Eva Kodešová - narodila se v Rakovníku,

vystudovala Střední pedagogickou školu v Berouně se specializací dramatická výchova a v roce 1999 začala studovat Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Od roku 2002 souběžně studovala na JAMU herectví (absolvovala rolí Olivie v Shakespearově Večeru tříkrálovém).

Hostovala v brněnském Divadle v 7 a půl (Desirée v inscenaci Nebe, Tamara Alexejevna v inscenaci Roger Krowiak a případ zločinného paštikáře), v divadle DIVO4, v HaDivadle (Frida v inscenaci Frida, Frida Kahlo) a v divadle REPT (inscenace Identita I.: Islám). V Praze vystupovala nejprve pohostinsky (Orsetta v Goldoniho Poprasku na laguně Divadlo ABC). Členkou Divadla pod Palmovkou je od února 2007.

Z rolí: Hazel v inscenaci O'Neillova dramatu Smutek sluší Elektře, Zdenička v Hrabalových a Nývltových Ostře sledovaných vlacích,Ještě jednou, profesore, Duňaša v Čechovově Višňovém sadu, slečna Gilhooleyová v Bacharachově, Simonově a Davidově muzikálu Sliby chyby, sestra Flintová ve Wassermanově Přeletu nad kukaččím hnízdem, Janna v Nashově dramatu Pozor, jaguár!, sestra Klára v Rostandově Cyranovi z Bergeracu, Brenda Dixonová v Nájemnících pana Swana, Rosella v Stoneově, Styneově a Merrillově muzikálu Sugar – Někdo to rád horké, Nicoletta von Niebuhr v Mannově a Mnouchkinové Mefistovi, slečna Casewellová v Pasti na myši Agathy Christie. Spolupracuje také s Českým rozhlasem, Českou televizí i televizí Nova (Četnické humoresky, Redakce, Horákovi).


Od března 2011 hraje roli Karolíny Kynclové v televizním seriálu Ulice.

 

 

 

 

Zdroj životopisů: ulice.nova.cz; osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Nova

 
  • Komentáře jsou prázdné.