Reklamní sdělení
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czAutomatizace bankovních procesů. Sloučení účtů, uživatelé a práva, rychle vyhledávání.
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.
Měj své vlastní webové stránky!https://www.websnadno.czMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S WebSnadno je můžete mít i Vy.

Jan Holík - narozen 31.5. 1979,

herec Jan Holík se pro herectví rozhodl později, původně totiž vystudoval sportovní a podnikatelkou střední, soukromou školu v Plzni, kde absolvoval v roku 1999. Po té se přihlásil na DAMU, úspěšně složil přijímací zkoušky a DAMU také úspěšné dokončil.

Věnuje se divadlu, dabingu i herectví ve filmech či seriálech. Působil např. v plzeňském DJKT, v souboru Činoherního studia v Ústí nad Labem, v Divadle u Hasičů nebo ve Studiu Dva. Od sezóny 2009/2010 je členem hereckého souboru Divadla na Vinohradech, kde se pravidelně objevuje s úspěšných hrách.

Za sebou má i několik filmových a seriálových zkušeností, vždy si většinou zahrál vedlejší postavy, např. ve filmech Václav, Alois Nebel či Vejška. Ze seriálů můžeme jmenovat Horákovi, Čapkovy kapsy, Ach, ty vraždy! či Sanitka 2. Ve všech případech se objevil ve vedlejší roli. V seriálu Ulice hraje policejního vyšetřovatele a není to jeho první policejní role. Policistu si zahrál i ve zmiňovaném seriálu Horákovi nebo ve filmu Vejška.

 

 

Zdroj životopisů: ulice.nova.cz; osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Nova

 
  • Komentáře jsou prázdné.