Kryštof Rímský - narozen 14.8. 1975,

Absolvent katedry alternativního herectví pražské DAMU se narodil v Hradci Králové. Z jeho rozsáhlé školní tvorby jmenujme např.: Nikola Šuhaj, Disco Pigs nebo Ubu králem. Už za studií hostoval na Letních shakespearovských slavnostech v představení Hamlet (režie: Lucie Bělohradská). Na pražském Hradě si zahrál i v létě roku 2004 v inscenaci Romeo a Julie (režie: Martin Huba), kde ztvárnil roli Benvolia.

V sezóně 2003/2004 byl v angažmá v brněnském HaDivadle, kde nastudoval dvě velmi úspěšné inscenace: Incident (režiš: Martin Huba) a Yvonna, princezna Burgundánská (režie: Valerie Schulzová). Od sezóny 2004/2005 je ve stálém angažmá v Činoherním studiu v Ústní nad Labem. Můžeme ho tam vidět např. v inscenacích: Alois Nebel, Hrát Oběť, Uražení a ponížení, Tetování... Hostuje v pražském A Studiu Rubín, v představení Kennedyho děti nebo v Divadle na Vinohradech v Richarovi II.

Z jeho filmové tvorby jmenujme např.: sběrný dokument Pavla Kouteckého "Hledači pevného bodu", Svědek, Hodný chlapec. V televizi jsme ho mohli vidět v seriálu TV Prima Rodinná pouza a v nekonečném seriálu Ulice na TV Nova.

Vystudoval gymnázium v Praze 8 Karlíně a absolvoval DAMU, katedru alternativního a loutkového divadla, obor herectví.

Spolupracoval či spolupracuje s Divadlem v Dlouhé, DRAK, Lampion, Damúza, HaDivadlem, ND Brno, Rubín, Studiem Švandova divadla, Středočeským divadlem Kladno, Citadela.

 

 

Zdroj životopisů: ulice.nova.cz; osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Nova

 

  • Komentáře jsou prázdné.