Jan Komínek - narozen 18.3. 1994 v Praze,

před kameru se poprvé dostal už ve 4 letech, prostřednictvím castingové agentury natočil spoustu reklam. Už jako pětiletý hrál malou roli v dokumentu o Rychlých šípech. Pak už to byl jen krůček k roli Ondry v seriálu Horákovi (2006).

 
V roce 2009 se představil jako vynalézavý Vítek ve filmu Ať žijí rytíři, který na začátku roku 2010 bavil diváky i jako seriál České televize. Krátce po premiéře filmu získal Honza na 41. ročníku Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana cenu Zlatého dudka za nejlepší herecký výkon.
 
Na začátku roku 2010 začalo natáčení pohádky Dvanáct měsíčků, kde hraje Honza mladšího Karlova sourozence Noska. Natáčení pokračuje během roku 2011 a v roce 2012 by pohádka měla být v kinech.
 
Letos se Honza objevil v seriálu Znamení koně (2011), kde si zahrál menší roli: Štěpána Dvořáka, který je spolužákem Adély Horové.
 
Koncem května 2011 jste ho mohli vidět v seriálu Ulice, kde si zahrál nového emo spolužáka Alexe Tomana.
 
V současné době Honza studuje hereckou konzervatoř v Praze. O své herecké kariéře říká: ,,Je to obrovská zkušenost, hlavně, když potkáte slavné herce, kteří jsou většinou milí a přátelští, jako třeba Jana Šulcová."

 

 

Zdroj životopisů: ulice.nova.cz; osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Nova

 
  • Komentáře jsou prázdné.