Reklamní sdělení
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czAutomatizace bankovních procesů. Sloučení účtů, uživatelé a práva, rychle vyhledávání.
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czUrychlíme procesy ve vašem e-shopu. Ověřujte bankovní převody efektivně.
Měj své vlastní webové stránky!https://www.websnadno.czMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S WebSnadno je můžete mít i Vy.

exkluzivni rozhovor-darina nicova

Darina Ničová exkluzivně jen pro náš web

Náš Fanclub Ulice vám přináší zcela exkluzivní rozhovor s herečkou Darinou Ničovou. Že vám toto jméno nic neříká? Prozradit Vám můžeme, že jde o nejen o herečku, ale také moderátorku, spisovatelku a cestovatelku. Má za sebou několik divadelních, ale i filmových či seriálových rolí. Objevila se v několika seriálech jako epizodní postava a právě jednu epizodní roli měla i v Ulici. V jednom díle si zahrála zákazníci v salónu u Gábiny a my Vám právě nyní s touto herečkou přinášíme rozhovor.

Jaká pro Vás byla zkušenost zahrát si v takovém projektu, jako je seriál Ulice?
Měla jsem samozřejmě radost, z vlastní zkušenosti vím, že Ulice patří mezi kvalitnější projekty – mám možnost srovnání, a i když se nenatáčí jeden obraz půl dne, jak tomu bývávalo kdysi, pořád platí, že konkrétně Ulici kvalita neupadá. Je to dáno především profesionálním týmem, který má letité zkušenosti.

3415-zakaznice2

 

CELÝ ROZHOVOR NAJDETE ZDE

 


Lenka Motyčková (maminka malého "Lexíka") exkluzivně jen pro náš web

Právě teď si na našem webu můžete přečíst exkluzivní rozhovor s Lenkou Motyčkovou, jejiž jméno vám asi nic moc neřekne, ale moc dobře znáte jejího syna Vaška, ten totiž už skoro rok hraje v seriálu Ulice malého Lexíka, syna Lumíra a Světlany. My jsme jeho "pravé" mamince položili několik otázek a vy se tak nyní můžete nejen o Vaškovi, ale celé rodině dozvědět něco více...

Lenko, jak se Vašík dostal do Ulice? Popište nám jeho cestu před kameru.
Za možnost být v Ulici vděčíme kamarádce. Loni v dubnu mi napsala, že do Ulice hledají miminko, jestli nechceme zkusit štěstí… Po porodu jsem poslala pár fotek z porodnice a čekali jsme, až nastane čas natáčení. Pár dní před termínem mi volala produkce, aby zjistili, kolik Vašík měří a váží. Tou dobou už měl asi 6 týdnů a na roli novorozence byl veliký, tak si vybrali jiné menší miminko. Od nás použili fotky, kterými se Nyklovi po porodu Alexe chlubili. :) Možná jsem byla trošku zklamaná, že nám to nevyšlo, ale na druhou stranu jsem byla i ráda. Nevím, jestli bych vůbec byla schopná půjčit toho malého křehkého drobečka cizím lidem. :) O to víc jsem byla překvapená, když mi v červenci volali, že se role Alexe uvolnila, jestli máme pořád zájem… Chvíli jsem váhala, ale zvědavost zvítězila :-D 14. srpna 2015 jsme do Hostivaře přijeli poprvé a při natáčení si Vašík vysloužil palec nahoru od režiséra – zrovna si trošku zabroukal a ono se to tam tak krásně hodilo. :)
Mimochodem Ulice není úplně první Vašíkovo účinkování před kamerou. Když měl 15 dní, tak jsme společně dělali modely v online kurzu newborn focení, který vedla naše dvorní fotografka a kamarádka Lucka Maršíková. :)

S Vaškem Svobodou si malý Vašek před obrazovkou perfektně rozumí, je to tak i když jsou vypnuté kamery?
Oba Vaškové už jsou spolu krásně sehraní. :) Jestli si dobře vzpomínám, tak Vašek Svoboda byl prvním „cizím“ člověkem, ke kterému Vašík natáhl ruce. Jindy ho zase slyšel ve vedlejší šatně a po čtyřech se vydal za známým hlasem. Ze společných scén Alexe a Lumíra mám nejraději tu z dílu 3043, kdy Světlana přichází domů a říká Lumírovi, že je pořád kandidátkou na starostku. Na konci téhle scény Lumír řekne: „On je tak hodný, Světluš.“ Když tuhle větu slyším, tak mě pokaždé zahřeje u srdce, protože je řečena tak upřímně a opravdově… :) Ještě si vzpomínám, jak jsme po jednom natáčení (zrovna se natáčela scéna, ve které držel Vašek Svoboda Vašíka v náručí) vyšli ze studia a v hale mi někdo řekl: „Na Vaškovi je vidět, jak je do toho malého zamilovaný.“

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/660xX/Jul2016/1885656.jpg?d41d

Díváte se na Vašeho syna už "profesionálním" okem? Nevadí Vám, když ho vidíte s jinou "mámou" a "tátou"?
Už když se v září Nyklová chlubila fotkami Vašíka a mluvila o něm jako o svém vnukovi, tak mi to přišlo trošku zvláštní. Když se Vašík 21. října 2015 poprvé objevil na obrazovce se svými „náhradními rodiči“, tak to bylo ještě zvláštnější, ale rychle jsem si zvykla. :) Prozatím můžu říct, že mi nevadí vidět ho s jinou „mámou“ a „tátou“, protože po dotočení chce vždycky ke mně… :-D

A co jeho jméno? Nebojíte se, že bude mít zmatek v tom, jestli se jmenuje Vašek nebo Lexík?
To zatím nedokážu odhadnout, ale věřím tomu, že to problém nebude. Spíš než toho zmatku se obávám toho, aby časem Vašík při natáčení nezačal ostatní opravovat, že přece není žádný Lexík :-D

Kolik máte dětí? A "nežárlí" sourozenci, že jejich malý bráška hraje v Ulici?
Máme 3 děti –  Patrika (6,5 roku), Janičku (4 roky) a Vašíka (14 měsíců). Sourozenci na brášku nežárlí, naopak se vždycky těší, až ho zase v televizi uvidí. Akorát ze začátku nemohli pochopit, jak může být Vašík v televizi, když je přece s námi doma… :-D Párkrát jsem je vzala s sebou na natáčení a od té doby u Ulice pokřikují, že je zrovna v záběru „strejda Václav“ a „teta Tereza“. Janička už se v Ulici taky objevila – vzala jsem ji na natáčení MDD, tak pak měla radost, že se v televizi vidí. :)

Dovedete si představit, že bude Vašek v Ulici ještě třeba za deset let?
O tom zatím moc nepřemýšlím. Kdo ví, co bude za rok, natož za 10 let... Ale bylo by fajn mít možnost setkávat se se všemi těmi fajn lidmi z Uličního týmu ještě za pár let. :)

Kdyby Vám to bylo nabídnuto, zahrála byste si také v Ulici? V jakém prostředí by se Vám nejvíce líbilo?
Nějaké nemluvící „křoví“ procházející v záběru bych možná zkusila :-D Nejvíc by se mi samozřejmě líbilo u Nyklů spolu s Vašíkem, ale to by nejspíš nedělalo dobrotu, takže raději zůstanu za kamerou a budu se jen dívat, jak to tomu našemu chlapečkovi jde. :)

Jste pravidelný divák Ulice? Jak dlouho se na ni už díváte?
Na Ulici jsem začala koukat v době, kdy ji začali vysílat - tehdy jsem nevynechala jediný díl. Už přesně nevím kdy, ale bylo období, kdy jsem Ulici delší dobu nesledovala. Postupně jsem se zase ke sledování vrátila a posledních pár měsíců ji kvůli Vašíkovi sleduji i dopředu prostřednictvím Voyo. Už teď se nemůžu dočkat, až se ke shlédnutí objeví díly z nové sezóny.

Které téma Vás v letošní sezóně Ulice zaujalo nejvíce?
Vzhledem k tomu, že doma máme malého Nykla, tak mě samozřejmě nejvíc zajímá jejich linka. Například jsem musela vyzkoušet všechny 3 recepty na Zlé koláčky a Vašíkovi nejvíc chutnaly Hnusenky. :)
Ještě se mi líbilo, jak Rozina začínala chodit s Richardem. Jen škoda, že ta jejich idylka neměla dlouhého trvání.

děkujeme mnohokrát za rozhovor
Foto: Archiv Lenky Motyčkové/TV Nova

 


Lukáš Jůza exkluzivně jen pro náš web

Herec, který teprve nedávno naskočil do seriálu Ulice, poskytkl exkluzivní rozhovor přímo pro náš Fanclub Ulice. Některé otázky jste položili i vy sami, odpovídá Lukáš Jůza, kterého znáte jako Romana Šámala. Děkujeme za rozhovor a nyní si již můžete přečíst otázky a samozřejmě odpovědi.

Jak jste se dostal do týmu rozjetého vlaku jménem Ulice a baví vás tam hrát? Jaké je pro Vás hrát v nekonečném seriálu a co říkáte na ten koloběh postupu při natáčení?
Do Ulice jsem byl v červnu 2014 pozvaný na kamerové zkoušky. Pokud vím, bylo nás kolem deseti vytipovaných adeptů a já jsem byl nakonec ten šťastný nejúspěšnější. Hraní v nekonečném seriálu je pro mě další herecká škola. A radost. Jsem rád, že jsem tuhle příležitost dostal a obstál.

Z vašich "uličních" kolegů je Vám asi nejsympatičtější Patricie Solaříková, se kterou jste v seriálu utvořili pár, jak se Vám spolu hraje? A s kým dalším se vám kromě Páti dobře spolupracuje? Na koho se nejvíce na natáčení těšíte?
Já jsem se vlastně s tolika kolegy na place nepotkal. A ano, Patricie je číslo jedna. Kromě toho, že je krásná a inteligentní, což je vzácná kombinace, dovede být také nesmírně vtipná. Navíc je velká profesionálka. A hlavně na sebe dobře slyšíme. Výborně se mi s ní herecky „partneří“ a to není samozřejmost. Myslím, že tenhle soulad je pak vidět i na obrazovce. A ostatní kolegové? Matouš Ruml je můj kamarád a hrajeme spolu ve spoustě představení v Divadle v Celetné. Zrovna tak s Filipem Rajmontem jsme se potkali i na jevišti a známe se už z DAMU. A i on je prostě výborný. Vůbec si myslím, že v Ulici hraje spousta skvělých herců.

V Ulici hrajete ženatého muže, navíc se dvěma dětmi, který od rodiny odešel za svou přítelkyní, ale pořád je ke své rodině připoután. Co na tento příběh říkáte vy? A jaké byly Vaše první pocity, když jste si přečetl scénář?
Na příběh Romana Šámala říkám to, že spousta podobných se děje i ve skutečnosti. Pro mě jako pro herce je super, že mám takzvaně „co hrát“. Roman musí neustále překonávat a řešit spoustu problémů - nechce si pokazit vztah s dětmi, je nešťastný, že s ním manželka Daniela víceméně otevřeně válčí - a tak je harmonie jeho vztahu s Terezou okolnostmi zákonitě neustále nabourávána. Takže můj první pocit byl – tahle postava by mohla být na hraní fajn.

Kromě hraní, a to jak v televizi, tak v divadle, se věnujete ještě jednomu koníčku - psaní dětských knížek! Jaké to je psát knížky, a baví Vás to? Čím se cítíte víc, hercem nebo spisovatelem?
Děkuju za tuhle otázku a jsem rád, že vše můžu uvést na pravou míru. Ta dětská knížka byla jen jedna, jmenuje se Pohádky kejklíře Kiliána, a je to prostě první věc, kterou se mi podařilo dotáhnout do takového tvaru, že ji přijali k vydání v nakladatelství. Díky ní jsem pak dostal nabídku psát pro Český rozhlas. Pro ten jsem napsal rozhlasový večerníček s názvem Příběhy z lesa za Velkým kopcem, asi třicet dílů dětského seriálu Venda a Fráňa a nedělní pohádku O perle z koruny liščího krále. - Ano, takhle to vypadá, že se věnuju hlavně dětské literatuře. Ale psal jsem už také televizní seriál jedné z neveřejnoprávních stanic, kde jsem byl takzvaný „dialog writer“ čili scenárista píšící dialogy postav. A píšu dál a je jen otázkou času, kdy dodělám i něco pro dospělé. První vlaštovkou by mohla být sbírka poezie, která by snad měla vyjít ke konci tohoto roku. Zatím má pracovní název Alkoholy dětství. – Zpátky k otázce. Psaní mě baví a naplňuje. Herectví mě baví, naplňuje a živí. Ale kdybych si měl vybrat jen jednu věc a uživil se tak, bylo by to o trochu víc psaní.

Můžete naznačit, jak to bude dál mezi Romanem a Terezou v Ulici? V posledním době to mezi nimi občas zaskřípe a tak by mě zajímalo, jestli se Roman dokáže odpoutat od rodiny anebo to už mezi ním a Terkou nemá cenu?
Zde si dovolím citovat kreativní producentku Ulice z lednového chatu: „Roman a Tereza jsou do sebe zamilovaní, ale čekají je další těžké zkoušky, protože Romanovi hodně záleží na jeho dětech – Sabině a Oliverovi. Romanova manželka Daniela si už brzy navíc sáhne na dno…“ A prozradím vám, že ani my herci toho dopředu nevíme tolik… Sám se vždycky těším na nové scénáře.

Vidět Vás nemusíme jenom v Ulici ale také v jiných seriálech a dokonce i v reklamách, ve kterých si Vás asi všichni pamatují jako "kuřízek", jaké natáčení takových reklam je?
Obecně můžu říct, že na výrobu je prostě mnohem víc peněz. Což je vidět na počtu lidí ve štábu, na zázemí, nebo třeba na množství a kvalitě používané techniky na place. Třicetivteřinový spot se točí celý den, někdy i dva, tři. A pokud vás zajímá víc o reklamní sérii obchodního řetězce, v němž se objevil i onen novotvar pro kuřecí řízek, tak vás zklamu. Zavázal jsem se ve smlouvě k mlčenlivosti o natáčení a zdržování se jakýchkoli vyjádření komukoli. Ale snad se nic nestane, když řeknu svůj osobní pozitivní názor, že ta kampaň je výborně vymyšlená. Vždyť to slovo zlidovělo, ne?

Můžeme Vás teď aktuálně vidět i v jiných projektech, než je Ulice? Třeba v divadle?
Už přes deset let je mojí domovskou scénou divadelní spolek Kašpar sídlící v pražském Divadle v Celetné. Asi vás překvapí, kolik herců ze současné Ulice tam můžete vidět – Milenu Steinmasslovou, Ilonu Svobodovou, Šárku Vaculíkovou, Irenu Kristekovou, Martina Hofmanna, Adriana Jastrabana, Matouše Rumla. A z lidí, kteří se v Ulici objevili v minulosti, tam působí Jitka Nerudová či Eva Elsnerová. Z představení, ve kterých hraju já, bych vám doporučil například klasicky udělaný Višňový sad, drsný Osiřelý západ, hořkosladkého Mrzáka Inishmaanského či romantického Cyrana. Také v alternaci hraju v legendární Růži pro Algernon s Janem Potměšilem (ano – Bony a klid a O princezně Jasněnce a létajícím ševci) a kdo tuhle inscenaci neviděl, musí to určitě napravit. Takže přijďte do Celetné! – Co se týká televizní obrazovky, tam bych měl být k vidění v seriálu Atentát.

Ulice se vysílá již více jak deset let. Dokážete si představit, že budete v Ulici hrát ještě za dalších deset let? Kam byste chtěl, aby se Vaše postava za deset let posunula?

Představit si to dokážu. Protože pracovní a lidská atmosféra na natáčení Ulice je skutečně nadprůměrně pozitivní. Ovšem nezažil jsem to, takže kdo ví, jestli bych si třeba po několika sezónách neřekl o pauzu, abych se víc věnoval rodině, divadlu, psaní knížek… Teď ale nevidím jediný důvod, proč ji opouštět. - A kam bych chtěl, aby se moje postava posunula? Už teď mě hodně baví, že se nechávám překvapit, co si scenáristi vymyslí. Takže bych to i do budoucna nechal na nich. Je to jako v životě, kdy člověk neví, co přijde.

Roman skončil v soutěži Fanclubu Ulice o nejlepší postavu seriálu na třetím místě. Jste v Ulici krátce a hned takový úspěch, čekal jste, že jste u diváků tak oblíbený?
Udělalo mi to velkou radost. Každá pochvala potěší, ale od diváků je o to cennější. Protože my herci děláme svoji práci přece hlavně pro vás, diváky. – Děkuju. Moc si vaší přízně vážím.

Co vy a sociální sítě? Jste velmi často aktivní na facebooku, baví Vás tedy sociální sítě, máte své stránky i jinde?
Baví mě facebook, ale spíš jako zábavná hračka. Jsem aktivní hlavně na svém „oficiálním“ profilu. Mám i soukromý, kam si přidávám jen přátele, které znám osobně, ale na ten skoro nic nevystavuji. Fotku z mého soukromí, natož fotku mých dětí, tam nenajdete. Spící profily mám i na nějakých dalších sítích, ale jen proto, aby mi někdo neukradl moje jméno. Jinak se tomu být stále „online“ a závislý na internetu dost bráním. Napasoval bych to celé na to přísloví o ohni. Internet je dobrý sluha, ale zlý pán.

Chtěl byste závěrem něco vzkázat fanouškům Ulice?
Přijďte někdy do Divadle v Celetné! A čtěte dětem a kupte si anebo půjčte v knihovně tu moji knížku Pohádky kejklíře Kiliána! Ale hlavně: Zachovejte Ulici věrnost a ať se vám daří nejen v roce 2016!!!

děkujeme mnohokrát za rozhovor
Foto: Archiv TV Nova

 


Marek Salvet exkluzivně jen pro náš web

Exkluzivně pro náš Fanclub Ulice odpovídal na naše otázky začínající herec Marek Salvet, kterého už přes rok můžete vidět v seriálu Ulice, kde hraje Filipa Maléře. Marka ovšem můžete vidět i ve filmu nebo na divadelních prknech. Velmi aktivní je také na sociálních sítí, kde mu můžete zanechat vzkaz. Nyní už si můžete přečíst celý rozhovor s Markem Salvetem.

Hraješ v seriálu, za sebou máš i natáčení filmu, a také divadlo. Můžeš tak hodnotit. Co tě baví více? Film, seriál nebo divadlo?
Rozhodně divadlo, pak je seriál a pak až film. U filmu se mi nelíbí, že je to strašně zdlouhavý a já často někam pospíchám.

Plánuješ do budoucna být hercem nebo bys byl raději něčím jiným, čím?
Neplánuji, že bych byl hercem, raději bych byl fotbalistou.

Můžeme tě v nejbližší době vidět i jinde, než v Ulici?
Ano, můžete mě vidět ve filmu, který bude v kinech na podzim.

Od kolika let hraješ fotbal a proč tě fotbal stále baví?
Fotbal hraji od svých tří let a baví mě, protože mě baví.

Narodil ses v Praze, ale v Ulici hraješ „moraváka“, je ti Morava blízká?
Já jezdím s moraváky na hory, tedy přesněji se zlíňáky a jsou moc fajn a díky nim jsem se naučil aspoň trochu moravsky.

Jak si rozumíš se svou seriálovou rodinou, maminkou, tatínkem a ségrou?
Všichni jsou fajn a se všemi je sranda.

Co ty a sociální sítě? Máš svou stránku na facebooku, na instragramu, jsi aktivní i na youtube, baví tě sociální sítě?
Celkem ano, zrovna jsem nejaktivnější na instagramu a n snapchatu, tak mě sledujte.

Sleduješ Ulici, dokážeš se na sebe dívat? A sledoval jsi Ulici i v době, kdy jsi v ní nehrál?
Nesleduju a na Ulici jsem se nekoukl ani před tím.

Léto už je sice dávno za námi, ale kde jsi trávil letošní léto?
Na dovolený.

Můžeš prozradit nebo alespoň naznačit, co v nejbližší době čeká Filipa či celou rodinu Maléřových?
Hodně nových překvapení.

Spousta herců v Ulici vyrostla, příkladem je třeba Matyáš Valenta, dokážeš si představit, že budeš v Ulici ještě za deset let?
To si opravdu nedokážu představit.

Co fanynky, už je musíš od sebe odhánět?
Ne, v pohodě.

Chtěl bys závěrem vzkázat něco svým fanouškům z Fanclubu Ulice?
Koukejte se na Ulici a sledujte mě na mých sociálních sítí. Na insta jsem Marek_Salvet, na snapu jsem mareksalvet a na fb mám stránky, a tam jsem Marek Salvet. :) :)

děkujeme mnohokrát za rozhovor
Foto: Archiv TV Nova

 


Kreativní producentka Ulice exkluzivně pro Fanclub

Už podruhé si můžete přečíst exkluzivní rozhovor s kreativní producentkou seriálu Ulice. Silvia Klasová odpovídá na naše a také na vaše dotazy, protože právě vy, jste před nedávnem měli možnost položit jakoukoliv otázku. My jsme vybrali ty nejlepší otázky a na ně si můžete právě teď přečíst odpověď...

Dobrý den, Emička se s náma rozloučila, to už v Ulici nebude hrát? Už ji neuvidíme?
Emička do Ulice rozhodně patří, takže ji vídat budete. I když ne tak často, protože teď tráví většinu času v Kašperkách u Knoblochů.

Jaká bude ta velká změna Ulice, můžete alespoň naznačit?
Něco málo prozradím už brzy, v rámci našeho oficiálního „uličního“ chatu v úterý 23. 9. Sledujte na našem webu a facebooku..

Zajímalo by mě, zda plánujete nějakým způsobem oslavit desáté výročí Ulice? Např. speciálním dílem/pořadem nebo jen větší oslavou pro současné i bývalé hvězdy Ulice.
Slavit budeme celý rok. Prozradím jen to, že připravujeme překvapení pro vánoční trh….

Byla to hezká změna, sledovat Ulici i mimo ateliéry, můžeme se těšit i na nějaké další natáčení mimo ateliéry, jako to bylo teď na Moravě?
Ano, určitě se v desáté sezoně podíváme i mimo ateliéry do zajímavých prostředí…

Na jaký příběh nové sezóny jste se vy sama nejvíce těšila?
Těším se na Terezu, Libušku a Lumíra. I ostatní se moc vyvedly, ale na tyhle tři se těším nejvíc…

Dobrý den, jsem třídním učitelem na základní škole. Soukromě jsem se chtěl zeptat, zda by bylo možné se účastnit natáčení jako kompars se třídou 6. ročníku popřípadě navštívit ateliery Ulice? Děkuji za odpověď.
Co se týče exkurze v ateliérech – samozřejmě jste u nás vítaní v rámci Dne otevřených dveří, který chystáme na jaře. Sledujte naši webstránku a facebook – i co se týče komparsu, protože právě na něm pravidelně uveřejňujeme nejen informaci o Dni otevřených dveří, zároveň i výzvy pro fanoušky na účinkování v komparzu.

Dobrý den, čeká nás v letošní sérii nějaká smrt? Já osobně doufám, že ne.
Osobně doufám, že ne…

Zajímalo by mě, jak dlouho dopředu jsou rozplánované jednotlivé příběhy uličních postav. Už teď třeba víte, co hlavního se bude dít v 11. sezóně nebo je to rozplánované do konce desáté sezóny?
Právě v těchto dnech se začínáme intenzivně zamýšlet nad jedenáctou sezonou.

V "naší" Ulici je spousta volných "krámků", není škoda je nevyužít pro některé postavy?
Pořád na nich ukazujete jen reklamy elektra, banky apod. Hm… do některého z nich se určitě jednou podíváme…

Pokud to není interní informace, máte stanovenou nějakou dobu, po kterou plánujete vysílat Ulici, a pak se třeba teprve rozhodne, jestli pokračovat dál?
Ulice je koncipovaná jako nekonečný seriál a my doufáme, že tady bude, i když my – současní tvůrci seriálu – už tady nebudeme. :)

Děkujeme za Otíka, ten v Ulici hodně chyběl a jen co nastoupil, tak celá Ulice zase ožila. :) Jen tedy doufám, že mu dáte i více prostoru, zaslouží si to. Ještě by se mohl vrátit Pepan. :)
Jsme rádi, že vás Otík baví, za tvůrce musím říct, že nás také. Vídat jej budete rozhodně častěji, i proto, že je Tereziným školním spojencem. A co se týče Pepana, uvidíme…

Je nějaká možnost získat propagační předměty Ulice? Na fotkách z DOD jsem si např. všimla "placek" s nápisem "10. sezóna Ulice." Takovou placku bych chtěla. Ale ráda bych si koupila i něco jiného, třeba trička.
Sledujte webstránku a facebook Ulice i Novy. Průběžně probíhají rozličné soutěže, kde je možné stávající propagační předměty vyhrát.

Neplánujete uspořát nějakou akci s Ulicí i jinde než v Praze? Bohužel to máme do Prahy daleko, ale rádi bychom se potkali s herci i v jiných městech.
Přemýšleli jsme o tom a moc rádi bychom udělali něco jako „uliční výjezd“ mimo Prahu, ale bohužel, je to komplikované z časových důvodů hlavně pro herce, kteří točí se dvěma štáby a jsou obvykle po večerech vytíženi v divadlech. Ale stojíme o to, nevzdáváme a pokusíme se…

Můžete prozradit nějakou zajímavost, která nás v nejbližší době v Ulici čeká?
Co třeba setkání Peška a majora Kadlece? To bude rozhodně zajímavé…

Chcete na závěr poslat vzkaz fanouškům z Fanclubu Ulice?
Stránku Fanclubu Ulice sleduji pravidelně a jsem moc ráda, že máme tolik pozorných a věrných fanoušků. Moc si toho vážím a všichni se snažíme vaši důvěru nezklamat. Doufám, že se vám příběhy, které pro vás vymýšlíme, budou líbit. A těším se na zpětnou vazbu od vás – tedy to, co vás baví a co naopak byste rádi změnili.

děkujeme mnohokrát za rozhovor
Foto: Archiv TV Nova


Kreativní producentka Ulice exkluzivně pro Fanclub

Silvia Klasová je kreativní producentkou seriálu Ulice. A zcela exkluzivně pro náš Fanclub Ulice odpověděla na několik našich, ale také vašich otázek. Protože jste se sami mohli ptát. Zde si již můžete přečíst rozhovor, který prozrazuje i několik zajímavostí...

Je možné prozradit nebo jen naznačit, koho si zahraje Emil Horváth? A plánujete jeho postavu mít v Ulici déle nebo se jen mihne v ději?
Prozradit zatím nemůžu, jen naznačit, že se objeví už brzy a v Ulici se nějaký čas zdrží…

Kdy jste začali plánovat, že necháte zemřít Kláru? Přišla tato myšlenka jen tak nebo to bylo plánované už třeba s příchodem Kláry před rokem a půl zpět do Ulice?
Tahle myšlenka napadla scenáristy až nějaký čas po příchodu Hanky Ševčíkové do Ulice. Její smrt tedy nebyla plánovaná od začátku jejího účinkování v seriálu.

Jak dlouho už působíte v Ulici, jakými funkcemi jste si již prošla, co je úkolem kreativní producentky a co vás na práci v Ulici nejvíce baví?
Do uličního týmu jsem přišla v listopadu 2011 na pozici šéfautora juniora – kromě jiného jsem psala dlouhodobé dějové linky i jednotlivé epizody. Později jsem spolu s Katkou Šavlíkovou působila jako jedna ze šéfautorek (třeba u dílů, které se zrovna teď vysílají). A v srpnu 2013 jsem nastoupila na pozici kreativní producentky. Mým úkolem je určovat i hlídat dlouhodobé směřování Ulice tak, aby si zachovala to, co jí dělá specifickou a zároveň zůstávala pro diváky zajímavou a oblíbenou. Asi to bude znít ideálně, ale na práci v Ulici mě baví všechno – od vymýšlení příběhů až po komunikaci s herci a režiséry. Určitě je to i tím, že je tady u nás v uličních ateliérech lidsky příjemné prostředí a je zkrátka radost tady pracovat :).

Chtěl bych se zeptat, jaké nové postavy do Ulice nastoupí v nejbližší době a kdo je bude hrát.
Všechno se včas dozvíte… Jednu z nových postav ztvární už zmiňovaný Emil Horváth mladší. A můžete se těšit i na novou posilu do Frantovy a Borisovy kapely. Prozradím jen, že to bude holka.

Zdá se,že malá Mirinka už je "velká" herečka.Jak se točí s tak malým dítětem,má někdy "roupy"že si postaví hlavu a není s ní k hnutí?Její maminka je vždy asi při ruce a pomůže...
Musím říct, že naše seriálové děti – tedy Adélka, která hraje Mirinku, i její bratr Jakub, který hraje Šimona – jsou moc šikovní. Jenže natáčení s dětmi je vždy složité a i dítě, které je vnímavé a hravé, může mít špatný moment nebo v horším případě i celý den. A to pak není natáčení vůbec snadné. Navíc naše malé herce nesmíme moc zatěžovat, takže i proto si naše seriálové děti často hrají v pokojíku, koupou se a brzy usínají :).

Jak se točí taková smrt v seriálu?Teď myslím Klářinu.Pořádně jsem se dívala na její otevřené oči,ani náznak,že by se panenky pohnuly.A to musí herec zadržet dech na tak dlouho?Někdy je záběr docela dlouhý na tu "mrtvolu" a po dechu ani památky.
Není to lehké, nejen produkčně, ale i herecky – o tom by mohla vyprávět právě Hanka Ševčíková. A že se taková scéna nedá natočit na jedno jetí… Mohu prozradit, že se na našem webu brzy objeví i dokument o tom, jak se vlastně smrt Kláry točila. Dozvíte se v něm mnoho zajímavostí z průběhu natáčení.

Blíží se jubilejní desátá sezóna Ulice. Počítáte s tím, že by se v rámci této "oslavy" ukázaly zpět v Ulici (třeba jen krátce na pár dílů, například na návštěvu) postavy, které z Ulice už dávno zmizely? Třeba Boháč, Králová, Digi, Bety, Hanka, Pepan, Otík, profesor Kreuzer, Kamil atd? Bylo by to hezká připomínka dlouhé historie Ulice.
Mohu prozradit, že na desátou sezonu chystáme hodně zajímavých dějů a i návraty některých postav…

Simona se nyní v Ulici vyskytuje jen sem tam. Bude se v Ulici objevovat více?? Máte pro ni zajímavou dějovou linku??
Simoně bude už brzy celkem horko. Nechte se překvapit.

Bude na konci sezóny velká scéna??? Jako byla výstava Cyrila Hejla, volební mitink apod.
Velká scéna v smyslu davové scény ne, ale bude se toho dít hodně. Je na co se těšit…

V domě pana Peška budou volné dva byty, po Kláře a po Hejlových, prakticky volný byt je i po Adrianě. Plánujete tyto byty využít pro jiné postavy nebo se přestanou tyto byty objevovat?
Budou se objevovat, přeci bychom je nenechali prázdné ;)

Jak to bude dál s Adrianou, vrátí se ještě nebo zmizela už navždy?
Dozvíte se už brzy ;)

Mě by zajímalo, jak dlouho trvá připravit jeden takový díl? Jaký je průběh jeho výroby, od prvního napsaného slova ve scénáři až po odvysílání?
Jeden díl je natočen za necelé dva dny. Cesta od scénáře do vysílání trvá cca 4 měsíce.

Všímáte si chyb, které se občas v Ulici objeví? Třeba často při záběru na přijatou SMSku nesedí čas přijaté SMS s časem uvedeném na mobilu.
Samozřejmě se podobných chyb snažíme vyvarovat, ale občas se utne i mistr tesař. Přece jenom, při tom objemu práce…

Jak to bude dál ve škole? Boženka se už ukazuje minimálně, Kalina hodně dlouho nebyl vidět, chudák Otík zmizel, ani snad nebylo vysvětlo kam, Lenka je na mateřské. To tam bude Miriam zvládat jen chuděra sama?
Ne, ne, Miriam rozhodně neosamí, naopak. Od nového školního roku dostane novou kolegyni, čímž vlastně tak trochu prozrazuji, že i do školy se podíváme víc, než doteď.

Která postava Vám osobně je nejblíže a dokázala by jste si představit, že byste si sama v Ulici zahrála? Pokud ano, jakou postavu byste si střihla?
Já jsem ráda v pozadí, takže o hraní v Ulici neuvažuju, i když jako fór pro kolegy by to nebylo špatné. Mám moc ráda Libušku Nekonečnou, Ivanu Drápalovou nebo Lumíra a Vilmu Nyklovy.

Chtěla byste na závěr něco vzkázat fanouškům Ulice?
Moc si ceníme vaší přízně i zpětných reakcí, jsou pro nás důležité. Mohu slíbit – a že vím, o čem mluvím – že Ulice bude ještě zajímavější a bude skutečně na co se koukat.

děkujeme mnohokrát za rozhovor
Foto: Archiv TV Nova

 


http://image.tn.nova.cz/media/images/365x205/Sep2010/672854.jpg?d41d Filip Rajmont exkluzivně jen pro náš web

Herec Filip Rajmont, který už přes rok hraje v Ulici diváky velmi oblíbeného Otíka Puklického. Spousta diváků nové postavy nepřijme moc v dobrým, u Otíka to bylo jiné a většina diváků si ho zamilovala hned, kde se totiž objeví Otík tak je o zábavu postaráno a jeho "kočkování" s Kalinou už je téměř legendární.
Vynikající filmový, divadelní i seriálový herec Filip Rajmont souhlasil s našim malým rozhovor, který je exkluzivně jen pro náš web, s Filipem jsem neměl možnost setkat osobně, protože rozhovor byl poskytnut přes internet, já mu tedy za odpovězení našich otázek moc děkuji.
Nyní si už můžete přečíst naše otázky a hlavně to jak Filip odpovídal. A na závěr ještě připominám, že rozhovor byl poskytnut exkluzivně jen pro náš web, kdo by chtěl tedy kopírovat na svoje stránky, tak prosím o uvedené zdroje.

Dočetl jsem se o Vás, že jste "velký sběratel" uniforem. V pořadu pana Šípa jste prozradil, že Vaše velká sbírka už má dva kousky. Změnilo se od té doby něco?
To je taková rozšířená fáma, na kterou se mě již mnoho let ptá každý novinář, který se mnou dělá rozhovor. Uniformy nesbírám, mám je doma náhodou. Pořídil jsem si je do představení a od té doby je mám doma.
 
Obrázek “http://nd05.jxs.cz/868/174/423d7b2bda_81521013_o2.jpg?1321864969” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Ulice je Vaše již druhá větší seriálové role, máte tedy rád seriály?
Ano, rád je točím. Baví mě, jak se role vyvíjí a nikdo na začátku neví, jak to s tou postavou dopadne. Vlastně ji vytvářím společně s autory během celého natáčení. Ze začátku se řídím podle jejich představy a potom oni zase vycházejí ze mně....
 
Kdyby jste vy jako Filip Rajmont potkal Otíka, dokázali by jste se spřátelit?
Nejsem si jist, já neumím malovat a v hospodě taky nebydlím :) ale na druhou stranu je to jedna z nejsympatičtějších postav, kterou jsem v seriálech hrál. Spíš mě obsazují do pěknejch hajzlíků. a to Otík není.....
 
Nevadí Vám, že maminku Vám hraje paní Juřičková? Je docela zajímavý, že kdyby jste byl skutečně synem paní Juřičkové, tak by Vás musela mít ve 12-ti letech.
Já hlavně doufám, jestli to nevadí paní Juřičkové :) Ale Otíkovi pár let ubrali, tak to vychází na jejích osmnáct let....ale i tak je to trochu brzo.....

Jaká je Vaše nejoblíbenější role?
Nejde ani tak o role, ale o představení ve kterých hraju. Doporučuji představení Věc Makropulos v Národním divadle nebo Lordy v Černé labuti, hraji to rád.
 
Obrázek “http://nd05.jxs.cz/245/754/458602e1fa_81521014_o2.jpg?1321864971” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Jaký je Váš největší životní úspěch?
Pracovně jsem rád, že jsem dokončil DAMU, byl v angažmá v Hradci Králové pod vedením Vladimíra Morávka a po té jsem nastoupil do Národního divadla. Ale asi největší úspěch je pořad Barování, který již šetým rokem provozujeme společně se Sandrou Novákovou v Malostanské besedě. Je o něj veliký zájem a vyprodaný je za pár minut....

Jak by jste vy reagoval na situaci, kterou nyní prožívá Otík, Vaše maminka a Kalina? Reagoval by jste stejně?
Myslím, že ne. To je přece každého věc s kým chce být. A není do toho nikomu vůbec nic. Ani synovi....

Zkoušel jste někdy ve svém životě malovat a jak Vám sedí role malíře a učitele výtvarky?
Ano, zkoušel jsem malovat, ale hodně mi to nejde. Nenamaluju skoro nic. A učitele jsem si už vyzkoušel jako odborný asistent na Damu. Ale v tom jsem si trochu podobný s Otíkem, začal jsem se spíš kamarádit se studenty než s pedagogy.....
 
Obrázek “http://nd05.jxs.cz/514/121/b6e9740b19_81521012_u.jpg?1321864967” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Se svou maminkou Kateřinou Burianovou-Rajmontovou jste se v několika filmech(seriálech) potkal, jak vzpomínáte na toto natáčení?
Já s mámou epracoval jenom před kamerou, ale také v divadle. A za ty leta mi to ani nepřijde nijak zvláštní. Snad jen, že na sebe koukáme přísnějším okem....
 
Váš talent určitě poznal i režisér Vladimír Drha, který Vás obsadil do několika svých pohádek, filmů i seriálů. Jaká je spolupráce s panem Drhou a plánujete s ním v nejbližší době další spolupráci?
Pana Drhu znám od svých šestnácti let a je to v podstatě můj druhý táta. Začínal jsem u něj jako herec a byl s ním skoro u všeho co dělal. V tuto chvíli je ale bohužel vážně nemocen, takže nevím, jestli ještě někdy něco bude dělat. ale doufám, že ano. a přeji si, abych u toho mohl být. Klidně i jako jeho vařič kafe :)

S pozdravem Filip Rajmont

děkujeme mnohokrát za rozhovor
zdroj fotek: Archiv TV Nova, Agentura schok, osobnosti.cz
 Magdaléna Ištoková exkluzivně jen pro náš web

Herečka Magdaléna Bianka Ištoková již několik let hraje v seriálu Ulice. Původně měla hrát pouze recepční ve fitku, které vlastnil Olda Farský. Ale nakonec se Magdaléna s tvůrci Ulice dohodli, že její postava bude pokračovat i nadále a tak můžeme seriálovou Majdu Jandovou vídat v Ulici coby servírku v hospodě u Henryho. V době, kdy chodila s Jardou Hejlem byla její role dokonce mnohem větší. Bohužel teď Ulici kvůli těhotenství opouští, ale jak sama přiznává ráda by se v budoucnu vrátila.
Sympatická herečka souhlasila s malým rozhovorem pro náš web, sice jsem se s ní nesetkal osobně, ale otázky jsem jí poslal přes internet a ona ochotně a ráda na všechny odpověděla, za což jí moc děkuji.
A nyní si můžete přečíst otázky a především odpovědi, které Magdaléna Bianka Ištoková poskytla exkluzivně jen pro náš web, proto žádám ty, kteří si chtějí "rozhovor" okopírovat na svůj web, aby uváděli zdroj.

Nedávno jsme se o Vás dočetli, že čekáte miminko, k tomu Vám samozřejmě moc gratulujeme, těšíte se na miminko a bylo plánované?
Na miminko se samozřejmě moooc těším a bylo plánované:))

Vy jste před časem chodila s kolegou z Ulice Adrianem Jastrabanem, ale pokud vím, tak jste se rozešli. Co Váš nový partner? Je také z "branže?
S přítelem Honzou Lukavským žiju přes dva a půl roku a ano, je v podstatě z branže. Je moderátorem ranní show na radiu Relax, hercem a klaunem:)))

Kvůli těhotenství odcházíte ze seriálu, pokud budete mít možnost, vrátíte se?
Pokud budu mít tu možnost, tak se vrátím ráda:) Přece jenom Ulici jsem točila šest let a přirostla mi k srdci. Chybí mi kolegové a kamarádi:)

Co bude dělat "chudák" Hennry? Najde si za Majdu náhradu nebo bude hospodu zvládat sám?
Já myslím, že Henry celou situaci ustojí, jako pravej kovboj:)))

Za sebou máte více divadelních rolí než těch před kamerou. Je nějaká vysněná role, ať už v divadle, v televizi nebo ve filmu, kterou by jste si chtěla zahrát?
Každá role, která mi má co nabídnout,která mě pořádně potrápí je vysněná. Ta která mi pohltí mozek i srdce a já nedokážu myslet na nic jiného-to je vysněná role-hlavní nebo vedlejší, to je úplně fuk:)

Dočetl jsem se o Vás, že máte hudební talent a dokonce jste zpívala s kapelou. Máte čas si ještě dnes zazpívat a nechybí Vám zpívání v kapele?
Vždycky se dívám dopředu a beru život tak, jak jde. Zpívání v kapele je minulost-hezká, ale minulost.Zpívám si sama pro sebe doma a to mi doted stačilo, ale pomalu už měním repertoár na ukolébavky pro nejvěrnějšího fanouška:)))))))))))

Když máte trochu volného času, jak ho nejraději využíváte?
Se svou fenkou Irského setra Desítkou. Makáme na dogdancingu nebo obedience a nebo agility. A když nemakáme hlavičkou, tak si dáme pořádně do těla a vyšlápnem si aspoň dvakrát týdně kolem 15-20km. To už je taková naše závislost:)

Na DAMU jste měla tu čest poznat herečku Jaroslavu Adamovou, kterou jste označila za hereckou ikonu, platí to stále? Paní Adamová má za sebou desítky filmů, ve kterém jí máte nejraději?
Ano! To Je prostě paní Adamová! Nejzásadnější jsou pro mě ty "filmy" co mám v hlavě z jejich hereckých hodin:) Jsou to hodiny a hodiny zážitků, na které člověk nikdy v životě nezapomene. Hodiny, které jsem probrečela a později prosmála. 
Ale když zůstaneme v té reálné rovině, tak se nevracím k filmu s paní Adamovou, ale hrozně ráda si v autě pouštím rozhlasovou hru Lidský hlas! A pokaždé mě dostane, jak neskutečně dokonale dokáže pracovat se svým hlasem:)

Spousta herců se na sebe v televizi nedokáže dívat, jak to máte vy? Sledujete třeba Ulici?
Nesleduju. Jen pokud šlo o nějakou pro mě zásadní situaci, tak na tu jsem si počkala, ale jinak ne, není mi to příjemné:))

Kdyby jste si mohla zahrát jinou postavu v Ulici, která by to byla?
Tak o tom, jsem nikdy nepřemýšlela...Jak už jsem říkala, beru věci tak, jak přijdou:)))

S pozdravem Bianka:))

 

děkujeme mnohokrát za rozhovor
zdroj fotek: Archiv TV Nova, osobnosti.cz, psikusy.cz
 


Šéfproducent Ulice Michal Reitler exkluzivně
jen pro nás web

Návštěva našeho fanclubu v ateliérech Ulice má jen výhody, kromě toho, že jste si mohli prohlédnout spoustu fotek a také zjistit od našich fanclubáků jak se jim v "Ulici" líbilo, tak si také můžete přečíst exkluzivní rozhovory. A hned první je přímo s "největším" mužem Ulice. Tedy nejvyšším ne co se týče centimetrů, ale funkcí.:-) Rozhovor je totiž se samotným šéfproducentem seriálu Ulice panem Michalem Reitlerem. Ten v rozhovoru odpověděl na nejlepší a nejvíc žádané otázky, můžete si tedy přečíst pět otázek, které jste vy sami vymysleli a k otázkám samozřejmě odpovědi a již brzy budou rozhovory s herci seriálu Ulice. Máte se rozhodně na co těšit.

Dobrý den, mě by zajímalo jaké je vaše původní povolání a jestli už jste někdy byl producent nějakého seriálu. děkuji
Mám vystudovanou produkci na FAMU a jako producent jsem v minulosti působil např. na obou konkurenčních televizích a i na volné noze.

Vážený pane šéfproducente, když jsme vás byli oblažit svou přítomností, bylo nám řečeno, že jako kompars jsme byli perfektní...co s tím hodláte dělat?
Neudělím žádné pokuty? :-)

Pane Michale, po určitém čase překvapíte novými postavami. Naposled to byl Boriskův táta. Chystáte nám nějaké další takové překvapení? Brala bych někoho pro Báru a Henryho.
Tak nedávno jste poznali Květuš, vypečenou "známou" pana Stárka. Zcela jistě si komplikace, které způsobí, užijete. 3.11. se seznámíte s velmi významnou novou postavou, spolužačkou a blízkou kamarádkou Anči paní Lucií Wolfovou. Objeví se i nápadník Simony... Nové postavy se objeví i v 1.pololetí 2010 a bude mezi nimi i extrémně zajímavá osoba!

Dobrý den,pane Reitlere,ráda bych se zeptala,zda se nějak ještě do děje vsune,co se stalo s dědou Liškou?Všichni víme,že pan Mareš zemřel,ale jako postava děda Liška zmizel z děje.Ani se o něm nemluví,třeba jako Bedřich o tátovi často mluvil..Jinak děkujeme za vlídné přijetí do ateliérů.Máme krásné zážitky,pořád vzpomínáme,byli jste na nás všichni moc milí..
Nevsune. Zvolili jsme s ohledem na památku pana Mareše a jeho blízkých rozloučení, kterého jste byli svědky. S poslední natočenou scénou odešel ze seriálu i pan Mareš i jeho dobrosrdečný a inteligentní děda Liška.

Dobrý den,chtěla bych se zeptat, kolik lidi bylo nejvíce před kamerou? Myslím scénu v Ulici,kde bylo nejvíc herců, komparzistů? V kterém to bylo dílu a sezóně?
Bylo to při natáčení Velikonočního dílu Velké finále. Měli jsme na scéně vysoko přes 200 lidí.

děkujeme mnohokrát za rozhovor

Matyáš Valenta exkluzivně jen pro nás web

Herec Matyáš Valenta, který v seriálu Ulice hraje skvěle Fandu Hrubého poskytl našemu webu zcela exkluzivní rozhovor, většinu otázek jste herci položili vy sami. Matyáš je velice ochotný a na všechny otázky velice rád odpověděl a jak se sám přiznal, hrubky odstranila máma. :-) touto cestou Matyášovi znovu děkuji za tento krásný rozhovor, který si právě můžete přečíst. Ještě před rozhovorem si herce trochu připomeneme.

Matyáš Valenta se narodil v roce 1996 v Praze. Od svých čtyř let natočil 23 reklamních spotů (mimo jiné např. projekt Ostrovy života s Lucií Bílou, Novamba).

Hraje na zobcovou flétnu a na klavír. Ze sportů ho baví lyžování, jízda na kole a tenis. A také plavání, které bylo podmínkou pro získání role v Rafťácích (2006, režie Karel Janák), kde se objevil jako malý Honzík, mladší bratr Danyho (Vojta Kotek).

Na prvním místě v jeho zálibách je pro něj herectví, rád by vystudoval režii na FAMU. Matyáš Valenta má mladší sestru Annu- Marii Valentovou která hraje Emu Toužimskou v seriálu Tv Nova Ulice. Od října 2007 hraje v Divadle na Vinohradech v muzikálu DONAHA (role Nathan).

Ahojky Matyáši chtěla bych se zeptat na jakou adresu si mám napsat když bych chtěla tvůj podpis???
Ahoj, napiš do TV Nova na adresu Kříženeckého náměstí 1078/5, 152 00 Praha 5 nebo se zkus podívat na web Novy jestli tam není nějaký e-mailový kontakt. Oni mi dopis buď předají nebo ti rovnou pošlou mou podpisovou (jsem na ní i se ségrou :-D )

Chtěla jsem se zeptat,jak se ti líbí natáčení ulice,který herecký kolega je ti nejblíže srdíčkově.Přeji hodně úspěchů,si velice nadaný a šikovný kluk.Ahoj
No samozřejmě ségra Anička-Emiška. :-D Z dospělých mám moc rád Ljubu Krbovou a hodně si rozumím s Adrianem Jastrabanem. Skvěle se hrálo i s panem Marešem

ahoj Maty, jsi vážně skvělý herec, ale také natáčíš hodně s velkými hereckými osobnostmi, jak se ti s nimi hraje? Nebyl jsi v začátcích třeba hodně nervózní?
Díky za pochvalu :-). Se všema v Ulici se hraje skvěle, už jsme jako rodina. Trému naštěstí nemám ani na place ani v divadle.

zdravím tě Matyáši, tak kde pak jsi byl letos v létě? Snad jsi nebyl tak jak František pouze na táboře.
Na rozdíl od Franty jsem na táboře nebyl. Měl jsem v červenci točit film, ale na poslední chvíli z něj sešlo, takže výlety, bazén a s našima a ségrou dva týdny ve Francii u moře. Bylo to super.

Ahoj, můžu se jenom zeptat jak to herectví berou tvý spolužáci? Závidí nebo ti to přejou? A ještě jedna otázka: Chceš pokračovat v herectví i do budoucna?
Nevím. Spíš je jim to jedno. Jestli závidí, není vůbec co. Když nejsem ve škole tak nemám volno, ale makám a pak musím ještě všechno dohnat a doučit se to co dělali, když jsem tam nebyl. Když mě budou režiséři obsazovat, budu určitě pokračovat v hraní dál :-D

Ahojky, jak si se dostal k herectví a také do Ulice? přes konkurz?
Všechno přes konkurz. K herectví přes reklamy ve čtyřech letech a do Ulice se dělal na roli Franty normální casting, který jsem vyhrál.

můžeš prozradit něco co tě čeká v ulici v nejbližší době.
Jé, to nemůžu. Možná jenom to, že Franta už by neměl tak prudit a čeká ho něco novýho, co ho bude hrozně bavit (aspoň doufám)

Ahoj Matyáši ( Fando ), můžeme tě znát z mnoha rolí, jak z filmových tak i seriálových, natáčení které z nich tě baví více ? Tzn. máš raději když si se mohl pořádně vyřádit při natáčení Rafťáků, anebo máš raději mnohem klidnější tempo během natáčení Ulice ? Zdravím a přeji mnoho dalších rolí.
Moc díky za přání. Natáčení filmu a seriálu se nedá srovnat. Rafťáci byli ve výsledku víc akční, ale řekl bych, že tam bylo klidnější tempo než při Ulici. Tam se toho musí stihnout mnohem víc za kratší dobu. A někdy je to docela mazec :-D

Zdravím nejlepšího dětského herce u nás. Moc tě obdivuji, že to všechno tak zvládáš, natáčení a ještě k tomu škola, to musí být těžké, ne? Moc ti fandím,ahoj
Jéje, stydím :-D Někdy je to dost těžký, ale mě to baví, tak makám. Kdyby mě to nebavilo, asi bych to nedal.

Díváš se někdy na Ulici? Jaký je to, dívat se sám na sebe?
No, někdy je to hrůza! Třeba včera, když jsem v Ulici tancoval s travestitou v růžovým tričku a zrzavý paruce… Taky si říkám „tady to bylo děsný, tady mi nebylo rozumět“… ale někdy jsem i spokojenej :-D

nazdárek, jak vycházíš se svou sestrou Aničkou? Přeci jen, vidět se každý den doma a pak ještě na natáčení, to musí být docela únavný...
Anička je náš mazlík. Jsme na sebe dost zvyklý, takže je to v pohodě. Někdy se taky pohádáme, ale nevydržíme to dlouho.

ahoj, je mi moc líto, že zemřel pan Mareš (dědeček Liška), ten vzpomínkový díl 1. září byl moc pěkný, viděl jsi to? Chtěl bych se jen zeptat, jestli nevíš, jak to teď tvůrci udělají, jestli se o dědovi budete jen bavit a samozřejmě už se tam bohužel neukáže nebo ho tvůrci nechají zmizet?
Taky je mi to líto, měl jsem ho fakt rád a hlavně se s ním skvěle hrálo. Jak to bude s dědou dál nevím, zatím se o něm prostě nemluví, ale jak to tvůrci udělají to nevím.

Duo Kotek-Mádl... co na tyto dva blázny říkáš?Točil jsi s nimi docela dlouho rafťáky, jak jsi si natáčení užíval? přeji pěkný den a děkuji za odpověď, Monika
Rafťáky jsem točil, když mi bylo asi 8. Takže jsem to moc neprožíval, kromě pár scén na který asi nezapomenu nikdy (hasičská stříkačka na pouti, rybí tuk od babičky a pád obličejem do výstřihu slečně v autobuse). Teď bych už si to asi užil víc :-D

Kolik ti je let a do kterého chodíš třídy? Chodíš do školy každý den?
Je mi 13, chodím do sedmičky a do školy se snažím chodit, jak to jde. Akorát víkendy vynechávám :-D. Kluci byli skvělí, s Jirkou jsem v kontaktu pořád, ten je fakt super.

ahoj, hraješ pouze v seriálech a ve filmech nebo jsi už okusil divadelní role? popřípadě v jakém divadle hraješ.
Okusil. Třetí sezónu hraju ve Vinohradském divadle v muzikále DONAHA, druhou sezónu ve Švandově divadle ve hře Měsíc na vsi a teď jsme měli premiéru v divadle ABC s eposem Mahábhárata. Divadlo je úžasný.

Jsi docela mladý kluk, každý by asi řekl, že v životě chceš být hercem, ale je to opravdu tak?nebo máš nějaký jiný cíl?
Herectví mě baví, rád bych v něm pokračoval, ale dost mě láká režie.

 

s fandou docela hodně mlátí puberta, jak to máš ty?tohle by asi byla hodně otázka na tvoji mámu, co?ale jak to cítíš ty sám?
No, máma říká, že to se mnou mlátí. A mně začíná přeskakovat hlas a občas už mi vyrazí pupínek.. asi už je to tady :-D

ahoj. Kdo jako první přišel na tvé herecké nadání?herectví máte asi v rodině, že? ty skvěle hraješ, tvoje sestra pěkně hraje. Rodiče jsou také herci?
První na to asi přišel režisér, který mě obsadil do první reklamy :-D. Herectví v rodině nemáme, tedy když nepočítám předky - ochotníky. Naši jsou zdravotníci.

Prý jsi rodina s Alešem Valentou, co je na tom pravdy?
Nic, Aleše Valentu ani neznám osobně.


děkujeme mnohokrát za rozhovor

zdroj životopisu a fotek: www.osobnosti.cz


Zuzana Vejvodová exkluzivně jen pro nás web

kyweta >>>Říká se, že herečky do určitého věku chtějí hrát princezny a později tzv. „mrchy“, protože se u obou postav můžou vyřádit. Jak je to u Vás?
Zuzka >>> Mezi herci se častěji říkává, že vždycky je zajímavější hrát záporné figury než kladné. Mě osobně baví, když mám za úkol zahrát někoho, kdo nemá jednoznačný charakter. Když to s ním zkrátka není jenom černé nebo jenom bílé.

kyweta >>>Ahoj, mě by zajímalo, jak jste spokojena s rodinou Nekonečných. Já si chvilku nemohla zvyknout, ale po čase vidím, že jak dobře a hlavně zajímavě je obsazena. Zajímalo by mě, jak členy „své“ rodiny vnímáte Vy.
Zuzka >>> Myslím, že zdaleka nejste sama, které se „naše“ rodina zprvu nepozdávala, mnohým se nepozdává i dál, ale to byl, podle mého, účel, který měla takhle kontroverzní rodina v Ulici splnit. Zkrátka vzbudit různorodé emoce. Jsou to lidi s jinými zvyky a životní zkušeností, než jací jsou v Ulici, logicky hned tak nezapadnou.A stejně jako na ně reagují různě postavy v seriálu, reagují různě i diváci. Pokud se tohle podařilo, snad to i znamená, že je rodina Nekonečných „ správně“ obsazena :-)

Helena >>>Jste i v soukromí,za každých okolností, taková „pohodářka“ jako v Ulici? Děkuji za odpověď.
Zuzka >>> Určitě ne. Já osobně, na rozdíl od Libušky, věci mnohem víc prožívám, plánuju, řeším, dělám si tzv. hlavu , to všechno má ona právě naopak. Je to volnomyšlenkářka, která žije hlavně tím, co je, nikoliv tím, co bylo a bude.

michaela26 >>>Ahoj Zuzko budete ještě dlouho v ulici?
Zuzka >>> To záleží na dramaturgii a na scénáristech, ale vím s jistotou, že v nejbližších měsících Libuška z příběhů určitě nezmizí.

Dvaapůlchlapák >>>Ahoj,v Ulici tě mám moc rád...Chtěl bych se tě zeptat jestli na slovensku náhodou nemoderuješ nějaké pořady nebo pořad.Jednou jsem tě někde viděl a mluvila jsi Slovensky tak by mě to zajímalo díky a Ahoj!
Zuzka >>> Ahoj, děkuji! Na Slovensku nemoderuju žádné pořady, ale mám s touto zemí mnoho společného, tedy osobně, nikoliv profesně. Část mojí rodiny odtamtud pochází, takže mám ke Slovensku i slovenštině vřelý vztah.

Móňa >>>Dobrý den, nedávno jsem Vás viděla v seriálu Když se slunci nedaří, kolik Vám tam bylo let? díky za odpověď.
Zuzka >>> Mám dojem, že mi bylo kolem čtrnácti... třináct, čtrnáct... uf,je to už pekelně dávno, hotový pravěk :-)

Kristýna >>>Ahoj Zuzko jsi moc fajn jsem ráda že hraješ v Ulici protože jsi skvělá.
Zuzka >>> Děkuji, moc mě taková pochvala těší, vážím si jí.

Kristýna >>>Ahoj Zuzko.Budeš hrát ještě v nějakém seriálu nebo filmu?Baví tě natáčení Ulice? Jsi moje oblíbená herečka. Měj se hezky.
Zuzka >>> Děkuju za hezká slova... V nejbližší době mě jiný seriál nebo film nečeká. Natáčení Ulice mě baví moc! Je to skvělá škola, navíc obdivuju s jakou profesionalitou a neúnavností pracují všichni zúčastnění – lidi ze štábu i mnozí kolegové.

hope >>>Můžete mi poskytnout nějaký kontakt na tvůrce seriálu ulice? Dekuji
Zuzka >>> Napište, prosím, podobnou prosbu na adresu
TV NOVA
Kříženeckého nám. 1078/5,
152 00 Praha 5
Nebo si na stránkách TV NOVA vyhledejte telefonní čísla na spojovatelky, určitě Vám v tomhle poradí lépe, než já.

Petr >>>Dobrý den, rád bych se Vás na něco zeptal, vím, že nemůžete prozrazovat nic z děje, ale chtěl bych vědět jestli se Libuška nakonec rozhodne mezi svými nápadníky (Matěj, Olda) a jestli se to dozvíme ještě v této řadě (ikdyž nic proti Vám ani Vaší roli, ale k Matějovi se více hodí Thea! Děkuji za odpověď a přeji mnoho dalších zajímavých rolí jak v seriálech a filmech, ale i v divadle.
Zuzka >>> Děkuji za milé přání. Snad se nebudete zlobit, ale nesmím opravdu ani naznačovat cokoliv, co se týká nového vývoje v Ulici. A myslím, že to tak je určitě i lepší. Co by to bylo za překvapení, kdybych to tu teď prozradila :-) Můžu ovšem říct, že když jsem se o dalším pokračování mých i Theiiných vztahů dozvěděla, samotnou mě to překvapilo, tak snad budou podobně zaskočeni i diváci.

leňa >>>Ahoj. V Ulici teď bylo dost dramatické téma Stalking. Setkala ses někdy z touto problematikou? Děkuji za odpověď.
Zuzka >>>
Díkybohu nemám se stalkingem osobní zkušenost. Viděla jsem teď pár dílů Ulice, kde se o tomhle tématu hraje a konstatuju, že to musí být opravdová hrůza, něco podobného, byť i v mírnější formě, zažít.

Honza >>>Dobrý den, zajímalo by mě, jestli nejste náhodou vnučka Jaromíra Vejvody, který nazpíval krásnou píseň Škoda lásky… pokud ano, tak jak se vám tato píseň líbí?
Zuzka >>>
Ano, jsem vnučka Jaromíra Vejvody, který napsal slavnou polku Škoda lásky. Ta písnička se mi líbí moc a zřejmě nejenom mně, je až neuvěřitelné, kde všude se už hrála a v kolika zemích světa ji považují za národní.

anonym >>>Ahoj, jsi strašně krásná herečka. Jak to děláš, že vypadáš tak skvěle?
Zuzka >>>
Děkuji, to je velmi milé, krásná poklona. Ale nedělám nic neobvyklého, nic,co by nedělala většina žen, aby se cítily a tudíž i vypadaly dobře.

lenule >>>Chtěla by jsi natáčet takové scény, jako Jitka Farská – Ilona Svobodová?
Zuzka >>>
Určitě. Nemuselo by samozřejmě jít o identický příběh, ale zahrát si vypjaté emoce, jaké měla ve scénáři Ilona Svobodová by mě moc bavilo, pro herce je tohle, myslím, vždycky zajímavé...

kyvi >>>Jsi vdaná nebo máš přítele?
Zuzka >>>
Mám už mnoho let přítele, přesto svatbu neplánujeme. Jsem v tomhle ohledu naprosto neromantická. Možná, až přijdou děti, změním na vdávání názor. Zatím ke štěstí sňatek rozhodně nepotřebuju.

fanoušek >>>Někteří herci, když dostanou roli, při které mají vykonávat nějaké povolání, tak se jdou před natáčením do takového zaměstnání podívat (například do nemocnice-doktor), byla jste se podívat v tetovacím studiu, než jste začala točit?
Zuzka >>>
Měla jsem to v úmyslu, ale začala jsem natáčet dřív, než jsem tenhle svůj plán – podívat se do opravdového tetovacího salonu – stihla realizovat. Ale popravdě si nemyslím, že by mi ta zkušenost vyloženě chyběla, protože pokud mám v Ulici předstírat jakoukoliv činnost spojenou s tetováním, vždycky je na place odborník, který mi radí, jak co udělat, aby se vše co nejvíc blížilo realitě.

Petra >>>Dobrý den. Nemám dotaz přímo na vás, ale na Vašeho seriálového „syna“ Boriska. Je i ve skutečnosti takového kvítko jako v seriálu? Děkuji Vám za odpověď a přeji mnoho štěstí.
Zuzka >>>
Děkuji za přání! Borisek- tedy v reálu Vláďa Rousek - je rozhodně i v civilu živé dítě, stejně jako Pepina- Nikola Říhová, ale především jsou to dobří malí herci, protože v popisu práce mají hrát VELMI rozverná kvítka, takže jestli vám tak v televizi připadají, zvládají svůj úkol na jedničku :-)

Staňa >>>Jak jste se dostala do Ulice? Byla jste na nějakém konkurzu?
Zuzka >>>
Ano. Než jsem začala v seriálu hrát, prošla jsem klasickým castingem, stejně jako většina mých kolegů z Ulice.

Milan >>>Koho ze svých seriálových kolegů máte nejraději? Mě je například velice sympatický pan Hryc a paní Vlasáková.
Zuzka >>>
Zrovna s Lenkou Vlasákovou, kterou zmiňujete, už točím v druhém seriálu a musím říct, že jsem moc a moc ráda, že jsme se v Ulici zase sešly. Je to báječná holka, kterou mám ráda a obdivuju jí mimojiné za to, jak skvěle zvládá péči o početnou rodinu a k tomu tuhle časově náročnou práci.

Pepuš >>>Je Matýsek Jordán ve skutečnosti tak krásnej jako v seriálu?
Zuzka >>>
Jestli se Vám líbí jako Matěj v seriálu, líbil by se Vám nepochybně i jako Jakub v civilu!

nely >>>Dobrý den. Pokud by jste si mohla vybrat zahrát si úplně jinou roli než Libušku Nekonečnou, o jakou roli by jste měla zájem?
Zuzka >>>
Pokud máte na mysli jinou roli z Ulice, co takhle Ema Toužimská ? Donedávna toho moc nenamluvila... to by byla velká výhoda, ve srovnání s hromadou textů, které se musím učit jako Libuška :-))
Ale mám-li volit vážně, neměnila bych. Když se vrátím na začátek, psala jsem, že mě baví nejednoznačné figury, to Libuška, myslím, rozhodně je. Mám se s ní dobře.

 

Děkuji moc všem za váš zájem a za otázky, těšilo mě se s vámi,(alespoň takhle virtuáně), setkat. Přeju hezké dny a ať vás Ulice baví. Zuzana Vejvodová


děkujeme mnohokrát za rozhovor