Petr Vacek - narozen 1. 1. 1965 ve Slaném,

Po studiu herectví na DAMU působil krátkou dobu v Divadle Vítězného února v Hradci Králové. Od roku 1988 je ve stálém angažmá v pražském Studiu Ypsilon, kde si například zahrál Duška v Mozartovi v Praze, Claudea Villebraquina v Hlavě Medúzy, Vaška v Prodané nevěstě (roli si prý postupně upravil do podoby venkovského knížete Myškina), Rádce v Rusalce nejen podle Dvořáka, Higginse v Pygmaliónu, Franze Böhlera v Putování slepého hada za pravdou, Bogdana Lukovace ve Vinobraní v Ypsilone, Odpovědníka v Praze stověžaté či Aramise ve hře Tři mušketýři jdou.

Od konce osmdesátých let se také pravidelně objevuje ve filmech a na televizních obrazovkách. Vidět jsme jej mohli například ve snímcích Amerika, Saturnin (zde si s chutí zahrál roli Milouše, kterou si užíval i v divadelním provedení v Saturniádě v Divadle v Řeznické), Učitel tance, Eliška má ráda divočinu či Mazaný Filip, v seriálech Zdivočelá země, Pražský písničkář, Duna a Ulice nebo jako moderátora televizních pořadů Na vlastní nebezpečí a Pomáhejme si.

Vedle herectví také zpívá v židovském pěveckém souboru Mišpacha. V poslední době se věnuje i překladatelství.

Přestože je pracovně dost vytížený, aktivně se zajímá o ekologii i o projekty zaměřené na podporu dětí v dětských domovech. Je členem Rady Greenpeace ČR a členem občanského sdružení Jihočeské matky, jež se snaží přinášet co nejvíce objektivních informací o důsledcích stavby jaderné elektrárny v Temelíně. Současně dlouhodobě spolupracuje s občanským sdružením Letní dům, které zajišťuje arteterapie pro děti v dětských domovech, či s občanským sdružením Múzy dětem, jež pomáhá dětem v dětských domovech a mimo jiné také realizuje projekt Život nanečisto (víkendové semináře pro děti, které mají brzy opustit dětské domovy a zapojit se do běžného života).

 

 

Zdroj životopisů: ulice.nova.cz; osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Nova

 
  • Komentáře jsou prázdné.