Jakub Štáfek - narozen 22. 5. 1990 v Praze,

první herecké zkušenosti nasbíral v amatérském divadle Radar v Praze-Holešovicích. Role Matěje v nekonečném seriálu Ulice je nejen jeho první velká role před kamerou, ale také první role po boku našich hereckých hvězd.

I když Jakuba natáčení moc baví, na konzervatoř se nepřihlásil. Zlákala ho totiž Soukromá střední odborná škola umění a managementu v Praze-Vokovicích, kde si vybral obor foto-video. Rád by se totiž filmařinou zabýval i v budoucnu. Baví ho hlavně režie a scenáristika, a tak je možné, že za pár let budeme jeho jméno vídat ve filmových titulcích nikoliv mezi herci, ale mezi tvůrci.

Ostatně filmy natáčí už nyní. Vlastní a s hvězdným obsazením (účinkují v nich totiž jeho herečtí kolegové z Ulice). Kromě toho si už vyzkoušel i psaní scénářů.

Přestože na ostatní koníčky Jakubovi příliš času nezbývá, snaží se udělat si dostatek času na sport a na počítač (nyní třeba ujíždí na hře Counter-Strike). Rád si zahraje fotbal (sedm let hrál závodně), baví ho také lyžování, stolní tenis nebo cyklistika. A když je příležitost, rád si poslechne dobrou muziku nebo zajde na koncert. Z hudebních žánrů preferuje zejména jungle, techno, reagge a house.

 

 

Zdroj životopisů: ulice.nova.cz; osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Nova

 
  • Komentáře jsou prázdné.