadla na Kuksu, vedení dílen zaměřených na arteterapii, workshop v Sušici, atd.). Angažmá dostala v Divadle Komedie (Kvartet), později v Divadle Rokoko (Oresteia I – Agamemnón, kde hrála Klytaiméstru, Moliérův Don Juan). Z jejích hostujících divadelních rolí namátkou – Zázrak v černém domě v Divadle Na Zábradlí, Princ a vlaštovka ve Strašnickém divadle, Zasněžená romance Divadla Illusion, Kladivo na divadlo v Divadle Archa, Tulení žena, Kabelky v Divadle v Řeznické. Hrála také v představení Cesta do Compostely v rámci Vyšehrátek na pražském Vyšehradu.

Zpočátku, jak sama přiznává, měla z filmování strach, což časem překonala. Lze ji vidět v televizní inscenaci PROCES S VRAHY MARTYNOVÉ (1988), ve filmech KRVAVÝ ROMÁN (1993), CESTA Z MĚSTA (2000). Její doménou jsou hlavně seriály, hrála v hororovém seriálu DRACULŮV ŠVAGR (1996), v nekonečném seriálu TV Nova ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ (2005) nebo v seriálu OŠKLIVKA KATKA (2008). Na roli sekretářky Táni hned tak nezapomene. Podle jejích slov: "Byl poslední natáčecí den a všichni měli pohřební náladu. Když měl někdo poslední natáčecí obraz, tak jsme na konci tleskali na rozloučenou. Došlo i na pláč." Další zajímavou i náročnou zkušeností byla postava Lesky ve slovenském seriálu ODSÚDENÉ (2009) nebo role Lony v ruském historickém filmu ABEL (2009). K zatím posledním aktivitám patří malá role v rodinném seriálu ŽIVOT JE PLES (2012) z prostředí domova seniorů.

Pokud Aleně přes značnou zaneprázdněnost vyjde chvilka, vyplní ji chalupa, les, rybníky, kolo, houby, maliny, pes, kamarádi, děti, přítel, oheň, četba, hudba. Má dvě děti, dospělou dceru Deboru a mladšího syna Tadeáše. Dcera už začíná jít po stopách maminky, vyzkoušela si malou roli v Ordinaci. Alena se velmi ráda směje, a když točí před kamerou, tak obvzlášť. Jak sama řekla, maskérky si ji hlídají, aby se nesmála, protože při smíchu slzí a potom tráví další půlhodinu v šatně. V současné době je v angažmá Středočeského divadla Kladno.

  • Komentáře jsou prázdné.