Reklamní sdělení
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czAutomatizace bankovních procesů. Sloučení účtů, uživatelé a práva, rychle vyhledávání.
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czUrychlíme procesy ve vašem e-shopu. Ověřujte bankovní převody efektivně.

Jana Sováková - narozena ve znamení Vodnáře,

Umělecké sklony měla již odmalička, ale spíše výtvarné. Dokonce i na výtvarné škole odmaturovala. Jenže pak ji zlákalo herectví, takže výtvarnictví, hlavně oděvní, brala dlouho jako koníčka. Coby kostýmní výtvarnice spolupracovala na některých představeních (například Rusalka nejen podle Dvořáka, Vinobraní) své bývalé domovské scény, pražského Studia Ypsilon.

Členkou souboru se stala v roce 1995, kdy ještě studovala DAMU. V té době si zahrála například ve studentských inscenacích XX. století, Čujba, Alchymista, Začarovaný vůl či Muž a žena, což byl společný projekt českých a kanadských studentů herectví.

Po absolutoriu se objevila mimo jiné v představeních Horrorband nebo Žito kouzelník. Až do konce roku 2007, kdy ze Studia Ypsilon odešla, jsme ji mohli vidět například v inscenacích Prodaná nevěsta, Horké to někdo rád, Tři mušketýři, Vše pro firmu, Kometa Hanzelínova, Rusalka, Altánek či Vinobraní.

Před kamerou je zatím její největší rolí postava Ingrid v nekonečném seriálu Ulice, díky níž získala popularitu zejména mezi televizními diváky.

 

 

Zdroj životopisů: ulice.nova.cz; osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Nova

 
  • Komentáře jsou prázdné.