Naděžda Chroboková - narozena roku 1957,

Narodila se ve znamení Štíra v Ráji (Karviná-Ráj). Mládí prožila v Havířově. Po studiu na Státní konzervatoři v Ostravě dostala angažmá ve Státním divadle Zdeňka Nejedlého (nynější Národní divadlo) v Ostravě. Pak následovala Opava, Český Těšín a Olomouc, kde je dodnes.

Během těchto let odehrála spoustu krásných rolí: Desdemona v Othellovi, Lady Macbeth ve stejnojmenné hře, Kateřina ve Zkrocení zlé ženy, Roxana v Cyranovi z Bergeracu, Luiza Homenidas v Broukovi v hlavě, Anna v Anně Karenině, Klytaiméstra v Ifigenii v Aulidě.

V roce 1989 obdržela na Festivalu aktualit v Národním divadle v Praze Cenu za nejlepší ženský herecký výkon za roli Elisy ve hře Dekameron. V roce 2007 získala za roli Hester Swanové (inscenace U Kočičí bažiny) Cenu za nejlepší ženský herecký výkon na přehlídce České divadlo, Cenu primátora Statutárního města Olomouc a nominaci na Cenu Thálie.

Miluje děti, zvířata (psy a koně), přírodu (hlavně květiny), jídlo (hlavně sladkosti) a spánek. Ráda vaří, peče, lyžuje, plave, jezdí na kole, hraje ping-pong, tančí a poslouchá hudbu, ať vážnou (Janáčka, Martinů, Mahlera), či moderní (od Beatles až po hip-hop). Navštěvuje opery, balety, koncerty, vernisáže a muzea, ale její největší vášní je cestování - za mořem, horami i poznáním cizích zemí a kultur. Ve volném čase čte, luští křížovky, chodí do kina a do divadla, na kolegy nejen v Česku, ale kdekoli, kam vycestuje (v New Yorku, Londýně, Bankoku, Itálii, Polsku, Estonsku, Slovensku).

Říká: „Vidět kolegy, jak hrají - to je největší herecká škola.“

Paní Chroboková je o pět let starší sestrou Pavly Tomicové, kterou můžeme znát ze seriálu Ulice jako Simonu Pavlicovou, takže sestry se budou potkávat na place.

 

 

Zdroj životopisů: ulice.nova.cz; osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Nova

 

  • Komentáře jsou prázdné.