Reklamní sdělení
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czAutomatizace bankovních procesů. Sloučení účtů, uživatelé a práva, rychle vyhledávání.
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czUrychlíme procesy ve vašem e-shopu. Ověřujte bankovní převody efektivně.

Tereza Vítů - narozena 27. 12. 1992 v Praze,

Má dvě sestry a bratra. Prvotní vliv na její pozdější herecké zaměření se zrodil již od raného dětství, kdy ji a její sourozence matka často brávala do divadla. Aktivně si Tereza Vítů začala oťukávat herectví v sedmi letech - tehdy začala se starší sestrou chodit do dramatického kroužku. Později se přihlásila na Pražskou konzervatoř. Zde získala i první divadelní zkušenosti v Divadle Na Rejdišti, které je součástí konzervatoře (např. inscenace Ivanov, Žádná-celá-nekonečno). Od podzimu 2013 začala působit v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích.

Televizní diváci mohou znát Terezu Vítů ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde hrála problematickou dceru Andrey Černé. Divákům filmovým se poprvé uvedla v syrovém debutu Matěje Chlupáčka BEZ DOTEKU (2013) rolí Jolany, dívky, která se stala objektem sexuální touhy nevlastního otce, a kterou osud zahnal až do nevěstince. Jednalo se roli náročnou, protože v sobě obsahuje řadu nahých scén, ale Tereza Vítů obstála i herecky, navíc se stala osobou více než povolanou k napsání diplomové práce na téma Herec a nahota. Objevila se také ve filmové generační výpovědi HANY (2014).

Tereza není úzce zaměřena na herectví - baví ji recitace poezie, jazzový zpěv, tanec, tři roky hrála na klavír a také ovládá základy hraní na kytaru. Jejím filmovým snem je role v historickém filmu.

 

Zdroj životopisů: ulice.nova.cz; osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Nova

 

  • Komentáře jsou prázdné.