Bohdana Pavlíková - narozena 11. 8. 1976 v Teplicích,

zde také vyrůstala a nabývala vzdělání počínaje základní školou a gymnáziem. Po maturitě se plně zaměřila na budování své profesní herecké dráhy, když v roce 1994 zahájila studium na Střední škole dramatického umění v Šumperku, kterou absolvovala v roce 1997 u profesora Václava Martince.

Už jako studentka úzce spolupracovala s Divadlem Šumperk, kde také je i dosud stálou členkou hereckého kolektivu. Mimo své mateřské jeviště se angažuje již od roku 2008 v Divadelním studiu D 123 při Divadle Šumperk. Zde působí jako režisérka /2011, muzikál Muž před pultem/. Mimo divadelní scénu se také objevila v epizodních rolích v seriálu Četnické humoresky jako Blažena Blachoutová.

Za první dekádu své herecké kariéry má za sebou více jak šedesát rolí a ztvárnila mnoho rozmanitých postav - počínaje Natálií v Čechovově dramatu Tři sestry /1998/, přes Alžbětu ve Vrchlického Noci na Karlštejně /2001/, Krásku v Hrubínově hře Kráska a Zvíře /2003/, Marlene ve hře Evy Pataki Edith a Marléne /2004/, Alison v Taylorově hře Nebožtíci přejí lásce /2005/, Stuartovna ve hře Friedricha Schillera Marie Stuartovna /2006/.

 

 

Zdroj životopisů: ulice.nova.cz; osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Nova

 

 

  • Komentáře jsou prázdné.