Ivan Vyskočil - narozen 21. 5. 1946 v Praze,

se sestrou Evou a bratrem Jiřím prožil dětství na Žižkově, kde vystudoval Sladkovského gymnázium. V roce 1968 dokončil studium na DAMU a nastoupil do pražského Činoherního klubu. Od roku 1973 byl členem Divadla Jiřího Wolkera, pak následovalo angažmá v Divadle S.K. Neumanna (nynější Divadlo Pod Palmovkou). V roce 1991 se vydal na dráhu nezávislosti a je na tzv. volné noze. Od roku 2002 je k vidění v několika inscenacích v Divadle Metro.

Patří k zakladatelů Herecké asociace, která každoročně uděluje prestižní divadelní ceny Thálie. Filmová přehlídka Ivana Vyskočila je velmi pestrá, byť se již několik let nic nového neudálo. PASŤÁK (1968), MLADÝ MUŽ A BÍLÁ VELRYBA (1978), POSLEDNÍ PROPADNE PEKLU (1982) nebo SMRT KRÁSNÝCH SRNCŮ (1986).

Některé jeho seriálové role jsou dnes již téměř kultovní. Pochopitelně z pohledu pamětníků. Jmenovitě jde například o postavu Jirky Sikity ze seriálu VELKÉ SEDLO. Příběh je zasazen do prostředí u vodní nádrže a asi moc nepřekvapí, že vzešel z pera Jaroslava Dietla. Další výraznou rolí byl soudruh učitel Janda v dětském fantaskním LÉTAJÍCÍM ČESTMÍROVI. A v neposlední řadě Losna - kdo by neznal Rychlé šípy a televizní zpracování ZÁHADA HLAVOLAMU. Není třeba vyjmenovávat všechny seriály, ve kterých se Ivan mihnul, ale za zmínku jistě ještě stojí alespoň CHLAPCI A CHLAPI. Role kapitána Šišky je jak vystřižená z předrevoluční brožury o socialistické armádě. Ani moderování není Ivanovi cizí, vždyť nějaký čas uváděl soutěžní pořad Risk (později přejmenován na Riskuj!) na TV Nova.

Pokud patříte mezi čtenáře bulvárních plátků tak jistě znáte i soukromý život Ivana Vyskočila, který rozhodně není fádní. Je čtyřikrát rozvedený, má 5 dětí a jedno vnouče. V bulváru se hojně propíraly rozchody s herečkou Ivanou Andrlovou a temperamentní Anife Hassan (Vyskočilovou). V roce 1996 kandidoval v senátních volbách za Demokratickou unii - leč neúspěšně. Je též autorem knížky pod názvem Manželky a jiné lásky. Bydlí v malé vesničce kousek od Prahy.

 

 

Zdroj životopisů: ulice.nova.cz; osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Nova

 

  • Komentáře jsou prázdné.