Reklamní sdělení
Šatoli.cz - zakázková výrobahttps://www.satoli.czSvatební doplňky, kapsáře na zeď, kapsáře do školky, ubrousky na svačinu, zakázkové šití.
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czAutomatizace bankovních procesů. Sloučení účtů, uživatelé a práva, rychle vyhledávání.
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czUrychlíme procesy ve vašem e-shopu. Ověřujte bankovní převody efektivně.

V našem stroji času se budeme vydávat do minulosti, konkrétně pak do televizního archivu, ze kterého vytáhneme filmy či seriály, ve kterých hráli naši uličníci. Ale nebudou to jen tak ledajaké filmy. Zaměříme se totiž na filmy, které pro naše herce byly vůbec první nebo jedny z prvních.
Pokud vás teda zajímá v jakém filmu se poprvé objevil oblíbený Lumírek Nykl, Tereza Jordánová, Jitka Farská a spousta dalších, tak Stroj času je určený právě pro vás.

Stroj času - Martin Pechlát

V našem Stroji času se opět podíváme na dalšího herce ze seriálu Ulice a jednu z jeho filmových rolí. Tentokrát jsme vybrali herce Martina Pechláta, kterého známe z Ulice jako doktora Seidla. Tato videoukázka byla také součástí naši hry z Fanclubu Ulice (Uliční videostop). A jaký film jsme vybrali? Je to film Účastníci zájezdu, ve kterém si Martin Pechlát zahrál "vášnivého" potapěče. Podívejte se tedy na ukázku, ve které je Martin s herečkou Annou Polívkovou.

 

 

Stroj času - Vanda Hybnerová

Naše hra z Fanclubu Ulice, Uliční videostop, přinesla další filmovou videoukázku, ve které se objevuje herec z Ulice, respektive herečka. Tentokrát jsme vybrali film s Vandou Hybnerovou, kterou známe z Ulice jako Evu Toužímskou. A vybrali jsme rovnou jeden z jejich nejúspěšnějích filmů. Film Román pro muže, kde exceloval také Miroslav Donutil. Tak se s námi pojďte podívat na ukázku právě s Vandou.

 

 

Stroj času - Hana Maciuchová

Naše fanclubácká hra Uliční videostop je o filmových či seriálových ukázkách. Fanclubáci mají za úkol uhádnout název daného filmu. Tentokrát jsme hádali název nejpopulárnějšího Večerníčku, kterým jsou Krkonošské pohádky, zde si zahrála i Hana Maciuchová jednu z hlavních rolí. Tak se určitě podívejte na krátkou ukázku právě z tohoto Večerníčku.

  

 

Stroj času - Václav Svoboda

V jednom kole naší fanclubácké hry Uliční videostop měli naši fanclubáci uhádnout název filmu, ve kterém si zahrál Václav Svoboda. Hádali jsme film Jak básníci přicházejí o iluze. Tento film z roku 1984 Václava Svoboda dá se říct proslavil, jeho "klíííd" se stalo legendárním. Připomeňte si ho tedy v naší krátké videoukázce nebo se můžete podívat na několik fotek z tohoto filmu.

  

 

Stroj času - Pavla Tomicová

Pokračujeme v pohádkovém Stroji času, ve kterém se dostáváme do českých pohádek, kde si zahráli i herci ze seriálu Ulice. A takových pohádek je opravdu hodně, protože vznikají stále nové a nové pohádky, jedna taková nová, krásná pohádka měla svou premiéru o letošních Vánocích na Boží hod, jmenuje se Sněžný drak a jednu z hlavních rolí měla v pohádce i herečka Pavla Tomicová.

Pavlu Tomicovou všichni moc dobře známe ze seriálu Ulice, teď se na ní můžeme podívat i v pohádkovém příběhu. Pokud vám tedy nová česká pohádka Sněžný drak na Boží hod unikla, tak my vám přinášíme alespoň krátkou ukázku z pohádku. Samozřejmě ukázku i s Pavlou Tomicovou. K tomu také několik fotek, tak se určitě podívejte.

 

 

Stroj času - Vilma Cibulková

Na českých televizí můžeme v těchto dnech sledovat desítky těch nejkrásnějších českých pohádek. Vysílají se ty, které jsou staré už několik desítek let, ale stále jsou populární. K tomu se vysílají i ty novější pohádku. Jednou z nich je i pohádka Tajemství staré bambitky, která je stará teprve dva roky (v premiéře jsme jí mohli vidět v televizi na Vánoce roku 2011). Hlavní role v této pohádce patří Tomáši Klusovi či Kamile Janovičové, mimochodem, Kamilu můžeme znát i z Ulice, kde hrála přítelkyni Máry.

Jednu z menších, ale neméně důležitých rolí v této pohádce měli i kuchař Petr Štěpánek a kuchařka Vilma Cibulková. A právě oba a především Vilmu Cibulkovou si můžeme připomenout, protože právě Vilma v současné době září v Ulici jako Ivana Drápalová. Pokud se tedy nebudete moc o letošních Vánocích na pohádku podívat, tak se alespoň podívejte na několik fotek a videoukázku.

 

Stroj času - Anna-Marie Valentová

K Vánocům patří pohádky a v pohádkách hrají oblíbení herci. Často se v pohádkách objeví i herci, které známe ze seriálu Ulice. V jedné z pohádek si zahrála i Annička-Marie Valentová, kterou známe z Ulice jako Emu Toužímskou. Pro Aničku to zároveň byla jedna z prvních filmových rolí. Pohádka se natáčela v roce 2007, kdy Aničce bylo šest let. Ve stejném roce se pak ještě o něco dříve objevila v seriálu Zdivočelá země, v pohádce Tři životy a začala natáčet seriál Ulice.

Pohádku Začarovaná láska uvidíte na ČT 1 v pondělí 23.12. 2013, tedy den před Štědrým dnem. Pokud se chcete podívat alespoň na krátkou ukázku, tak vám nabízíme několik fotek a také videoukázku přímo s Aničkou Valentovou, tak se podívejte.

 

Stroj času - Roman Vojtek

Vánoce se blíží, za pár dní přijde Ježíšek, který nám určitě přinese kupu dárků. Naše české televize také během Vánoc odvysílající spoustu krásných, českých pohádek. Mezi nimi bude i pohádka Dvanáct měsíčků, které se v premiéře odvysílala teprve loni na Štědrý den, tedy v roce 2012. Jednu z hlavních rolí v této krásné pohádce má také herec Roman Vojtek, kterého známe i z Ulice jako Hynka Urbana.

Pokud jste tedy tuto krásnou pohádku neviděli a nemáte možnost si jí pustit v repríze o letošních Vánocích, tak si můžete pustit alespoň krátkou ukázku, ve které je právě zmíněný Roman Vojtek. Na ukázku nabízíme také několik fotek.

 

 

Stroj času - Ljuba Krbová

V našem fanclubu začala fungovat nová hra, která se jmenuje Uliční videostop. Fanclubáci mají za úkol uhádnout název film či seriálu, ve kterém hraje některý herec z Ulice. Aby jsme tato videa nepoužili jen tak, budou vždy po ukončení Uličního videostopu přesunuty do našeho Stroju času. Proto si teď můžete připomenout ukázku s Ljubou Krbovou, pokud jste ve fanclubu, tak určitě tuto ukázku moc dobře znáte.

Ukázka pochází ze seriálu Život na zámku, který se stal jedním z nejúspěšnějších seriálů po 89 roku. Seriál byl totiž natočen až v roce 1995 a ve své době to byl dokonce nejdéle vysílaný seriál. Natočilo se totiž celkem 52 dílů, a to bylo na tu dobu opravdu hodně. Kromě Ljuby Krbové se v seriálu objevila spousta dalších herců z Ulice, třeba Bronislav Poloczek, který je také v ukázce.

Určitě tento seriál znáte, pokud ne, tak si ho můžete s námi připomenout. Jako vždy jsme připravili několik fotek a také již zmíněnou ukázku, ve které Bronislav Poloczek opravuje píchnuté kolo u auta, které patří Ljubě Krbové. Tak se určitě podívejte.

 

 

Stroj času - Vilma Cibulková

Náš Stroj času pokračuje dalším vydáním. Už jsme si připomněli několik vůbec prvních rolí hvězd seriálu Ulice nebo ty nejznámější role. V dnešním vydání se opět podíváme na film, ve kterém se poprvé před kamerou představila velmi populární herečka Vilma Cibulková. Ta od září 2013 naskočila do seriálu Ulice, kde hraje Ivanu Drápalovou, maminku Lenky. Jaký byl první film Vilmy Cibulkové?

Poprvé mohli diváci Vilmu Cibulkovou vidět v televiním filmu Kvůli mě přestane, kde si dokonce zahrála jednu z hlavních rolí. V tomto filmu si zahrála ještě během studií na DAMU, filmového partnera jí hrál Karel Roden, který byl také jejím spolužákem z DAMU. Společně s nimi měli hlavní roli také Věra Galantíková, Petr Haničinec, Zdena Hadrbolcová či Karel Augusta. Televiní film byl natočen v roku 1982, to měla Vilma Cibulková teprve 19 let. Od té doby její hvězda vstoupala vzhůru.

Neviděli jste tento film nebo si ho nepamatujete? To nevadí, jsme tady my a s námi náš Stroj času. Film Kvůli mě přestane si připomeneme, podívat se můžete na fotky, jak vypadala Vilma Cibulková v tomto filmu a právě s Vilmou Cibulkovou je pak připravena i krátká ukázka z tohoto filmu, tak se určitě podívejte.

 

 

Stroj času - Matyáš Valenta

Dnes, tedy 21.7. 2013 je to už 17 let co se narodil mladý a nadějný herec Matyáš Valenta, kterého samozřejmě nejvíce určitě znáte z Ulice, kde hrajeme již osmým rokem Františka Hrubého. Jako takový malý dárek jsme připravili následující připomenutí jedné z jeho největších filmových rolí. A stejně jako v minulém vydání Stroje času, tak i tentokrát nahlédneme do filmu Rafťáci. Minule jsme si připomněli Pavlu Tomicovou, dnes tedy Matyáše.

Svou kariéru začal Matyáš už v roce 2000, kdy měl teprve čtyři roky a už jsme ho mohli vidět v prvních reklamách. První malá role před televizní kamerou pak přišla v seriálu Redakce z roku 2004 a od té doby jsme ho mohli vidět v několika dalších filmech a seriálech. V roce 2006 přišla nabídka od Karla Janáka do filmu Rafťáci, do kterého režisér hledal malého chlapce, který by si zahrál velice hyperaktivní dítě. Matyáš na konkurzu zazářil a role byla jeho.

Pokud si tento film už moc nepamatujete, tak se můžete podívat na naší ukázky, ve které je sestřih několika scén z filmu, ve kterých zářil Matyáš Valenta. Kromě toho se můžete podívat i na pár fotek. My přejeme Matyášovi všechno nejlepší k narozeninám.

 

 

 

Stroj času - Pavla Tomicová

Dnes, tedy 25.6. 2013 slaví narozeniny herečka Pavla Tomicová. Jako takový dárek a připomenutí si této vynikající herečky jsem připravil sestřih její pravděpodobně nejlepší filmové roli. A to z filmu Rafťáci, kde dokonale předvedla svůj skvělý talent a hlavně svůj humor. Film Rafťáci byl natočen v roce 2006 a je to pokračování také slavného filmu Snowboarďáci, oba filmy režíroval Karel Janák a do hlavních rolí obsadil duo Kotek-Mádl.

Karel Janák humor Pavly Tomicové objevil už ve zmiňovaných Snowboarďácích (tuto roli si můžete připomenout v záložce Pavla Tomicová (vánoce) ). Proto také režisér obsadil Pavlu Tomicovou i do Rafťácích, kde opět vynikl její smysl pro humor. Zahrála si zde trochu ráznou matku hlavního hrdiny.

Pokud si tedy chcete připomenout Pavlu Tomicovou z tohoto filmu, tak se podívejte na přiložené fotky a hlavně na videoukázku, ve které najdete sestřih všech scén, které patřili právě Pavle Tomicové.

 

Stroj času - Hana Igonda Ševčíková

V našem speciálním stroji času jsme zavzpomínali již na patnáct filmových či seriálových rolí herců ze seriálu Ulice. Ve většině případů se jednalo o vůbec první role našich herců nebo o ty nejznámější. A právě na jednu takovou nejznámější roli se podíváme i v šesnáctém vydání Stroji času. Společně se vydáme do roku 1993, kdy režisér Václav Vorlíček natočil pokračování legendární Arabely, tentokrát s názvem Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek.
V tomto pohádkovém seriálu měla z jednu z hlavních rolí i herečka Hana Ševčíková, rozhodně to nebyla pro ní první rola. Za sebou již měla několik filmů či seriálů. Ovšem žádný nebyl tak úspěšný jako právě Arabela. Dokonce dodnes je Hana Igonda Ševčíková všem známá především jako Mařenky z pokračování Arabely (jen pro zajímavost, Hana Ševčíková si zahrál až v pokračování Arabely, nikoliv v její první části). Jak už jsem zmínil, seriál se natáčel v roce 1993, to bylo mladé herečce 23 a Václav Vorlíček jí obsadil do role Mařenky, kde si zahrála po boku Ondřeje Kepky. Na place se ovšem potkala i s takovými legendami jako byl Jiří Sovák či Vlastimil Brodský. Více určitě netřeba Arabelu představovat, snad každý jí zná velice dobře.

Pokud si přeci jen Hanu Ševčíkovou v Arabele nevybavujete, tak nezoufejte. Od toho jsme tady my, můžete se podívat na fotky a hlavně na videoukázku.

Stroj času - Pavla Tomicová

V našem vánočním Stroji času jsme si představili čtyři pohádkové role čtyř herců ze seriálu Ulice. Dnes vychází poslední vánoční speciál, ve kterém se podíváme na jednu oblíbenou seriálovou postavu. Tentokrát ovšem nebudeme cestovat do žádné pohádky, ale k zimě tento film rozhodně patří, protože se celý odehrává na horách a ve filmu se slaví i Vánoce a hlavně Silvestr.
Řeč je o filmu Snowboarďáci, o jeden z nejúspěšnějších filmů za poslední roky. Tento film proslavil duo Kotek-Mádl a nejen je. "Velkou" a hlavně nezapomenutelnou roli zde měla i Pavla Tomicová. Všichni si její ztřeštěnost okamžitě zamilovali a není tedy divu, že pro Pavlu jsou Snowboarďáci společně s Rafťáky jedny z nejdůležitějších filmových rolí v jejím životě. Sama Pavla Tomicová o tomto filmu říká, že to pro ní byl zlomový film.
Film natočil v roce 2004 režisér Karel Janák a dokázal z filmu udělat opravdu jeden z nejoblíbenějších filmů. Obsadit Pavlu Tomicovou do role Gábiny byl určitě skvělý nápad. Gábina je ztřeštěná osoba, která touží po jediném - po sexu. A je jí jedno s kým to bude, hlavně potřebuje chlapa, to je také její hlavní úkol po celou dobu trávených na horách. Mezi její nejlepší momenty z filmu určitě patří např. ten, kdy jí dojdou baterky ve vibrátoru a jde hledat nové. V naší ukázce se pak můžete podívat na další jednu z oblíbených scén.

 

 
 

Stroj času - Radoslav Brzobohatý

Z pekla štěstí, Kouzlený měšec a Dešťová víla, to jsou pohádky, které jsme si díky našem Stroji času připomněli. Minule to byla pohádka, která byla natočena prakticky nedávno, dnes se podíváme opět do vzdálenější minulosti. Opět samozřejmě zústaneme u toho, že se podíváme na jednu z nejkrásnějších českých pohádek a tentokrát to je Princ a Večernice s Libuškou Šafránkovou v hlavní roli.
Jednu velmi výraznou roli zde měl také jeden z našich nejlepších herců a to Radoslav Brzobohatý. Kterého jsme mohli vidět i v Ulici coby Václava Krále. Pan Brzobohatý nás bohužel v září letošního roku (2012) opustil, jeho role tu ovšem budou stále. Princ a Večernice patří určitě k těm nejpovedenějším. Pohádka byla natočena v roku 1978 a do dnešního dne se pravidelně reprízuje, především samozřejmě na Vánoce. Radoslav Brzobohatý si zde zahrál velmi zápornou roli a to Mrakomora, který se uchází o krásnou Večernice, nakonec jak všichni určitě moc dobře víte tento boj prohraje a Večernici získá princ.
Pokud jste tuto krásnou pohádku režiséra Václava Vorlíčka o letošních Vánocích neviděli, tak si jí můžete aspoň připomenout s námi a to díky nezapomenutelné roli Radoslava Brzobohatého, jako vždy kromě fotek je připravena i videoukázka.

 

 

 

Stroj času - Lenka Vlasáková

Také ve třetím čísle speciálního pohádkového vydání Stroje času se podíváme na jednu krásnou pohádku. Samozřejmě jako vždy se jedná o pohádku, ve které jsme mohli vidět někoho ze seriálu Ulice. V tomto případě dokonce jedna "uličnice" hrála v pohádce přímo hlavní roli. A tentokrát jsme necestovali nikam do minulosti, pohádka byla natočena teprve před dvěma roky.
Herečka, kterou známe ze seriálu Ulice se jmenuje Lenka Vlasáková, z našeho oblíbeného seriálu jí známe jako Kateřinu Nekonečnou. Lenka Vlasáková má na svém kontě ovšem i další seriály a filmy. Mezi ně patří i nějaké pohádky. Ta nejznámější se jmenuje Dešťová víla a Lenka si zde zahrála přímo hlavní roli, tedy dešťovou vílu. Pohádka byla natočena v roku 2010 a tento rok se také o Vánocích poprvé vysílala na prvním programu České televize. A jak bývá zvykem u štědrovečerních pohádek, tak i Dešťová víla měla úspěch.
Kromě Lenky Vlasákové měl v pohádce menší roli i Robert Jašków (Vasil) nebo Aneta Krejčíková (Gábina), my se ovšem věnujeme právě Lence Vlasákové.
Tak se určitě podívejte na naši další ukázku, ve které by jste možná ani Lenku vůbec nepoznali. K dispozici jsou samozřejmě i fotky.

 

 

 

Stroj času - Rudolf Hrušínský

Pojďte se v našem vánočním speciálu Stroje času podívat na další krásnou pohádku, ve které zářil jeden z herců ze seriálu Ulice. A tentokrát to je jeden z nejlepších herců, kterého v současné době máme, také byl dostal několikrát ocenění jako nejlepší herec v anketě TýTý.
Samozřejmě, že řeč je o herci se jménem Rudolf Hrušinský. I ten má na svém kontě pohádky a ta jeho nejznámější určitě je pohádka Kouzelný měšec, kterou v roce 1996 natočil pohádkový režisér Václav Vorlíček, takže je jasné, že tato pohádka bude ta, kterou diváci milují. Proto je také každým rokem reprízovaná (např. už tuto sobotu - 8.12.2012 jí odvysílá Nova Cinema).
A koho v této krásné pohádce oblíbený Rudolf Hrušinský, alias seriálový Vlastimil Pešek hraje? Zahrál si zde pomocníka zlé čarodějnice Bludimíry, kterou si zahrála Mahulena Bočanová a jeho postava má jméno Huhla. Bludimíra se chce zmocnit kouzelného měšce a Huhla jí v tom pomáhá.
Pro Rudolfa Hrušinského nebyla pohádka Kouzelný měšec jedinou pohádkou, ve které si zahrál, za zmínku určitě stojí třeba i Jezerní královna a další pohádky, ve kterých si zahrál třeba jen malou, ale důležitou roli. Podívejte se tedy s námi na krátkou videoukázku a fotoukázku.

 

 

 

 

 

Stroj času - Vladimír Brabec

Stroj času začíná své vánoční vydání. V tomto speciálu se nebudeme zaměřovat na první filmové role herců ze seriálu Ulice, ale podíváme se na pohádky nebo filmy s vánoční tematikou. Ale nebudou to samozřejmě jen tak obyčejné pohádky a filmy, ale budou to ty, ve kterých hráli naši herci.
Jako první pohádku jsem vybral Z pekla štěstí, zde si zahrál jednu z důležitých rolí vynikající herec Vladimír Brabec (alias profesor Kreuzer z Ulice), kterému režisér Zdeněk Troška svěřil roli krále, který není příliš hodný, spíše naopak. I přesto, že se jedná o negativní roli, tak jí Vladimír Brabec zahrál přímo výborně.
Pohádka Z pekla štěstí byla natočeno podle námětu Jana Drdy v roce 1999, byla tak úspěšná, že se režisér Zdeněk Troška rozhodl pro pokračování a tak o dva roku natočil pokračování a nazval ho Z pekla štěstí 2. Pro Vladimíra Brabce nebylo Z pekla štěstí žádné nové natáčení, do té doby totiž natočil desítek filmů a mezi nimi bylo i několik pohádek.
Více tato pohádka určitě není třeba představovat, TV Nova jí vysílá pravidelně minimálně jednou za rok a stále má velkou základnu fanoušků. Také o letošních Vánocích u toto krásnou pohádku nepřijdeme, TV Nova jí bude vysílat přímo na Štědrý den, o den později pak i pokračování, ve kterém si samozřejmě Vladimír Brabec zahrál také.


 

 

Stroj času - Adrian Jastraban

Stroj času, ve kterém se vracíme k prvním rolí herců ze seriálu Ulice je zpět. Tentokrát už ne jako letní speciál, ale jako jako klasická rubrika, která je součásti webu i během celého roku, vy sami jste si rozhodli, aby Stroj času pokračoval. A kterého herce jsem vybral jako dalšího? Podíváme se na první filmovou roli herce Adriana Jastrabana alias seriálového Jardu Hejla.
Adrian Jastraban se narodil roku 1969 v Bánské Bystryci, možná jste to ani netušil, ale Adrian je původem ze Slovenska, kde také studoval loutkoherectví, ale vydržel to jen dva roky, pak přešel studovat do Brna činohru. Za sebou má desítek divadelních rolí. V kinech ho moc časo vidět nemůžeme, protože se filmů moc nevěnuje, ale i přesto na svém kontě nějaký ten film má, za všechny jmenujme např. úspěšné Účástníky zájezdu. Ale jak to bylo z jeho prvním filmem? První nabídka přišla až v roku 1999, kdy se začal natáčet film Zpráva o putování studentů Petra  a Jakuba. Film vešel do kin roku 2000 a natáčel se ve spolupráci s Českem, Slovenskem a Francií. Film velmi brousí okolo romské komunity a Adrian Jastraban si zde zahrál jednu z hlavních rolí. Jak vypadal Adrian ve svém prvním filmu můžete vidět na fotkách a v krátké videoukázce.

 

 

 

Stroj času - Martin Hofmann

Před námi je poslední "letní" vydání oblíbeného Stroje času, o tom jestli to bude úplně poslední vydání rozhodujete stále vy v anketě v úvodu této rubriky. Vraťme se ovšem zpět k tomu důležitému. Pro toto vydání jsem se rozhodl sezmámit vás s první filmovou rolí herce Martina Hofmanna, až později jsem zjistil, že to jen tak jednoduché nebude, jak se zprvu zdálo.
Prvním filmem ve filmografii Martina Hofmanna je totiž "film" Míjení z roku 1998, jenže to je pouze studentský, krátký, 11-ti minutový film. Naštěstí Martin ve stejném roce natočil ještě jeden film a to historický film Hanele, který se natáčel v roce 1998 a do kin byl uveden o rok později. Ovšem i tento film nebyl příliš jednoduchý, Martin Hofmann má totiž ve filmu jen malou roli. V záběru se ukáže jen asi na 40 sekund v kuse, z toho mluví jen asi polovinu z toho času. Nicméně jsem se přeci jen rozhodl, že ukázku vyberu právě z tohoto filmu a tak se můžete podívat na fotky a krátké video z prvního filmu Martina Hofmanna alias seriálového Jardy Hejla, v době natáčení mu bylo teprve 20 let.

 
 

 

 

 

Stroj času - Michaela Doubravová

Je tu další vydání našeho Stroje času. V minulých dvou vydání jsme se podívali trochu do vzdálenější minulosti, dnes se to nebude tak daleko, konkrétně nahlédneme do roku 1999, v tom roce se natočila kromě jiných zajímavých filmů také jedna pěkná, trochu krátká televizní pohádka na motivy klasické pohádky o Jeníčkovi a Mařence, tato pohádka se jmenovala jednoduše Jeníček a Mařenka.
A hlavní roli v pohádce měla herečka Michaela Doubravová, která si zde zahrála přímo malou Mařenku, zároveň tato role byla vůbec Míšina první. I když před kamerou jsme Míšu mohli vidět už v jejich čtyř letech, kdy začala chodit do "Baby studia Dády Patrasové", první opravdová role přišla ovšem až ve zmíněné pohádce z roku 1999, to bylo Míše osm let. Pak začaly chodit nabídky do dalších filmů a seriálů, zahrála si také v jednom německém seriálu a od dětství se věnuje kromě herectví také hudbě, pravidelně se objevuje i v muzikálech.
Pokud i vás zajímá, jak Míša vypadala ve svých osmi letech ve filmu, tak se můžete podívat na fotky nebo na naši videoukázku, tak se dobře bavte.


  

 

Stroj času - Hana Maciuchová

V minulém vydání Stroje času jsme se vydali až do roku 1969, kde jsme se seznámili s první filmovou rolí Rudolfa Hrušinského ml., tedy seriálového Vlastimila Peška. Ovšem v tomto vydání se podíváme ještě o pár let později, konkrétně pak do roku 1964, v tomto roce se natáčel film, který byl vůbec prvním filmem pro herečku Hanu Maciuchovou, alias seriálovou Miriam Hejlovou.
Velká herečka paní Hana Maciuchová má za sebou více jak 150 filmových a seriálových rolí, k tomu další desítky divadelních rolí. Ale jeden film musel být první a prvním filmem pro paní Maciuchovou byl film, který není moc známý, ale za připomenutí určitě stojí, slovenský dramatický film se jmenuje Organ, natočen byl roku 1964, v té době paní Maciuchové bylo teprve 19 let.
Příběh filmu se odehrává během druhé světové války, paní Maciuchová ve filmu mluví slovensky, protože jak už bylo řečeno, jedná se o slovenský film. Jak naše známá "profesorka Hejlová" ve filmu zářila se můžete podívat na fotkách i ve videoukázce.

 

 

 

 

 

Stroj času - Rudolf Hrušínský ml.

V tomto vydání našeho Stroje času se vydáme opravdu do daleké historie, dokonce do zatím nejdelší hostorie, dnes se podíváme až do roku 1969 a na kterého herce se zaměříme? Bude to oblíbený Rudolf Hrušinský ml., který má za sebou desítky úspěšných filmů.
Rudolf Hrušinský pochází ze slavného hereckého rodu. Jeho tatínka Rudolf Hrušinského snad netřeba představovat, každý určitě zná i bratra Jana a syna Rudolfa, všichni to jsou velice známí herci. V několika filmech se dokonce někteří z nich společeně setkali. Ve filmu, o kterém bude řeč dnes se sešli Rudolf Hrušinský a oba jeho synové, tedy Jan i Rudolf. Film se jmenuje Lítost.
Ve filmu má hlavní roli Rudolf Hrušinský st. a jeho syn Jan, pro kterého film Lítost nebyla první příležitost, za sebou v tu dobu již měl několik filmů, narozdíl od svého bratra Rudolfa, který před kamerou neměl žádné zkušenosti, proto měl ve filmu jen malou roli, zahrál si zde kamaráda svého hereckého bratra Jana. Film se natáčel v roku 1969 a to Rudolfovi bylo 23 let, že mu to ve filmu slušelo o tom není pochyb, vy se můžete podívat na fotky i na krátkou ukázku, předem se omlouváme za horší kvalitu videa.

 

  
 
 

 

Stroj času - Zuzana Vejvodová

Je spousta dětských herců, kteří se proslaví v dětství, ale v dospělosti se filmu již nevěnují, příkladem může být třeba Tomáš Holý, který zářil jako dětská hvězda, ale v pubertě se rozhodl, že se herectví dále věnovat nebude, možná kdyby tragicky nezemřel při autonehodě, tak by to bylo jinak.
Úplně jiným příkladem je pak herečka Zuzana Vejvodová, vnučka slavného skladatele Jaromíra Vejvody, který složil například píseň Škoda lásky. Zuzana se proslavila již ve svých deseti letech, kdy zářila v úspěšném seriálu Území bílých králů, seriál se stal velmi úspěšným a dodnes ho Česká televize reprízuje. Seriál se natáčel v létě roku 1990 v Třeboni a Zuzana Vejvodová si zde zahrála jednu z hlavních rolí - Leontýnku. Po tomto seriálu se Zuzana věnovala herectví dál, v patnácti natočila další seriál, pak se přihlásila a vystudovala Státní konzervatoř Praha a už během studií se věnovala i divadlu. V současné době má za sebou několik desítek filmů, pohádek, seriálu a divadelních představení.
Z Ulice Zuzanu můžeme znát jako Libušku Neumannovou (Nekonečnou), takže jak vypadá teď všichni moc dobře víme, ale jak vypadala v deseti letech si můžete připomenout v našem dalším Stroji času a je jasné, že se podíváme právě na seriál Území bílých králů, podívat se můžete na fotky a na krátkou ukázku.

 

   
 
 

 

Stroj času - Pavla Tomicová

I přesto, že se herečka Pavla Tomicová narodila v roce 1962, tak před kamerou se začala poprvé objevovat až když měla 36 let, tedy v roce 1998. Od té doby se ve filmech začala objevovat častěji a v současné době má na svém kontě už skoro tři desítky filmů či seriálů.
Pavla Tomicová vystudovala střední pedagogickou školu a dokonce jeden rok učila ve škole, ale přeci jen jí něco říkalo, že tohle nebude to pravé ořechové a tak se začala věnovat herectví a vystudovala DAMU - loutkoherectví. My můžeme být jedině rádi, kdyby se tak Pavla nerozhodla, tak neznáme její nakažlivý smích a nebudeme se moc smát společně s potrhlou kadeřnicí Simonou.
A kdyby se Pavla nerozhodla pro herectví, tak se teď nemůžeme podívat i na další ukázku v našem Stroji času. Vybral jsem pohádku z roku 1998, která se jmenuje Vašek Nešika a Šikulka Šikovná, Pavla si v pohádce zahrála hlavní roli a i když bez zkušeností před kamerou, tak to Pavle šlo na jedničku a už tehdy dokázala, že má talent. Vy se můžete podívat na fotoukázku i na videoukázku.

 

   

 

Stroj času - Ondřej Pavelka

Herec Ondřej Pavelka, kterému se budeme věnovat v tomto vydání Stroje času se narodil v Novém Jičíně a to 10.9. roku 1955. Pochází z divadelní rodiny, takže se dalo čekávat, že i Ondřej přičuchne k divadlu a to se také stalo, už od svého mládí pravidelně hraje v různých divadlech.
Ale Ondřej Pavelka není jen divadelní herec, za sebou má desítky rolí ve filmech a seriálech a také je učitel, sám vystudoval DAMU a v současné době zde pedagogem. Ondřeje si vybírají do svých filmů velcí, významní režiséři, není také divu, že si ho do seriálu Ulice vybral vynikající režisér Dušan Klein a dal mu roli Oldy Farského, kterého tak v Ulici můžeme výdat už sedm let. Ovšem do jeho úplně první role před kamerou si ho vybral režisér Juraj Herz, který ho obsadil do pohádky Deváté srdce a Ondřej zde měl přímo hlavní roli.

Pokud jste pohádku snad nikdy neviděli, tak to vůbec nevadí, my pro vás máme krátkou ukázku, aby jste se mohli podívat, jak to seriálového Oldovi slušelo už v roku 1978, kdy se pohádka natočila.


  

 

Stroj času - Václav Svoboda

Herec Václav Svoboda se narodil 16. ledna roku 1964 v Děčíně. Za sebou má již desítky divadelních rolí, ale také role ve filmech či seriálech. Do povědomí diváků se asi nejvíc zapsal ve dvou dílech filmů o básnicích a také v seriálu Ulice, kde hraje již sedm let. My si ale v tomto vydání Stoje času připomeneme oblíbeného Lumírka v úplně jiné roli a to v té vůbec jeho první roli před kamerou.
Bylo mu 18 let, kdy se poprvé postavil před kamerou a hned v hlavní roli. Ovšem ne v celovečerním filmu, ale v jedné povídce oblíbených Bakalářů. Václav Svoboda si zahrál v povídce nazvané Zloděj a střihl si zde hlavní roli, ve které exceloval po boku velkého herce Josefa Karlíka.
Jak Václav Svoboda vypadl ve své první roli se můžete podívat na fotkách, ale také ve videu, tentokrát nezveřejňujeme jen ukázku, ale celou povídku, která totiž má jen 11 minut, tak se dobře bavte.

 

  

 

 

 
 

Stroj času - Patricie Solaříková

Patricie Solaříková má 23 let, ale na televizní obrazovce se objevila už ve svých devíti letech. Poprvé stále před kamerou v televizním pořadu pro děti Návštěvy paní Hudby, kam vyhrála konkurz v ČT. Rozhodně se není čemu divit, oba rodiče totiž tehdy byli televizními produkčními. Patricie se do natáčení vžila a hodně jí to bavilo, proto jí rodiče začali přihlašovat i na další konkurzy a v roce 1999 přišla role v seriálu ČT Ranč U Zelené sedmy. Tento seriál vlastně Patricii proslavil nejvíc, zahrála si zde Aničku Studničkovou, spolužačku jednoho z hlavních hrdinů Matěje Kudrny, do kterého se zamilovala a později spolu začali i chodit.
Seriál Ranč U Zelené sedmy se často reprízuje a stále patří mezi divácky velmi úspěšné seriály, i v současnosti ho můžeme vidět opět na obrazovkách a to každou sobotu v podvečer na ČT2. Seriál se prodal i do zahraničí. Jak to v tomto prvním seriálu slušelo Patricii Solaříková se můžete podívat na fotkách i ve videu.