Reklamní sdělení
Araven - bazar, antikvariát.https://www.araven.czRozcestník internetových obchodů slouží jako křižovatka e-shopů, s kterými spolupracujeme a kter
KAM S KARAVANEMhttps://www.kamskaravanem.euKemping a karavaning, rady, tipy, informace.
Jóga Brno a Tišnovhttps://www.jogaeva.czJóga v Brně a Tišnově pro začátečníky, pokročilé, těhotné a po porodu. Kurzy, semináře a pobyty.

logo-14 sezona

Nová sezóna bude mít i nové postavy

Seriál Ulice: Nové postavy v Ulici

Žádná nová sezóna se nemůže obejít bez nových postav. Výjimkou tak nebude ani 14. sezóna, která hned ze začátku představí rovnou čtyři nové postavy. O dvou postavách už něco málo víme, jsou to rodiče Davida Kučery, které jsme mohli vidět již v upoutávce na konci posledního dílu. Budou je hrát Alena Mihulová a Zdeněk Julina. Kromě nich se představí i sestra Vlastimila Peška Marie, kterou si zahraje Jitka Smutná a také její dcera Blanka, kterou bude hrát Linda Rybová. Pojďme si nové postavy představit.

Vlaďka Kučerová (Alena Mihulová)
Davidova máma má jiskru, kterou by jí mohla leckterá její vrstevnice závidět. Energické, činorodé, sympatické tmavovlásce s espritem byste její věk určitě nehádali. Vypadá mnohem mladší i díky své vzácné povaze. Málokdy je totiž nespokojená. Život se snaží brát s lehkostí a nadhledem, což jí pomáhá překonat i těžší chvíle. S mužem Dušanem má spokojené manželství. Navzájem vědí, co od sebe očekávat, respektují se, i když jsou povahově velmi rozdílní.
Vlaďka je pyšná na svého syna, jedináčka, ze kterého vyrostl rovný a laskavý chlap, jenž nemyslí jen na sebe. S Terezou si rozumí, nemá zapotřebí s ní soupeřit, poučovat ji nebo nějak kádrovat. Je ráda, že si David vybral právě ji. Na rozdíl od Dušana si hned padne do noty i s jejím tátou, který pro ni bude v mnoha směrech doslova zjevením. A bude to právě ona, kdo zasáhne, když to bude zapotřebí, a nasměruje věci tím správným směrem…

Seriál Ulice: Vlaďka Kučerová

Dušan Kučera (Zdeněk Julina)
Davidův táta je strojní inženýr tělem i duší. Nikdy nepřestává zvažovat, poměřovat, vyhodnocovat, přičemž měřítkem je výhodnost, praktičnost a užitečnost. Rád používá humor, ale ke klasickým šprýmařům má hodně daleko. Občas působí jako asociál, neboť si jede svou, aniž by si všiml, že je něco špatně.
Manželku Vlaďku má Dušan rád, od jistého věku však své city už neprojevuje. Fungují spolu jako dobře promazaný stroj, což je pro něj vrchol dokonalosti vztahu. Vlaďka i David vědí, že to s ním není jednoduché a že si s málokým sedne. Dokážou ale ocenit jeho spolehlivost, zodpovědnost a praktičnost. S nadhledem berou jeho sběratelství i snahu udělat si všechno sám, protože ostatní jsou jen fušeři, kteří by to pokazili.
Dušan je úplným protipólem Tomáše, který mu bude pít krev hned od seznámení. A čím déle se budou znát, tím na něj bude alergičtější. Jak se k tomu postaví jejich blízcí?

Seriál Ulice: Dušan Kučera

Marie Vránová (Jitka Smutná)
Peškova sestra je v lecčems protikladem o deset let staršího bratra Vlastimila. Na rozdíl od něj je veselá, extrovertní, podnikavá. Stejně jako on je ale velmi hrdá a tvrdohlavá. Jakmile se jednou zasekne, je těžké s ní hnout. Žije na statku, který zdědila. S přibývajícím věkem je pro ni ale jeho udržování čím dál náročnější.
Ovdověla mnohem později než její bratr, jenže ani smrt blízkých ty dva neusmířila. Ani jeden z nich se nedokáže dostat za dávné křivdy, které se staly v jejich mládí a vygradovaly po smrti jejich movitého strýce. Až letos na jaře udělala Marie první vstřícný krok a bratra pozvala na oslavu své šedesátky. Vlastimil ale poslal jen předtištěné blahopřání, jak je za ta léta zvyklý. Marii to však neodradilo. Když si něco vezme do hlavy, jde za tím. A tentokrát to je narovnání vztahů v rodině. Velkého spojence najde v Amálii, ovšem ani tehdy nemá vyhráno... Podaří se Marii přimět Vlastimila, aby za minulostí udělali společně tlustou čáru? A co ji k tomu po tolika letech motivuje? Jaké tajemství se skrývá za jejím úsměvem?

Seriál Ulice: Marie Vránová

Blanka Voláková (Linda Rybová)
Sebevědomá, samostatná a úspěšná dcera Peškovy sestry Marie právě neprožívá nejlepší období. To, co po celá léta budovala, se jí s krachem manželství zhroutilo jako domeček z karet – rodina, práce, protože s manželem měli společnou zubní ordinaci, i veškeré zázemí. Blanka se proto rozhodla pro nový začátek. Přestože to je pro ni nyní těžké, chce se opět postavit na vlastní nohy, nebýt na nikom závislá a svým dvěma dětem vybudovat nový domov.
Právě rozpad její vlastní rodiny ji přiměl ke snaze pomoci mámě v usmíření s jejím bratrem Vlastimilem. S ním má Blanka společného koníčka – rybaření. A protože se geny nezapřou, i ona dokáže být pořádný paličák. Stinnou stránku její povahy (umí být nebývale pragmatická a tvrdá, když se cítí v ohrožení nebo hájí své zájmy) už brzy důvěrně pozná Evžen, jehož seznámení s Peškovou neteří neproběhne právě nejlépe… Podaří se Blance začít znovu? Jaká úskalí to skrývá? A jak to má s dětmi a rodinou?

Seriál Ulice: Blanka Voláková

Admin Kuba / 7. 8. 2018 /
foto: Archiv TV Nova

Příběhy 14. sezóny prozrazeny, co vše nás čeká?

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/600x338/Aug2018/2170662.jpg?d41d

A je to tady. TV Nova dnes představila své podzimní schéma, ve kterém nebude chybět i seriál Ulice. Jak už od nás víte, nové díly startují již v pondělí 20. srpna. Co možná ještě nevíte jsou hlavní příběhy, které nás letos čekají. Tak pojďme si je všechny představit.

Gábina: Peklo s Alešem i osudové rozhodnutí
Gábina se stále vyrovnává s následky náročného jara, kdy se rozhodla pro interrupci, aby zpřetrhala všechny vazby s Alešem. To se jí však nepodaří. Alešovi na ní i Šímovi stále záleží, nehodlá se vzdát svého snu o společné rodině. Gábina bude kvůli tomu postavena před velké a těžké rozhodnutí, v němž sehraje svou roli i napadení a policejní vyšetřování. Rozhodnutí, které se dotkne nejen jejího života, ale i života jejích blízkých… V kom najde největší oporu? Co všechno nastane, až se Aleš dozví její tajemství?

Svatba Terezy a Davida
Tereza a David řeší nejen svou svatbu, jejíž termín se už začíná blížit, ale také rodiče, kteří si k sobě začnou hledat cestu. Vzhledem k jejich rozdílným povahám to bude složitější, než by kdokoliv čekal. Hlavně Terezin táta všechny překvapí chováním, jež u něj nikdo nepředpokládá a které jen tak nevydýchá Davidův táta. Co se s Tomášem děje? A jak se k tomu postaví Davidova máma? Aby toho nebylo málo, Tereze a Davidovi zkomplikuje jejich velký den i jedna špatná zpráva, kvůli níž se ocitne celá svatba v ohrožení… Co se dozví? Bez koho si Tereza nedovede svůj sňatek představit?

Liškovi: Rozvod i nové začátky
Liškovi udělají definitivní tečku za svým manželstvím. Každý z nich už má nového partnera, ale u Bedřicha to není zdaleka tak idylické, jak si on sám myslí. Jindře dochází, že Bedřich miluje hlavně svou dceru. Kdyby ji neměli, asi by spolu jako partneři ani nebyli. Snaží se s tím popasovat, být skvělou partnerkou, ale dokáže žít bez lásky? Oči jí otevře hlavně Mazuťák Honza, který ví naprosto přesně, co od života chce… Anča je šťastně zamilovaná do Petra, jenže Miloš jí nedá pokoj ani po prázdninách. Objevil v ní svou novou bohyni, bez které už nemůže být. A nespokojí se jen s platonickou láskou, takže je jen otázkou času, kdy si jeho poblouznění všimnou i ostatní, především manželka Eva. Anče ke všemu přidělá starosti i Petr, jenž náhle zkolabuje…

Nyklovi: Zásnuby, komplikace se svatbou i velké podrazy
Pavel ví, že Vendula je pro něj ta pravá, a tak se odhodlá požádat ji o ruku. Do zásnub a hlavně příprav svatby se však vloží jejich babičky, které mezi sebou začnou soupeřit o vliv na mladé a hlavně dění kolem svatby. To tak trochu uniká Lumírovi, jenž je zaneprázdněn předvolební kampaní. Rád by se stal znovu starostou a utnul tipec Mastnému, který u něj má ještě velký vroubek kvůli Světlaně. Přitom netuší, že mu v týmu řádí škodná, jíž jde jen o jedno – vyšplhat se po společenském žebříčku co nejrychleji co nejvýš za jakoukoliv cenu. Kvůli tomu čeká manželství Lumíra a Světlany i další těžká zkouška…

Marečkovi: Strach o život i velké dilema
Luboš dopadl na samotné dno, aniž by o tom jeho blízcí věděli. Pomalu přetrhává veškeré vazby se svou rodinou a začíná bojovat o přežití. Márovi ani Věrce však není lhostejný. Když beze stopy zmizí, pustí se ti dva do pátrání, do kterého zapojí i Karlu a policii. S blížící se zimou i nebezpečím, jež kolem Luboše obchází, to bude doslova boj s časem. Karlu a Jirku Hermana navíc čeká největší případ jejich kariér, jenž se na jejich životech podepíše víc, než by zpočátku tušili. Karla musí ke všemu řešit také vztah s Márou, který se ocitne na další z životních křižovatek…

Peškova třináctá komnata a sestra Marie
Vlastimil Pešek ztratil před létem vnučku Adrianu, která odletěla na čas do Austrálie. V Evženovi ale našel skvělého parťáka. S blížícím se jubileem se mu bude chtít vrátit do života i sestra Marie, s níž má hodně komplikovaný vztah kvůli dávné křivdě, jež je rozdělila. V Mariině snaze o sblížení s bratrem sehrají docela velké role i dcera Blanka a Amálie. Je ale umíření po tolika letech vůbec možné? A co k němu Marii přiměje? Vlastimil Pešek navíc začíná na prahu své sedmdesátky bilancovat, aniž by tušil, že by mohl již brzy hořce litovat některých svých rozhodnutí… Jaké jsou Peškova sestra Marie a její dcera Blanka? Jakými náročnými životními zkouškami právě procházejí?

Maléřovi: Překvapivá pokušení
Veronika má dvě práce a kapelu, emancipuje se čím dál víc. Navrch se kolem ní začne motat muž, který jí hodně imponuje. Na Martina jí už proto nezbývá tolik času, kolik by jejich manželství potřebovalo. Martin se snaží Veroničino pracovní nasazení respektovat, pomalu přebírá starost o domácnost i rodinu. Aby se necítil tak osaměle, začne trávit více času v hospodě, kde se stane svědkem opakované šikany Šárky. A rozhodně to nenechá jen tak… Marcela začne po prázdninách bojovat o Bruna, na němž jí stále hodně záleží. Jenže není sama, kdo o tohoto sympaťáka projeví zájem. Dá jí Bruno druhou šanci?

Mastný: Sexuální obtěžování i podrazy
Radek Mastný už nehodlá být jen šedou eminencí radnice a místostarostou. Chce se stát starostou za každou cenu. Svou předvolební kampaň postaví hlavně na podrazech, protože mu je jasné, že v Lumírovi má hodně silného soupeře. Zdatnou spojenkyni získal v Áje, jíž není žádná levárna cizí a umí mistrně využít svých ženských zbraní. Mastného ego roste s jeho popularitou, což brzy pocítí Šárka, kterou začne obtěžovat. Záhy to přeroste v sexuální harašení a pak i šikanování na pracovišti. Šárka se poprvé ocitne v situaci, kdy dotěrného chlapa není schopna odpálkovat... Jak se k tomu postaví Květa a Šárčin přítel Jirka? A jak nakonec dopadnou podzimní komunální volby? Kdo ovládne radnici?

Otovy svérázné pedagogické metody
Ota se stává v novém školním roce poprvé třídním učitelem. A přistupuje k tomu na něj až nebývale zodpovědně. Zároveň i hodně svérázně, jak je jeho dobrým zvykem. Výuku i třídnictví pojme velmi novátorsky a netradičně, čehož bude chtít zneužít partička kolem Filipa Maléře. Jak si Ota poradí s oprsklými pány kluky? Kdo komu dá pořádné lekce? A jak Otovy osobité pedagogické metody vydýchá jeho matka a kolegové

Admin Kuba / 7. 8. 2018 /
foto: Archiv TV Nova

Na jaké příběhy se můžete těšit v nové sezóně Ulice?

Seriál Ulice: Co se bude dít po prázdninách?

Trable s rodiči
Tereza a David si užijí super prázdniny, přesně jak mají naplánováno. Ale jen co se vrátí z cest, začne ten pravý kolotoč a šrumec. Do života jim zasáhne nejen Terezin táta Tomáš, ale také Davidovi rodiče. Jací jsou? Už nyní vám prozradíme, že jsou pravými opaky Tereziných rodičů. A podle toho bude vypadat i jejich seznámí s Tomášem, kterého čeká docela náročné období, a to nejen kvůli blížící se svatbě…

Aleš se nevzdává
Gábina si nepřeje nic jiného, než aby jí Aleš zmizel ze života. Ten něco takového však nemá v úmyslu. U Gábiny je stále zaháčkovaný přes Šímu, který ho zbožňuje. V Gábinin prospěch nyní hrají prázdniny, které má Šíma docela nabité. Gábina tak sází na to, že i v případě Aleše bude u Šímy platit, že sejde z očí, sejde z mysli. Dokonce tomu i sama částečně napomůže. Bude to ale stačit? Jak velké pouto mezi sebou Aleš a Šíma mají?

Kapela na soustředění
Jaké by to bylo léto bez fesťáků a té pravé letní pohody? Starej vercajk vyrazí na soustředění do Loučky k Maléřovým, kde bude hned pořádně rušno, a to nejen kvůli zkoušení. Veronika se tak odváže, že i Martinovi spadne brada údivem. Verča i ostatní členové kapely totiž budou řádit jako za mlada. A neobejde se to ani bez několika karambolů…

Žádost o ruku
David není jediný, kdo se letos odhodlal k žádosti o ruku. Pochlapí se také Pavel, který si je jistý, že Vendula je ta pravá, i když spolu zatím chodí jen pár měsíců. O to víc Pavel svým úmyslem všechny překvapí. A o to víc to začnou jejich blízcí řešit… Proč tak najednou?

Karla a Mára
Karla a Mára si dopřáli dlouhou dovolenou, během které si užívali jeden druhého a také hodně cestovali. Domů se vrátí nabití energií, se spoustou zážitků i několika otazníky. Jak to bude dál s Karlou, která se těsně před dovolenou rozešla ve zlém se svým parťákem Jirkou Hermanem? A jak na tom jsou Márovi rodiče, o nichž nemají téměř žádné zprávy?

Admin Kuba / 1. 7. 2018 /
foto: Archiv TV Nova

"Sestřička" Alena Mihulová míří do Ulice

alena mihulova ulice1

Poslední díl 14. sezóny Ulice přinesl v závěru i krátkou upoutávku na novou sezónu. Kdo se správně díval, mohl v této upoutávce zahlédnout i první posilu nové sezóny. Kterou, dle ukázek bude máma Davida Kučery, tedy budoucí tchýně Terezy Jordánové.

Novou posilu si zahraje skvělá herečka Alena Mihulová, kterou nejvíce proslavila hlavní role ve filmu Sestřičky, kde si zahrála po boku Jiřiny Jiráskové. Právě tato role patří mezi ty nejznámější, po té přišly jen spíše menší role.

Nejvíce se znovu do povědomí diváků dostala filmem Domácí péče z roku 2015. Za tento film byla také oceněna cenou Českého lva, Cenou české filmové kretitiky i cenou z festivalu v Karlových Varech. V poslední době můžeme herečku Alenu Mihulovou vidět i v seriálech. Hlavní roli si zahrála v seriálu České televize Trapné padesátky a tchýni si zahrála i v Ohnivým kuřeti.

Admin Kuba / 23. 6. 2018 /
foto: Archiv TV Nova