Václav Liška - narozen 19. 3. 1981 v Praze,

pochází z Prahy, z Královských Vinohrad. Vystudoval herectví na Katedře činoherního herectví DAMU v Praze pod vedením Jaroslavy Šiktancové, Marie Málkové a Lukáše Hlavici. Od roku 2005 působil v Západočeském divadle Cheb, např. v těchto inscenacích: Dívka snů (George Hand), Romeo a Julie (Tybalt), Maratón (Livarot Ducasse), Nevyléčitelní (Bob),Osiřelý západ (Valene Connor). Dále pak působil v Praze v Divadle Radka Brzobohatého v inscenaci "Bóží dopuštění" a v letech 2009 až 2012 byl členem souboru Jihočeského divadla v Českých Budějovicích.

V roce 2007 byl oceněn v elektronické anketě ČT Divadlo žije! za nejoblíbenějšího herce v Chebu (svým uměním oslnil především mladé internetové hackery) a v sezóně 2008/09 byl zřejmě za vytrvalost diváky zvolen nejoblíbenějším hercem Západočeského divadla v Chebu.

Když zrovna neobjevuje krásy Čech a Moravy, sportuje. V mládežnických kategoriích to dokonce dotáhl k několika titulům Přeborníka Prahy v lehké atletice, především v běhu na 800m, čtyřikrát byl členem vítězné ASK Slavia Praha na MČR v atletice družstev. Také byl zvolen kapitánem družstva na PMEZ v Lublani v roce 2000, kde Slavia získala druhé místo. Od roku 2001 se věnuje závodně jízdě na koloběžce a je několikanásobným účastníkem MS i ME. V roce 2005 se zúčastnil i MS v ledoběhu (obdoba koloběžky na ledu a sněhu) ve Finsku.

Má rád divadlo a sport, svou čerstvě natřenou koloběžku, architekturu, cestování, literaturu (i když prý nic nečte), film a šerm… a taky rád jí a spí a učí se používat notebook. Je srdečným fanouškem fotbalového týmu SK Slavia Praha a především koloběžkového fenoménu Ultima k.lap team (jehož je spoluzakladatelem). Za svého působení v Českých Budějovicích rozšířil především své sportovní aktivity - spoluzakládá největší koloběžkový portál ve střední Evropě www.e-kolobezka.cz, stává se pohádkovým ministrem koloběžek v Pohádkovém království krále Zdeňka Trošky a udržoval kondičku nejen svou, ale i druhých jako osobní trenér ve Sportcentru Delfín.

Od října 2012 je na vlastní noze, kterou použil 28.6.2013 ke zdolání svého snu - 100. ročníku slavné cyklistické Tour de France, na kterou se Václav vydal spolu s pěti kamarády (čtyři Češi, jeden Fin a jeden Nizozemec) den před cyklisty po stejné trase, leč na koloběžce. Šlo o první pokus v historii koloběhu! Pod heslem "Kick your life" (Nakopni svůj život) dne 20.7.2013 stanuli pod Vítězným obloukem v Paříži.


 

Zdroj životopisů: ulice.nova.cz; osobnosti.cz; csfd.cz; fdb.cz
Zdroj fotek: Archiv TV Nova

 

 

  • Komentáře jsou prázdné.