Ludmila Molínová - narozena 1.10. 1949,

Absolvovala katedru loutkoherectví na DAMU a během studia se stala zakládající členkou dívčí kapely Schovanky, jako hráčka na doprovodnou kytaru, kazoo a zpěvačka. Po škole nastoupila jako loutkoherečka do dětského Divadla bez opony pro děti v pražském Albatrosu, pak hrála v divadle Ateliér, Ústředním loutkovém divadle dalších devět sezon v Semaforu ve skupině Josefa Dvořáka, poté v Divadelní společnosti Josefa Dvořáka a Hudebním divadle Karlín.

Mezitím vystupovala jako klaun se skupinou historického šermu Dominik. Od roku 1997 působí jako herečka ve svobodném povolání (muzikály Jeptišky a Mrazík).Svů baryston uplatňuje i v dabingu.

Oproti bohaté jevištní tvorbě má s filmem jen malé zkušenosti, hrála ve filmech: Tam kde hnízdí čapi a Zastihla mne noc.  Po více než dvaceti lewtech se objevila ve filmu Crash road.

O něco lepší bilanci vykazuje její tv. tvorba, zejména zásluhou Karla Smczka, který ji obsadil do svých seriálů  Správná šestka, Bylo nás pět, Případy detektivní kanceláře Ostrozrak i filmu Vše pro firmu.

 

 

Zdroj životopisů: ulice.nova.cz; osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Nova

 

  • Komentáře jsou prázdné.