Ondřej Brzobohatý - narozen 2.2. 1983 v Praze,

umělecké geny zdědil po svých rodičích - hercích Radoslavu Brzobohatém a Haně Gregorové. I přes domácí herecké zázemí se ale odjakživa cítí více hudebníkem a skladatelem než hercem či moderátorem. Přesto si ho většina lidí spojuje právě s herectvím díky roli v Ulici či s moderováním. Do povědomí většiny národa se totiž dostal jako pohotový a citlivý moderátor prvního ročníku televizní soutěže Česko hledá SuperStar.

K muzice ho vedl již odmalička jeho otec. Když se například na základní umělecké škole učil hrát na housle, otec s ním vydržel denně čtyři hodiny cvičit. Na pražské konzervatoři Jaroslava Ježka však Ondřej vystudoval skladbu, klavír a dirigování.

Dnes je členem kapely Bůhví, pro kterou také skládá, píše scénickou hudbu pro Divadlo Radka Brzobohatého, v němž také hostuje (právě tu zkouší se svým otcem hru Klec bláznů, jež je vlastně jejich druhým společným hereckým projektem; poprvé se spolu objevili ve Hře na smetišti), a k tomu všemu stíhá i poměrně náročné natáčení seriálu Ulice.

Dlouhodobě také spolupracuje s různými českými interprety, například se Sámerem Issou, Martinou Balogovou či Darou Rolins, na jejichž albech se autorsky spolupodílí.

 

Zdroj životopisů: ulice.nova.cz; osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Nova

 
  • Komentáře jsou prázdné.