Václav Kopta - narozen 21.6. 1965 v Praze,

Narodil se v Praze, ve které žije dodnes. Jeho otcem je uznávaný textař Pavel Kopta a ženou herečka divadla Pod Palmovkou Simona Vrbická, se kterou vychovává dvě dcery. Seznámili se na Pražské statní konzervatoři, kde oba studovali.

V té době také přišla největší filmová nabídka, kterou student druhého ročníku nemohl nepřijmout a tak se Václav v sedmnácti letech objevil v dnes již kultovním filmu SNĚŽENKY A MACHŘI v roli Radka Převrátila po boku Michala Suchánka a Jana Antonína Duchoslava. Tento film po velkém úspěchu sebou přinesl také popularitu a další filmové nabídky.

Bohužel nic už nebylo tak úspěšné jako premiérový snímek. Tak se Václav objevil po roce v malé roli jednoho ze synů ve filmu NOC SMARAGDOVÉHO MĚSÍCE a v dalším roce v jedné ze čtyř povídek ZELENÁ LÉTA pojednávající z vojenského prostředí. Další filmové roli jsme jej mohli vidět až na sklonku devadesátých let, kdy jako stalý člen v souboru divadla Semafor hrál v několika filmech Jiřího Suchého.

Jeho prioritou po úspěšné premiéře ve filmu SNĚŽENKY A MACHŘI bylo divadlo, kterému je věrný dodnes. Mimo to se věnuje také textařině, kde spolupracuje s několika předními interprety. V roce 2008 jsme se jej dočkali ve volném pokračování úspěšného filmu SNĚŽENKY A MACHŘI a to SNĚŽENKY A MACHŘI PO 25 LETECH. Ještě předtím se mihnul v malé roli barmana v Hřebejkově U MĚ DOBRÝ.

 

 

Zdroj životopisů: ulice.nova.cz; osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Nova

 
  • Komentáře jsou prázdné.