Linda Rybová - narozena 15. 10. 1975 v Praze,

kromě herectví na konzervatoři v Praze vystudovala i balet. Po skončení studií nastoupila do divadla Komedie, odkud zakrátko odešla do divadla Pod Palmovkou. Do Komedie se opět vrátila v roce 2000. Dále hraje v představení Láska a porozumění v divadle Ungelt, v Dejvickém divadle v Příbězích obyčejného šílenství, účinkuje i v dramatu 8 žen po boku Niny Divíškové a Jany Krausové.

Známá je ale především z televize. V 15 letech si zahrála hlavní roli princezny v koprodukční filmové pohádce Žabí princ, o rok později v televizní pohádce Jaké vlasy má Zlatovláska. Kromě televizních pohádkových inscenací hrála například i v hudebním filmu Šakalí léta. Do širšího diváckého povědomí se dostala v roce 2000, kdy natočila filmy Tmavomodrý svět a Kytice. O rok později si zahrála vedlejší roli v německém horou Bazén.

Největší popularitu jí přinesla role zdravotní sestry Kamily Váchové v televizním seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde vydržela necelé dva roky. Postupně se objevila v řadě dalších seriálů, Letiště, Cesty domů, Ohnivý kuře, Ulice. Na České televizi moderovala řadu let pořad Herbář.

Žije v Praze, jejím partnerem je herec David Prachař, se kterým má dvě dcery.

 

 

 Zdroj životopisů: ulice.nova.cz; osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Nova

 
  • Komentáře jsou prázdné.