Ota Balage - narozen 9. 11. 1961 v Praze,

je známý český producent, zpěvák, skladatel, hudebník, moderátor, multiinstrumentalista, dirigent a herec. Narodil se do hudební rodiny, studoval klavír, klarinet a skladbu. Spolu se zpěvákem Kamilem Střihavkou a kytaristou Michalem Pavlíčkem tvořil uskupení BSP. Předtím vystupoval například se skupinou Zikkurat.Rovněž byl členem kapely Tango.

Jako producent se podílel na několika CD jako např. Jesus Christ Superstar, Evita, Cats, Carmen a další, na těchto muzikálech se podílel i jako šéfdirigent či šéf orchestru. Ota Balage je i autorem filmové, televizní i reklamní hudby, produkuje koncerty, podílel se hudebně na několika hudebních pořadech, na televizní stanici TV3 dokonce jeden hudební pořad moderoval, jako herec se objevil i v několika muzikálech. Za zmínku stojí i produkování koncertů, jako A.L.Webbera, Balage Symphony Orchestra a Balage Bandu. Nahrál také své sólové album "Balage".

Mezi jeho nejznámější ocenění patří 3x klávesista roku, 2x nehranější interpret Evropa 2, 3x skladba roku, 2x album roku a další.

 

 

Zdroj životopisů: ulice.nova.cz; osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Nova

 

  • Komentáře jsou prázdné.