Sabina Rojková - narozena 12.6. 1997 v Teplicích,

Herečka Sabina Rojková se narodila v Teplicích, kde již od svých šesti let začala navštěvovat hodiny tanečního divadla. O tři roky později začala navštěvovat hodiny herectví v Krušnohorském divadle Teplice. Její dráha profesionální herečky odstartovala přijetím do divadla ABC v Praze, ve kterém získala dětskou roli Adélky v představení Jana Eyrová. Od roku 2010 hrála také v pražském divadle Rokoko v představení s názvem Krvavá svatba.

Většina z nás si ji však vybaví jako přítelkyni Franty Lišky - Viki z úspěšného českého seriálu ULICE, kde působí od dubna roku 2010. V roce 2012 byla přijata na státní konzervatoř v Praze. Od ledna 2013 začíná zkoušet nové divadelní představení Růžové brýle v divadle Ungelt, ve kterém bude hrát společně s herečkou Zuzanou Bydžovskou a Hanou Maciuchovou.

V roce 2013 začíná natáčet novou českou pohádku Jana Svěráka a film POSLEDNÍ CYKLISTA od Jiřího Svobody. Sabina Rojková se mimo herectví již od raného dětství úspěšně věnuje také zpěvu a tanci. Ač mladá Sabina není pro mnoho diváků zatím moc známá, má velký potenciál stát se do budoucnosti jednou z nejobsazovanějších hereček české divadelní a filmové scény.

 

 

Zdroj životopisů: ulice.nova.cz; osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Nova

 
  • Komentáře jsou prázdné.