Petra Jungmannová - narozena 11.7. 1971 v Kladně,

Narodila se v červenci roku 1971 v Kladně. Od čtyř let se věnuje tanci a od útlého věku také zpěvu. Vystudovala Střední pedagogickou školu v Berouně, kde byla členkou folkové skupiny Dekorace, se kterou vydala desku Noc svatojánská.

Po roce učitelování na základní škole v Kladně byla přijata na Janáčkovu akademii múzických umění v Brně, obor muzikálové herectví. Od roku 1993 byla členkou Městského divadla v Brně, kde ztvárnila spoustu rolí.

V roce 1996 si na půl roku odskočila do Kanady, kde hlídala malé děti. Hned po návratu se opět vrátila na jeviště. V roce 1998 měl premiéru muzikál Babylon, kde ztvárnila zatím svou nejslavnější roli Harry, za kterou dostala cenu Thálie.

Od roku 2000 hostovala v Karlínském divadle v Praze v roli Lízy v muzikálu My Fair Lady. S tímto muzikálem se zúčastnila měsíčního turné po Japonsku.

Třikrát (v roce 1999, 2000, 2002) vyhrála v anketě Křídla Městského divadla Brno cenu pro nejoblíbenější herečku. Zahrála si v seriálu České televize Místo nahoře. Petra se také věnuje dabingu a moderování. Moderovala například vyhlášení Pohádky století. Čím dál častěji ji můžete vídat i na televizních obrazovkách.

 

 

Zdroj životopisů: ulice.nova.cz; osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Nova

 

  • Komentáře jsou prázdné.