Marie (Máša) Málková - narozena 24.8. 1983,

Mladá herečka, která má s herečkou Marií Málkovou společné jen jméno, se narodila na sklonku léta – 24. 8. 1983 – v Podblanicku. Tvrdí, že o jejím současném povolání rozhodla náhoda. V rodině se umění nikdo nevěnuje, ona sama krátce navštěvovala dramatický kroužek, když se po základní škole rozhodovala co dál, dostala radu: Zkus to na konzervatoř. Zkusila – a uspěla hned na poprvé. Studovala v ročníku Jany Preissové a Jaroslava Satoranského, její absolventskou rolí byla Babe ve Zločinech srdce v režii Michaela Taranta. Už v průběhu studia začala hostovat ve Východočeském divadle v Pardubicích. Hrála tam celkem čtyři roky, z toho jeden v angažmá. Objevila se mj. v hrách Na miskách vah, Maja, Racek, Hamlet a naposledy v Radúzovi a Mahuleně.
 
Diváci ji mohli vidět ale také v několika pražských divadlech – v Divadle na Vinohradech, v Divadle Na Prádle, Blaníku a A Studiu Rubín. A také v Menzelově filmu Obsluhoval jsem anglického krále.
 
Fanoušci počítačových her se s ní pravidelně setkávají v televizním magazínu Game Page. „Už to dělám čtyři a půl roku a GP mě baví, protože je tu skvělá parta lidí a celý ten pořad je velmi tvůrčí interaktivní záležitost,“ pochvaluje si Máša Málková.
 
Na podzim ji čeká spousta umělecké práce. „Připravujeme s Jiřím Joskem Shakespearova Antonia a Kleopatru v Řeznické, Pana Kolperta ve studiu Divadla pod Palmovkou v režii Martina Vokouna a ještě chystáme s kamarádkou další divadelní projekt,“ prozrazuje.
 
I při této vytíženosti se společně se svým partnerem věnuje sportovním zájmům. Už několik let dělá „westernový sport“ na PB Ranchi a věnuje se také rekreačnímu potápění.

 

 

Zdroj životopisů: ulice.nova.cz; osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Nova

 

  • Komentáře jsou prázdné.