Reklamní sdělení
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czAutomatizace bankovních procesů. Sloučení účtů, uživatelé a práva, rychle vyhledávání.
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czUrychlíme procesy ve vašem e-shopu. Ověřujte bankovní převody efektivně.
E-shop snadno & rychlehttps://www.websnadno.czSystém WebSnadno nabízí moderní e-shop s podporou on-line plateb.

Rudolf Hrušinský - narozen 5. 10. 1946 v Praze,

Nejstarší syn české herecké legendy Rudolfa Hrušínského (1920-1994) zdědil po svém otci nejen herecké geny, ale také cukrovku (J), lásku k přírodě či rybářskou vášeň. S otcem chodil na ryby již odmalička, a tak není divu, že svého prvního sumce chytil už v pěti letech. Ostatně rybolovu zůstal Rudolf Hrušínský věrný až do dneška. Jen si ho ještě zpestřuje cestováním, sbíráním zajímavých kuchařských receptů na nejrůznější rybí speciality či moderováním a spoluprací na přípravě televizního magazínu o rybách a rybaření.

Stejně jako otce, také Rudolfa Hrušínského zlákalo herectví. Po studiích na konzervatoři a na DAMU se stal členem souboru divadla Ateliér. Od roku 1978 byl dvacet let ve stálém angažmá v Činoherním klubu v Praze. V současné době hostuje v divadle Bez zábradlí a v divadle U Hasičů.

Kromě toho i nadále točí filmy, televizní inscenace či seriály. Na svém kontě má již přes 70 filmových titulů, mimo jiné i Postřižiny, Slavnosti sněženek, Vesničko má středisková, Dobří holubi se vracejí, Knoflíkáři, Konec starých časů, Kouzelný měšec nebo z nejnovějších Obsluhoval jsem anglického krále.

Vedle hraní provozuje i vlastní uměleckou galerii U Rudolfa. Navštívit ji můžete v jižních Čechách - v Plané nad Lužnicí.

 

 

Zdroj životopisů: ulice.nova.cz; osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Nova

 
  • Komentáře jsou prázdné.