Reklamní sdělení
Kadeřnictví Veltrusyhttps://www.kadernictviveltrusy.czVeltrusy, kadeřnictví Veltrusy, stříhání, kadeřník, lóreal, dámské stříhání, panské stříhání,
#WestBohemia1945https://www.indianhead.czWeb sběratele US militarií a předmětů 2. pěší divize, US Army v Čechách, pomoci UNRRA a suvenýrů
Cepelsnakeshttps://www.uzovka-cervena.czChov a prodej barevných forem užovky červené , heterodonů, Krajty královské a korálovek

Dnes (12.9. 2012) v poledne obletěla nejen Českou republiku velmi smutná zpráva. Zemřel vynikající herec, nebojím se dokonce říct, že pan Herec s obrovským "H" Radoslav Bzrobohatý. Zemřel náhle na selhání srdce. Do poslední chvíle pracoval a to i přesto, že mu to již lékaři nedoporučovali. Nechtěl se ovšem vzdát svého oblíbeného divadla i práce před kamerou. Do poslední chvíle natáčel oblíbený seriál Vyprávěj.

Radoslav Brzobohatý zemřel na selhání srdce dnes, tedy ve středu 12. září roku 2012, zítra by oslavil životní jubileum, dožil by se 80ti let, bohužel této oslavy se již nedočkal. Pana Brzbohatého zná celá republika, patří mezi nejoblíbenější herce, zahrál si ve stovkách filmů a seriálů. Mezi ně patřil i seriál Ulice, kde tři roky hrál jednu z hlavních postav, oblíbeného majitele Království Hraček pana Krále. Všem bude moc chybět.

Dovolete mi, abych za celý fanclub Ulice vyjádřil rodině hlubokou soustrast. Pane Brzobohatý, budete nám všem moc chybět.

 


Fotovzpomínka na pana Brzobohatého:

   

 


Fotky z pohřbu pana Brzobohatého:Ukázky z filmů, ve kterých hrál pan Brzobohatý:

Vybral jsem pro vás sedm ukázek ze sedmi filmů, ve kterých hrál Radoslav Bzrobohatý. Jeho rolí bylo ovšem daleko více. Za sebou má více jak stovku filmových a seriálových rolí. Další desítky rolí hrál v divadle. Připomeňte si některé filmové či seriálové role v těchto ukázkách.

Ukázka - F.L. Věk


Ukázka - Ucho

Ukázka - Dáma na kolejích

Ukázka - Sněženky a machři

Ukázka - Noční jazdec

Ukázka - Cirskus Humberto

Ukázka - Princ a Večernice

 Jak na herce vzpomínají jeho kolegové a rodina:

"On bol ohromný v tom, že mal strašne rád Slovensko. Vyrastal vo Vrútkach a za slovenského štátu musel ako malý chlapec utiecť, pretože boli Česi. Napriek tomu nezatrpkol, strašne rád sem chodil. Stále hovoril so strašnou láskou o Slovensku. Keď som s ním točil, bol milý, nemal som z neho stres. Bol to rozvážny, pokojný a rozumný človek. Hane vyjadrujem úprimnú sústrasť."
> Ľuboš Kostelný

"Chcem jeho pani manželke vyjadriť úprimnú sústrasť. Šokovali ste ma touto správou, mne sa zdalo, že má pred sebou ešte veľa rokov šťastného života."
> Štefan Skrúcaný

"Toto zasiahne každého. Mne najviac utkvel v pamäti z rozprávky Princ a Večernice. Ja som s ním dokonca robil na jednom seriáli."
> Marián Labuda ml.

"Naposledy sme spolu účinkovali v seriáli na  Markíze. Vtedy som ho videl posledný raz. Veľmi som ho obdivoval pre jeho profesionalitu a spoľahlivosť."
> Marián Labuda

"To nemyslíte vážne, som vo vlaku - na ceste na jeho oslavu osemdesiatych narodenín. Som v šoku, to je strašné, ste ma zaskočili, takto deň pred osemdesiatkou. Poznáme sa už strašne dlho, boli sme veľmi dobrí kamaráti, hrali sme spolu v divadle. Bol to žiarivý vzor. Naposledy som ho videl před troma týždňami a bol v pohode. Dcéra aj s jeho manželkou mu pripravovali oslavu jeho narodenin na piatok večer v Prahe."
> Andrej Hryc

"Táto správa ma naozaj zasiahla. Bol to úžasný človek a môžem hovoriť o šťastí, že som ho mohol spoznať a spolupracovať s ním."
> Karol Csino

"Ježišmária. To je smutné. Odišiel jeden úžasný herec, človek, chlap na správnom mieste. Mal som ho veľmi rád, to bol skutočný chlap, bol symbolom naozajstného muža. Za príležitosť, že som hral a stretával sa s týmto človekom, som vďačný. Kto ho stretol, musel si ho obľúbiť a vážiť."
> Maroš Kramár

"Bol to neuveriteľne charizmatický nielen herec, ale aj človek. Vyjadrujem úprimnú sústrasť Hanke aj celej rodine."
> Zuzana Fialová

"Toto som vôbec nevedela. Je mi to ľúto. Ten film (Zostane to medzi nami) bol už dávno a na pľaci sme sa nestretli, ale občas sme sa videli v spoločnosti. Bol to skvelý človek aj umelec."
> Anna Šišková

"Akurát v týchto dňoch som na neho myslela. Bol to obdivuhodný človek, chlap so srdcom na správnom mieste a veľký džentlmen. Mala som ho veľmi rada, jeho také chlapské, mužné herectvo. Patril k mojim obľúbencom. Som rada, že som ho poznala osobne, bol to nenahraditeľný človek."
> Emília Vašáryová

"Úplne sa mi rozbúšilo srdce, nevedela som, že zomrel. Som zaskočená a v šoku. Je mi to veľmi ľúto. Spomínam si na neho s veľkou úctou. Nedávno reprízovali náš seriál a pozrela som si pár častí. Zaspomínala som si, ako mi po jednej vypätej scéne dokonca poďakoval za to, ako sme zahrali. K jeho úmrtiu nemôžem povedať nič iné, iba to, že som si ho vážila. Bolo mi cťou pracovať s ním. Vyslovujem úprimnú sústrasť celej jeho rodine."
> Oľga Belešová

"Teraz som to zistila. Je to veľmi smutné a je mi to veľmi ľúto. Mala som ho naozaj rada. Dožil sa vysokého veku v dobrom zdraví. Aspoň, čo si ho ja z posledného obdobia pamätám. Bol obrovský profesionál, mala som ho veľmi rada."
> Zuzana Mauréry

"Pre mňa je to bolestný šok. Aj pre môjho manžela Jozefa Adamoviča. Inak to nemôžem nazvať. Je to veľká strata nielen pre českých kolegov, ale aj pre nás. Bol to skvelý človek a herec."
> Božidara Turzonovová

"Bol to jedinečný herec a manžel našej kamarátky Hanky Gregorovej. Osobne som sa s ním poznala. Aj naposledy, keď som bola v Prahe, tak som ich navštívila. Radek bol ohromný, vtipný a príjemný chlap s obrovskou dávkou sexepílu a možnosti. Pevne verím, že sa netrápil. V utorok ešte nakrúcal seriál. Myslím, že pre herca je to česť, keď zomrie v čase, keď je ešte aktivne činný."
> Zdena Studenková

"Vzpomínám na Radka, ačkoliv byl mezi námi tak velký věkový rozdíl, jako na kamaráda. Když jsem přišel do vinohradského divadla, tak mně řekl, že jsem Ládíkův syn, oni totiž byli s mým otcem velcí kamarádi. A že mu tak můžu říkat pravdu a všechno, tak jak si myslím. Takže jsem toho velmi rád zneužíval, tak jsme se přitom pak nasmáli."
> Ivan Trojan

"Je mi to moc líto. Ráda na něj vzpomínám."
> Ivana Andrlová

"Při natáčení Sněženek a machrů jsem ocenil jeho fyzické kvality, na horách to nikdy nebylo snadné. Svým nadhledem mě kolikrát podržel. Děkuji ti, Radečku."

> Karel Smyczek


"Radek se ke mně vždycky mile a srdečně hlásil, ačkoli on byl velká hvězda a já herecký kandrdas. Říkal mi Adame a lituji, že jsem se od něj nikdy nenechala doprovodit."
> Zlata Adamovská


"Opustil nás vynikající herec a báječný člověk."
> Jiří Hromada

"Odešel obrovskej chlap a velikej herec."
> Veronika Freimannová

"Jsem hrdý, že jsem se i na tomto jevišti mohl s ním potkat. Těšil jsem se na oslavu jeho jubilea a chtěl jsem mu popřát dobré zdraví a mnoho let. Bohužel k tomu nedojde. Je mi to moc líto, protože zemřela velká legenda českého divadla."
> Tomáš Töpfer

"To není možný, to se nemohlo stát! Vždyť v televizi běží kampaň na jeho oslavu osmdesátin! To je hrozné. Na place jsme se potkávali, ale dialogy jsme spolu neměli. Největší vzpomínku, kterou si na něj odnáším, je jeho role v Nočních jezdcích. Ve všech rolích byl úžasný, ale tahle mě zasáhla nejvíc."
> Igor Bareš

"To jste mě tedy nepotěšili. Je to strašný, jsem z toho moc smutná. Není to příjemná zpráva. Zůstala jsem stát jako opařená na chodníku, když jste mě o tom informovali. Potkávali jsme se spolu celý profesní život. Od divadla v Libni až po Vinohrady. Smutný, smutný, smutný."
> Jana Štěpánková

"Umřel nám jednoznačně jeden z nejlepších herců všech dob, které tato země kdy měla. Není co řešit. Je to největší ztráta tohoto roku."
> Jiří Strach

"Cože? Ježišmarjá, jak to? To je katastrofa. Radek byl můj kamarád. Potkali jsme se už v jeho prvním pražském angažmá v divadle v Libni. Moc jsme si rozuměli. Nemám slov. Teď půjdu asi já."
> Jan Skopeček

"Jsem z toho špatný, strašně těžko se mi o tom mluví. Moc mě to zasáhlo, je to veliká rána a v souvislosti s přípravou oslavy jeho osmdesátin je to katastrofální zpráva. Na pátek zval kamarády na posezení do kavárny. Byl to úžasný kamarád. V kladenské nemocnici mu byla voperována endoprotéza, tak je otázkou, zda u něj nenastala nějaká embolie."
> Rudolf Jelínek

"Byl to vynikající herec a mimořádně dobrý kolega. Navíc umřel jako strašně mladý kluk. Tyhle věci jsou pro mě vždycky rána pod pás. Na to se člověk nemůže psychicky připravit. Ale aspoň vím, že tam nahoře mám dalšího kamaráda, se kterým se sejdu."
> Jiřina Jirásková

"Jsem tím velmi zaskočena. Bavili jsme se spolu, Radoslav byl v pohodě, zašli jsme spolu i na jídlo. I při loučení byl plný optimismu, těšil se, až se ve středu zase sejdeme na place."
> Nina Divišková

"Je to pro mě strašná rána, byl to můj kamarád, kolega a jsem hrozně šťastná, že jsem si s ním zahrála jednu ze svých nejkrásnějších rolí v Řeku Zorbovi."
> Jana Švandová

"Úplně mě to zaskočilo. Co k tomu můžu říct. Miluju ho, miluju ho, miluju ho a už se za ním těším tam nahoru. Utkvěla mi v paměti hra Na zlatém jezeře, taková krásná věc. Ale potkávali jsme se tak, jak se herci potkávají a prolínají."
> Květa Fialová

"Já jsem to teď viděla ve zprávách. Je to šílený, jsme měli jít na jeho narozeniny, je to strašně smutný. Asi před třiceti lety jsme točili film na Slovensku. Letěli jsme letadlem ráno do Bratislavy a Radek celkem nerad létal a držel se mě za ruku nebo si dal vodku. A to bylo u takového chlapáka takové legrační. Já jsem to brala, jako že to je bezva v letadle a on měl takový blbý pocit. Tak jsem se mu vždycky smála."
> Jaroslava Obermaierová

"Je to pro mě strašná rána, protože on, přestože jsme se moc nestýkali, byl pro mě takový bratr, vynikající a charakterní člověk a vždycky, když jsme spolupracovali, byla to radost. Měla jsem ho strašně ráda a je to pro mě hrozná rána, musím se z toho jít vzpamatovat."

> Jana Hlaváčová


Manželka Radka Brzobohatého má na svého muže jen hezké vzpomínky. "Nemám pouze jednu jedinou, která by byla nějaká, prostě, úžasná."
> Hana Gregorová, manželka

"To nedám, to nezvládnu. Odešel mi největší parťák, kamarád a nejlepší táta na světě, strašně to bolí. Byl to jeden z nejslušnějších lidí, kteří tady na tomhle světě existovali. Bylo to náhlé, odešel důstojně. Tak, jako chlap přišel, tak také jako chlap odešel. Jak by řekl táta, je to jenom život, ale je to strašně bolestivé a strašně těžko se mi o tom mluví."
> Ondřej Brzobohatý, syn


"Radoslav Brzobohatý o Ulici zasloužil nikoliv jen jako herec. Postava, kterou zde ztvárnil, se ne náhodou jmenovala Král."

> kreativní producent Ulice Matěj Podzimek


"Je nám to moc líto. Radoslav Brzobohatý s námi byl v prvních letech Ulice, hrál jednu z hlavních postav seriálu. Byl to skvělý profesionál a báječný člověk. Tak jako Ulice nikdy nezapomene na Václava Krále, my nikdy nezapomeneme na pana Brzobohatého."
> producentka Ulice Monika Hasmanová