Michaela Doubravová - narozena 17.5. 1991,

Michaela Doubravová, známá také jako Míša Doubravová je začínající česká herečka, známá především ze seriálu O ztracené lásce a z televizního filmu Deník šílené manželky,hrála v Ordinaci v růžové zahradě.

Od čtyř do šesti let chodila do "Baby studia Dády Patrasové", kde navštěvovala rock and roll, klavír, dramaťák a plno dalších aktivit. Tam měla první příležitost se objevit před kamerou na TV Premiéře v pořadech Baby studio a Kuřátka.

Již od první třídy se zúčastňovala recitační soutěže "Pražské vajíčko", které každým rokem vyhrávala a měla příležitost jet několikrát na přehlídku do Trutnova a Uherského hradiště. Po těchto zkušenostech začala navštěvovat dramatický kroužek u pí. Jitky Morávkové, která jí pomáhala s přípravou na konzervatoř.

V ten samý rok začala chodit na balet k pí.Hendrychové,který navštěvovala 6 let a s ním jezdila na přehlídky, soutěže a jiná vystoupení.Poté začala pravidelně docházet na hodiny latinskoamerických tanců, moderního tance, jógy a rock and rollu.

Současně rozvíjela svoje pěvecké schopnosti.V 5 letech měla příležitost nazpívat písničku "Malý méďa" k CD zpěvačky pro děti Inky Rybářové. Také nazpívala pár písniček k muzikálu "Myši" který napsala a hudbu složila Eva Hurychová, ale bohužel k výsledné divadelní formě kvůli nedostatku financí nedošlo. Potom chodila na hodiny operního zpěvu k pí. Malíkové, ale chtěla jsem se věnovat spíše moderní hudbě a tak jsem přestoupila na populární zpěv k p. Horkému (hudební skladatel, zpěvák, libretista), kterému také vděčí za dostání se na konzervatoř. Se zpěvem také úspěšně absolvovala soutěž "Pražská snítka".

V roce 1999 se stala vítězkou celorepublikové soutěže "Miss mléko", kterou rok přede mnou vyhrála bývalá Miss World Taťána Kuchařová, soutěž nespočívala v kráse, nýbrž v dětské přirozenosti a talentu. Nesmím zapomenout také na hudební vzdělání. Čtyři roky se učila hudební teorii a dějiny hudby u pí. Kobylákové poté navštěvovala po dobu tří let hodiny flétny, ale pro její jednoduchost přešla na klavír, na který hraje do teď .

Od roku 2004 pravidelně jezdí na Letní hereckou školu pod vedením Petra Kubálka, které vděčí za rozvinutí dalších skrytých schopností, např. zpívání na mikrofon,moderování, práce na jevišti,ale i za jevištěm jako produkce nebo režie.Na konci této školy jsou vždy závěrečná představení, která sklízí veliký úspěch.Například Pomáda, Rebelové, Noc na Karlštějně, Šakalí léta,Starci na chmelu, Šíleně smutná princezna a velká spousta dalších. V rámci této školy a Studia pod sítí, které vlastní herec, moderátor a režisér Otta Tesař, jezdí po celé republice po vystoupeních, dětských maškarních bálech, Mikulášských párty, kde zpívá, tancuje a hraje s dětmi scénky.

 

 

Zdroj životopisů: ulice.nova.cz; osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Nova

 

  • Komentáře jsou prázdné.