Patrik Děrgel - narozen 24.2. 1989 v Bohumíně,

Vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, během níž účinkoval v divadle PETRA BEZRUČE v Ostravě a v TĚŠÍNSKÉM DIVADLE. Poté pokračoval ve studiu na pražské DAMU a od sezóny 2011/2012 je v angažmá ve Švandově divadle na Smíchově. V současné době jej diváci mohou vidět v inscenacích CRASH U POTOKA, ESKALÁTOR, MLČ, JOBE, MLČ!, NEBE NAD BERLÍNEM, FRANKENSTEIN a GOTTLAND. Souběžně působí v divadelní společnosti Masopust, o. p. s. v inscenaci VYTRVALÝ PRINC.

Zahrál si také ve filmu DONT STOP v režii Richarda Řeřichy, kde se představil coby rebelující punkový muzikant. Režisérka dramatické trilogie HOŘÍCÍ KEŘ Agnieszka Holland si Patrika vybrala do role mladého koncipienta Pavla Jandy. Filmoví fanoušci mohou nejmladšího člena souboru smíchovské scény vidět také jako žárlivého manžela Igora ve snímku Nepravděpodobná romance režiséra Ivan Vojnára nebo ve filmu MARTIN A VENUŠE (premiéra březen 2013). TV diváci vídají Patrika jako Vaška Hartla v nováckém seriálu Ulice.

Zpívá a hraje na kytaru v kapele EMA, nejradši má svého psa, čekoslovenského pankáče Lilu, ale taky hokej (který také na postu brankáře aktivně hraje) a svíčkovou.

 

 

 

Zdroj životopisů: ulice.nova.cz; osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Nova

 

  • Komentáře jsou prázdné.