Reklamní sdělení
E-shop snadno & rychlehttps://www.websnadno.czSystém WebSnadno nabízí moderní e-shop s podporou on-line plateb.
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czUrychlíme procesy ve vašem e-shopu. Ověřujte bankovní převody efektivně.

Michaela Badinková - narozena 25. 1. 1979 v Malackách na Slovensku,

herectví ji lákalo odjakživa. Ještě na základní škole začala chodit do dramatického kroužku, odkud to měla již jen krůček k vysněnému účinkování v divadle. Zkušenosti sbírala postupně v bratislavském dětském divadle Úsmev, Divadle Andreja Bagara v Nitře a v Bábkovom divadle v Žilině. Spolu s hraním ale také studovala - nejprve hudebně-dramatický obor na Státní konzervatoři v Bratislavě a poté činoherní herectví na pražské DAMU.

První hlavní roli před filmovou kamerou si vyzkoušela rovněž na Slovensku v pohádce Juraj Kováč. Poté se objevila v několika epizodních rolích ve filmech i seriálech natáčených zahraničními produkcemi, mimo jiné například v kanadském seriálu The Immortal. U nás se proslavila rolí Aničky ve filmu Dušana Kleina Jak básníci neztrácejí naději. O rok později ji tentýž režisér obsadil do jedné z hlavních rolí v nekonečném televizním seriálu Ulice.

Kromě toho ji můžeme pravidelně vídat i v divadle. Jako host si zahrála například v pražském Paláci Blaník v muzikálu Miluji tě, ale...,v divadle Pyramida na pražském Výstavišti v muzikálu Pomáda nebo v divadle ABC v dramatu Anna Karenina. Její domovskou scénou je ale Divadlo Na Fidlovačce, kde ztvárnila například Eržiku v Baladě pro banditu, Káču v Divotvorném hrnci či Millie Dillmount v Hledá se muž. Zn. Bohatý!. Za tuto roli byla v roce 2005 dokonce nominována na Cenu Thálie v kategorii muzikál.

 

 

 

 

Zdroj životopisů: ulice.nova.cz; osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Nova

 
  • Komentáře jsou prázdné.