Roman Vojtek - narozen 14. 4. 1972 ve Vsetíně,

Zpívání ho bavilo odmalička, ale na brněnskou JAMU, obor muzikálové herectví, se dostal vlastně náhodou až po vystudování vsetínské SOU (obor mechanik-seřizovač obráběcích strojů a linek), několika měsících za soustruhem a půlročním pracovním pobytu na španělských tabákových polích.
 
Již během studií na akademii začal hostovat v Městském divadle Brno, v němž později získal stálé angažmá. Vystupoval zde jak v muzikálech, tak i v čistě činoherních představeních, mimo jiné ve Snech svatojánských nocí, Bastardovi, Divotvorném hrnci, Radúzovi a Mahuleně či West Side Story. Za roli Tonyho v tomto muzikálu byl za rok 1996 dokonce nominován na Cenu Thálie. Od roku 1996 účinkuje i v muzikálech uváděných na pražských scénách. Představil se například ve Vlasech, Pomádě, Monte Cristu, Velké muzikálové show, Noci na Karlštejně, Miss Saigon, Jacku Rozparovači či v hudební komedii Miluji tě, jsi prima, ale rychle to změň. Role v muzikálu Producenti mu vynesla nominaci na Cenu Thálie za rok 2006 v kategorii muzikál a opereta.
 
Ve druhé polovině devadesátých let se Roman Vojtek stal spolumajitelem brněnského nahrávacího a dabingového studia i provozovatelem divadelního G-studia. Dodnes si zde také sám rád zahraje, například v dalším nastudování West Side Story či v jedné z jeho nejoblíbenějších činoherních rolí - v Amadeovi.

Na svém kontě už má i několik CD. Kromě výběrů a muzikálových CD to jsou i dvě alba sólová - Život je muzikál a To věděl bych rád.

Křest před kamerou si Roman Vojtek odbyl v roce 1997 v pohádce Jak přišli kováři k měchu. Vedle dalších pohádek, například o bojácném Floriánkovi, Zakletý vrch, O princezně se zlatým lukem či Pekelná maturita, se objevil i ve filmu Dvojrole nebo nejnověji ve snímku Svatba na bitevním poli.
 
V současné době se začíná prosazovat i jako moderátor společenských večerů a nejrůznějších akcí, například Zlatá mříž na TV Nova, Miss Antiethanol, Česká Miss, Atlet roku aj.

 

 

Zdroj životopisů: ulice.nova.cz; osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Nova

 

  • Komentáře jsou prázdné.