Michael Hofbauer - narozen 6.1. 1964 v Praze,

zemřel 10.1. 2013 v Praze,

Pro film ho objevil přímo ve školních lavicích páté třídy Zdeněk Zelenka, když hledal dětské představitele pro film: Páni kluci. Následovala plejáda klukovských postav, v drtivé převaze darebáků: Čekání na déšť, Brontosaurus, Zakázaný výlet, z nichž nejznámější je Otík ve dvou film. verzích fantastického seriálu o panu Tau s názvem: Poplach v oblacích a Od zítřka nečaruji.

Po skončení devítiletky se vyučil prodavačem potravin, ale pokračoval dál v účinkování ve filmech. Výjimku mezi jeho uličnickými typy představuje ryze kladná role v dětské detektivce Neříkej mi majore. Vrcholem jeho herecké kariéry bylo ocenění Zlatý dudek, které získal za roli vůdce dětské party Osvalda v dětských ko,mediích Lucie, postrach ulice a ...a zase ta Lucie.

Tomáš Tintěra si ho vybral za protagonistu své smutné komedie Hele, on letí, kde ztělesnil vyučeného obuvníka Andyho, jemuž se podařili uskutečnit sen o létání na rogallu, získat přízeň milované dívky a úspěšně složit přijímací zkoušky na školu.

Kromě film.ateriérů se seznámil se zákulisích ČST díky účinkování v tv. pořadech Barvínek a Plamínek, a především v seriálech Profesoři za školou, Tajemství proutěného košíku, My všichni školou povinní.

Později se objevil ve filmech Tankový prapor a Želary. Po vojně prodával v obchodě, uklízel v metru a od roku 1989 pracuje jako osvětlovač v Divadle na Vinohradech, kde občas hraje menší role.

 

 

Zdroj životopisů: ulice.nova.cz; osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Nova

 

  • Komentáře jsou prázdné.