Lucie Juřičková - narozena 25. 5. 1965 v Plzni,

Herecké geny zdědila po rodičích. Její matka působila čtyřicet let v plzeňské operetě, otec se zpočátku živil herectvím, později pracoval jako redaktor a režisér v plzeňském rozhlase. Odtud ale musel odejít v období normalizace. Lucie Juřičková i její starší bratr Tomáš byli s hereckým prostředím natolik spjatí, že je ani nenapadlo dělat něco jiného. Oba vystudovali pražskou konzervatoř a začali se herectví věnovat profesionálně.

Po absolutoriu Lucie Juřičková spolupracovala s Radimem Vašinkou, s nímž hrála na divadelní pouti pouliční divadlo. Později se vydala ve šlépějích matky a zamířila do plzeňské operety, odkud po roce a půl přešla do činohry. O tři roky později přijala nabídku stálého angažmá Divadla na Vinohradech, kde již odehrála šestnáct sezon. V divadle ztvárnila spoustu krásných rolí, mezi jinými například Ninu Zarečnou v Rackovi, Kristu v Tanci na konci léta, Zvonečka v Červených nosech, Vicki v muzikálu Donaha! nebo Maureen Follanovou v Krásce z Leenane.

Před kamerou dle vlastních slov zatím příliš zkušeností nemá. Menší role si zahrála například v seriálech Třetí patro a Hraběnky nebo ve filmech Už mi to začalo, Sedm hladových, Jak chutná láska aj.

Její hlas znají velmi dobře příznivci seriálů Sex ve městě a Closer, v nichž nadabovala hlavní představitelky — Carrie a Brendu Leigh Johnsonovou. Namluvila také například Sharon Stoneovou a Sophii Lorenovou.

Ráda pracuje na zahradě, ale v poslední době na ni bohužel nemá příliš času, protože se snaží co nejvíce věnovat své rodině — dvěma synům a manželovi, hereckému kolegovi z Divadla na Vinohradech Martinu Zahálkovi.

 

 

Zdroj životopisů: ulice.nova.cz; osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Nova

 

  • Komentáře jsou prázdné.